Ringier Axel Springer Media wzywa na akcje MZN Property po 1,97 zł/szt

Omawiane walory:

Ringier Axel Springer Media AG ogłosił wezwanie na 100 proc. akcji spółki MZN Property po cenie 1,97 zł za sztukę, podało Pekao Investment Banking jako podmiot pośredniczący.

Morizon, Ringier Axel Springer Media, wezwanie, przejęcie

Ringier Axel Springer Media ogłosił wezwanie na akcje MZN Property po 1,97 zł/szt

– Wzywający jako podmiot nabywający akcje zamierza posiadać wszystkie akcje spółki, tj. 42.478.221 akcji uprawniających do 42.478.221 głosów na walnym zgromadzeniu i odpowiadających 100 proc. głosów na walnym zgromadzeniu i 100 proc. kapitału zakładowego spółki. […] Wzywający […] zobowiązuje się nabyć akcje objęte zapisami pod warunkiem, że przynajmniej 66 proc. akcji […] zostanie objętych zapisami w wezwaniu – czytamy w komunikacie.

Harmonogram wezwania

26 lutego 2020 r. data ogłoszenia wezwania
23 marca 2020 r. data rozpoczęcia przyjmowania zapisów
Do godziny 17:00 czasu środkowoeuropejskiego dnia 24 kwietnia 2020 r. data zakończenia przyjmowania zapisów
28 kwietnia 2020 r. Zawarcie transakcji sprzedaży akcji
29 kwietnia 2020 r. Rozliczenie transakcji sprzedaży akcji

– Wzywający zamierza wspierać bieżący rozwój spółki, w szczególności za pomocą swojej bogatej wiedzy specjalistycznej zdobytej na różnych rynkach ogłoszeń. Wzywający przeprowadził badanie due diligence spółki i wierzy, że spółka wykazuje trwałą przewagę konkurencyjną, która pozwoli jej osiągnąć sukces na rynkach docelowych. Dodatkowo, jeśli jest to dozwolone przepisami prawa, wzywający może podjąć działania w celu przywrócenia akcjom formy dokumentu (zniesienie dematerializacji akcji) i zapewni wycofanie akcji z obrotu na rynku regulowanym, zgodnie z art. 91 Ustawy. Zniesienie dematerializacji akcji będzie wymagało decyzji Komisji Nadzoru Finansowego – czytamy także.

MZN Property podał dziś wcześniej, że w wyniku prowadzonych przez strony negocjacji, zawarł umowę inwestycyjną z Ringier Axel Springer Media. Na podstawie umowy RASM zobowiązał się do ogłoszenia wezwania do nabycia 100 proc. akcji MZN Property po cenie 1,97 zł za sztukę.

MZN Property jest właścicielem budowanej wokół serwisu Morizon.pl platformy nieruchomościowo-finansowej OneStopShop, która ułatwia użytkownikom proces transakcji na rynku nieruchomości. Platforma udostępnia funkcjonalności w zakresie sprzedaży oraz wyszukiwania i finansowania nieruchomości. Najważniejszym i największym serwisem nieruchomościowym Grupy jest Morizon.pl. W skład Grupy MZN Property wchodzą m.in. spółki Grupa Morizon, Lendi (pośrednictwo finansowe) i Finpack (m.in. software). Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od lipca 2017 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT morizon, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Nie do końca udana próba zatrzymania spadków, gorąco na MZN Property, Rainbow Tours i CCC

  Najpierw szybka wyprzedaż, później mozolna próba odrabiania strat, a ostatecznie niewielkie (jak na ostatnie standardy) spadki. A to wszystko pod dyktando koronawirusa. Tak najkrócej można podsumować środową sesję na GPW. Jedynym pozytywem jest to, że wzrosły szanse na wzrostowe odbicie w dniu jutrzejszym.

 • MZN Property poprawia przychody i uruchamia internetową platformę dystrybucji kredytów hipotecznych

  Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży osiągnięte przez MZN Property we wrześniu br. wyniosły 2,21 mln zł i były wyższe o ponad 25 proc. r/r, podała spółka, przedstawiając wstępne orientacyjne dane. Grupa w najbliższym tygodniu uruchomi platformę internetowej dystrybucji kredytów hipotecznych. W piątek przed południem kurs spółki rośnie o 5 proc.

 • MZN Property rozpoczęło otwarte testy platformy do dystrybucji kredytów hipotecznych

  MZN Property finalizuje prace związane z uruchomieniem platformy internetowej dystrybucji kredytów hipotecznych. W ubiegłym tygodniu platforma weszła w fazę tzw. soft-launch, co oznacza, że jest już gotowym produktem. Przez najbliższe kilka tygodni potrwają otwarte testy, które służą wprowadzeniu ostatnich poprawek.

 • MZN Property realizuje strategię i poprawia wyniki finansowe

  Grupa MZN Property (dawny MORIZON) wypracowała 15,5 mln zł przychodów w okresie pierwszych 9 miesięcy 2017 r. W tym samym czasie zysk EBITDA wyniósł 2,2 mln zł, co oznacza wzrost o 35 proc. r/r, a zysk netto 1,3 mln zł – wzrost o 26 proc. r/r. Wzrost przychodów grupy o 26 proc. wynika zarówno ze stabilnego wzrostu segmentu nieruchomościowego, jak i dynamicznego rozwoju segmentu finansowego, który w tym czasie wypracował prawie 4-krotnie więcej sprzedaży i zwiększył udział w przychodach grupy do 24 proc.

 • Morizon zmienił nazwę na MZN Property, celem strategia budowy OneStopShop

  Sąd zatwierdził zmianę nazwy MORIZON na MZN Property w Krajowym Rejestrze Sądowym. Zmiana nazwy związana jest z realizacją strategii budowy OneStopShop, w ramach którego użytkownicy znajdą wszystkie usługi niezbędne w procesie transakcji na rynku nieruchomości.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR