15 stycznia br. odbyło się praktyczne webinarium pt. „Zmiany w KSH i ich wpływ na funkcjonowanie spółek giełdowych"
Fot. Pexels
Wydarzenie organizowane było przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych oraz Kancelarię Kochański & Partners. Prelegentami byli: Rafał Rapala (radca prawny, starszy partner, szef praktyki prawa korporacyjnego oraz rynków kapitałowych, Kochański & Partners), Aneta Serowik (adwokat, starszy prawnik, Kochański & Partners), Mirosław Kachniewski (prezes zarządu, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych) i Robert Wąchała (wiceprezes zarządu, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych).
W pierwszej części spotkania omówione zostały proponowane regulacje dotyczące prawa holdingowego. Przedyskutowano takie aspekty jak: przystąpienie i funkcjonowanie w grupie spółek z perspektywy spółki dominującej i spółki zależnej oraz pozycja wspólników mniejszościowych i wierzycieli spółki zależnej. Następnie eksperci rozważali wpływ zmian na funkcjonowanie grup kapitałowych emitentów. Ostatnia cześć spotkania została poświęcona tematowi reformy w funkcjonowaniu rad nadzorczych.
SEG skupia ok. 300 spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz alternatywnym rynku NewConnect, reprezentujących ponad 80 proc. kapitalizacji emitentów krajowych.
Środowe mocne wzrosty na Wall Street zapewniły "zielone" otwarcie w Warszawie. GPW musi jednak znaleźć w sobie wewnętrzną siłę, żeby dowieźć te plusy do końca sesji. Szczególnie, że szybujące rentowności amerykańskich obligacji i tracący CD Projekt nie są dobrą wróżbą na drugą połowę dnia.
Asseco South Eastern Europe nie planuje sprzedaży Payten, natomiast wprowadzenie tej spółki na giełdę jest opcją, ale nie na 2021 rok, poinformował prezes Piotr Jeleński.
Bank Pekao oczekuje, że wynik z opłat i prowizji w kolejnych kwartałach tego roku będzie kontynuował trend rosnący m.in. dzięki większej liczbie i aktywności transakcyjnej klientów, poinformował wiceprezes Tomasz Kubiak.
Dystrybutor produktów IT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, zrealizował prognozę finansową na 2020 rok i wypracował rekordowe w swojej historii wyniki finansowe zarówno w czwartym kwartale, jak i w całym 2020 roku. W czwartek kurs akcji Asbisu rośnie o kilka procent i poprawia historyczne szczyty. Za jedną akcję trzeba zapłacić już ponad 10 zł.
Raport: Państwowe spółki pod rządami PiS to giełdowe przeciętniaki
Spółki kontrolowane przez Skarb Państwa to jeden z gorętszych frontów wojny między rządem a opozycją. W telewizji, jeśli ten temat już się przewija, to albo przez pryzmat przekazu propagandowego albo patologii i partyjnego nepotyzmu. Na rzetelne dane i porównania nie ma co liczyć. StockWatch.pl sprawdził więc, jak rządy Zjednoczonej Prawicy przekładają się na biznesy państwowych spółek, budżet państwa i portfele akcjonariuszy.