Omnioxy: Wierzymy w sukces firmy, dla nas to inwestycja na wiele lat [RELACJA Z CZATU]

Omawiane walory:

Gościem poniedziałkowego czatu inwestorskiego w StockWatch.pl był Adam Cegielski, prezes gdyńskiej spółki technologicznej, która chce upowszechnić dostęp do terapii hiperbarycznej. Tematem przewodnim spotkania były szczegóły dot. publicznej emisji akcji. Zapisy na akcje potrwają od 11 listopada do 11 grudnia.

Omnioxy to młoda polska firma technologiczna. Spółka z Gdyni jest dostawcą łagodnych komór hiperbarycznych operujących na ciśnieniach 1,3-1,5 ATA. Firma działa na wciąż niszowym, ale rozwijającym się szybko rynku ze stosunkowo niewielką konkurencją i stawia na autorskie rozwiązania. To właśnie dzięki temu biznes braci Cegielskich od samego początku przynosi zyski i jest rentowny. Przez ostatnie 12 miesięcy spółka wygenerowała 4,8 mln zł obrotu i ponad 600 tys. zł zysku.

Założyciele chcą postawić kolejne kroki: otworzyć linię produkcyjną nowych modeli łagodnych komór hiperbarycznych w Polsce i rozpocząć ekspansję w Europie. W tym celu gdyńska spółka wyszła do inwestorów z ofertą 150 tys. akcji serii B po 17,40 zł za sztukę. Z emisji chce pozyskać 2,6 mln zł na rozwój.

– Przetestowaliśmy rynek, widać, że się rozwija i ma ogromny potencjał. Dotychczas finansowaliśmy firmę z własnych środków, ale teraz przyszła pora na ekspansję i skalowanie biznesu dzięki pozyskanym od Państwa środkom. To przyspieszy nasz rozwój i zwiększy szansę na sukces międzynarodowy – powiedział Adam Cegielski, prezes Omnioxy.

Harmonogram oferty Omnioxy

Zapisy na akcje zaplanowane są na okres od 11 listopada i do 11 grudnia. Warto jednak dodać, że obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”. Akcje będą rezerwowane codziennie aż spółka zbierze zapisy na pełną kwotę emisji. Wpłaty w ostatnim dniu emisji (kiedy osiągnięta zostanie pełna kwota emisji) zostaną proporcjonalnie zredukowane.

Ze względu na trwającą epidemię zapisy prowadzone są elektronicznie. Aby wziąć udział w ofercie należy podać swoje dane i wskazać liczbę akcji w formularzu na stronie internetowej spółki. System wygeneruje plik pdf, który należy podpisać elektronicznie (podpis kwalifikowany lub profil zaufany), odesłać na adres e-mail podany w dokumencie ofertowym i na stronie emisji, a następnie dokonać w ciągu 24 godzin wpłaty na konto bankowe emisji.

– Wiele startupów pozyskuje finansowanie pokazując latami starty, a my od początku mamy zyski. Pokazujemy też, że potrafimy je powiększać r/r, a mamy ambicje na jeszcze więcej. P/E nie jest najszczęśliwszym wskaźnikiem do wyceny spółki w fazie dynamicznego rozwoju, ale i tak jeśli Państwo porównają je do innych ofert to wypada korzystnie. Proszę także policzyć PEG przy zakładanym tempie wzrostu. Poziomy wskaźnika 10-20 jest dobry dla spółek dojrzałych, a do tego poziomu nam bardzo daleko. Parametry emisji naszym zdaniem są atrakcyjne dla inwestorów – zaznaczył prezes spółki.

Termin Wydarzenie
4 listopada 2020 r. Publikacja dokumentu ofertowego
9 listopada 2020 r. Czat inwestorski w StockWatch.pl
11 listopada 2020 r. Rozpoczęcie przyjmowania zapisów i wpłat na akcje
11 grudnia 2020 r. Zakończenie przyjmowania zapisów i wpłat na akcje oferowane
>> Szczegółowe informacje na temat emisji akcji Omnioxy znajdziesz tutaj

Akcjonariusze nie otrzymają akcji w formie papierowej. 1 marca 2021 roku wchodzi w życie nowelizacja Kodeksu Spółek Handlowych, w myśl której akcje nie będą miały formy dokumentu i będą z mocy prawa zdematerializowane. Akcje zostaną zapisane w rejestrze akcjonariuszy, który dla Omnioxy będzie prowadził Dom Maklerski Copernicus.

– Żeby uniknąć zamieszania (wydawania papierów i potem wzywania do ich zdeponowania w krótkim okresie czasu) warunkiem zapisu jest zgoda na deponowanie papierów i przekazanie ich do BM Copernicus, gdzie zostaną zdematerializowane i zapisane w rejestrze akcjonariuszy. Zmiany w KSH nie są żadną przeszkodą w handlu pozagiełdowym, przy czym o transakcjach trzeba powiadomić spółkę i przede wszystkim podmiot prowadzący rejestr akcjonariuszy, w naszym przypadku Copernicus – dodał Adam Cegielski.

„Dla nas to inwestycja na wiele lat”

Po emisji bracia Cegielscy pozostaną głównym akcjonariuszami Omnioxy. Obaj założyciele firmy podpisali umowy lockup, w których zobowiązują się do niesprzedawania akcji przez 36 miesięcy od zakończenia trwającej emisji lub 6 miesięcy od wejścia na giełdę. Spółka planuje wejście na NewConnect lub od razu na główny parkiet GPW. Debiut odbędzie się najwcześniej za 2-3 lata. 

– Chcieliśmy pokazać Państwu, że wierzymy w sukces firmy, a także, że jesteśmy mocno zmotywowani do tego, by firma weszła docelowo na giełdę, tak byście mogli Państwo zrealizować swoją inwestycję. My możemy poczekać. Dla nas to inwestycja na wiele lat – argumentuje Cegielski.

W przypadku chęci sprzedaży akcji przed upływem okresu lockupu, założyciele będą musieli zapewnić akcjonariuszom nowej emisji możliwość sprzedania akcji na takich samych warunkach.

– W przypadku pojawienia się dużego inwestora, istnieje możliwość sprzedaży akcji z zastrzeżeniem, że umożliwi się sprzedaż CYTAT Z UMOWY: “pozostałym akcjonariuszom Spółki na tych samych lub nie gorszych warunkach cenowych, na których zbycia będzie dokonywał Akcjonariusz, z zastrzeżeniem że cena zbycia nie może być w takim wypadku niższa niż cena emisyjna Akcji Serii B”. (…) Takie warunki będziemy się starali zapewnić także po ewentualnym wygaśnięciu lock-upów, gdzie to zobowiązanie jest formalnie zapisane, bo to po prostu uczciwe rozwiązanie. Za parę lat spółka powinna osiągnąć pewną dojrzałość i zacząć płacić dywidendy – dodał Cegielski.

Komory hiperbaryczne na froncie walki ze skutkami COVID-19

Łagodne komory hiperbaryczne są wykorzystywane do tlenoterapii, czyli zabiegu wspierającego regenerację i rekonwalescencję osób w każdym wieku. Najnowszym odkryciem zastosowania komór hiperbarycznych, jest ich użycie w leczeniu pacjentów chorych na COVID-19 – terapia została wymieniona w dokumencie WHO dotyczącym sposobów eksperymentalnego leczenia skutków niedotlenienia spowodowanego koronawirusem. Po spektakularnych efektach użycia komór w Wuhan w Chinach, gdzie ponad 30 ciężko chorych na Covid-19 pacjentów wróciło w pełni do zdrowia, w różnych ośrodkach medycznych na świecie uruchomiono badania mające na celu sprawdzenie skuteczności technologii hiperbarycznej w tym konkretnym przypadku. Prace badawcze prowadzone są między innymi w USA, Kanadzie, Francji, Szwecji, Izraelu, Niemczech, Rosji.

– Osobiście, na podstawie częściowych wyników trwających badań na świecie uważam, że komory hiperbaryczne to jeden z najskuteczniejszych sposobów walki z zatorem płucnym wywołanym przez Covid-19, ale do potwierdzenia wyników tych badań potrzebna jest ślepa próba. (…) Na ten czas komory są wpisane przez WHO jako eksperymentalna forma leczenia niedotlenienia wywołanego koronawirusem – mówi Adam Cegielski.

Ponad 50 proc. środków z emisji spółka chce przeznaczyć na produkcję własnych komór.

– Planujemy zupełnie nową linię komór o unikalnych parametrach, a także uruchomienie produkcji generatorów do obecnych komór o zbliżonych parametrach jak obecne, aczkolwiek również z pewnymi innowacjami, tak aby być o krok przed konkurencją – dodał Cegielski.

>> Zapis całego spotkania online z Adamem Cegielskim, prezesem Omnioxy najdziesz tutaj

W 2021 r. spółka chce sprzedać minimum 230 komór. Prezes jest pewien, że firma zrealizuje ten cel, ale być może będzie potrzebować wzrostu zatrudnienia do samej instalacji komór, a także obsługi biznesu klientów. Obecne prognozy sprzedaży nie biorą pod uwagę możliwego wzrostu popytu, który może pojawić się, jeśli wyniki badań nad użyciem komór hiperbarycznych do walki ze skutkami COVID-19 okażą się pozytywne.

– W takiej sytuacji może się okazać, że popyt do osób prywatnych chcących się zabezpieczyć wzrośnie nawet kilkukrotnie, podobnie jak to teraz jest z kupowaniem do domu, prewencyjnie, koncentratorów tlenu. Osoby bogatsze kupują teraz koncentratory, by mieć je po prostu w domu – powiedział prezes Omnioxy.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o OMNIOXY)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR