X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

MZN Property realizuje strategię i poprawia wyniki finansowe

Opublikowano: 2017-11-28 21:55:24

Omawiane walory:

Grupa MZN Property (dawny Morizon) wypracowała 15,5 mln zł przychodów w okresie pierwszych 9 miesięcy 2017 r. W tym samym czasie zysk EBITDA wyniósł 2,2 mln zł, co oznacza wzrost o 35 proc. r/r, a zysk netto 1,3 mln zł – wzrost o 26 proc. r/r. Wzrost przychodów grupy o 26 proc. wynika zarówno ze stabilnego wzrostu segmentu nieruchomościowego, jak i dynamicznego rozwoju segmentu finansowego, który w tym czasie wypracował prawie 4-krotnie więcej sprzedaży i zwiększył udział w przychodach grupy do 24 proc.

Informacja prasowa, 28 listopada 2017 r.

– Konsekwentnie budujemy OneStopShop dla rynku nieruchomości. W wynikach Grupy coraz bardziej widać pozytywne efekty rozwoju segmentu finansowego. Cały czas inwestujemy w rozwój produktów finansowych, czego efektem jest integracja systemów FinPack z instytucjami finansowymi oraz uruchomienie projektu Lendi, umożlwiającego dokładne porównanie i szybką sprzedaż kredytów gotówkowych. – mówi Jarosław Święcicki, Prezesa MZN Property.

W samym III kwartale grupa wypracowała 5,2 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 20 proc. względem III kwartału 2016 r. Na wynik ten składa się 3,8 mln zł przychodów segmentu nieruchomościowego oraz 1,5 mln zł przychodów segmentu finansowego, co oznacza wzrost o 132 proc. r/r.

– Równie intensywnie rozwijamy segment nieruchomościowy. W III kwartale przygotowaliśmy działania związane z akwizycją użytkowników platformy OneStopShop, którą z sukcesem przeprowadziliśmy w październiku i listopadzie. Dzięki temu liczba wizyt w serwisach nieruchomościowych grupy wzrosła w październiku o 30 proc. r/r, a liczba pozyskanych użytkowników wzrosła o 42 proc. Jeszcze większe są wzrosty flagowego serwisu Morizon.pl – komentuje Jarosław Święcicki.

W IV kwartale grupa wprowadziła również zmiany w cenniku dla klientów profesjonalnych (pośredników nieruchomości) oraz sposobie ich rozliczania. Zmiany są rozłożone w czasie i częściowo będą widoczne już w wynikach IV kwartału, natomiast pełny wpływ na wynik będzie widoczny w kolejnych kwartałach 2018 r.

– Zwiększenie bazy użytkowników i zmiana sposobu rozliczania klientów profesjonalnych będą miały pozytywny wpływ na wyniki grupy MZN Property w 2018 r. Według naszych analiz, dzięki tym działaniom, średniomiesięczny przychód od klientów profesjonalnych powinien wzrosnąć w przyszłym roku o około 90 zł, czyli o ponad 40 proc. – dodaje Jarosław Święcicki.

W 2017 r. spółka przeprowadziła ofertę publiczną nowych akcji i pozyskała finansowanie na realizacje strategii budowy OneStopShop dla rynku nieruchomości. Ekosystem będzie oferował kompleksowe usługi na wszystkich etapach procesu zakupu i sprzedaży nieruchomości – w ramach 3 głównych obszarów: wyszukiwania, finansowania i dokonywania transakcji. Emisja akcji połączona była ze zmianą rynku notowań akcji, 5 lipca spółka zadebiutowała na głównym rynku GPW.

– Naszym strategicznym celem jest budowa kompleksowego ekosystemu OneStopShop, który dostarczy zintegrowany zespół usług na przestrzeni całego procesu transakcji na rynku nieruchomości. Jedną z konsekwencji realizacji tej strategii była zmiana nazwy spółki na MZN Property, która została uchwalona przez akcjonariuszy i zarejestrowana przez sąd w III kwartale. Usługi rozwijane będą w ramach trzech głównych segmentów: nieruchomościowego, finansowego oraz wsparcia transakcji. – mówi Jarosław Święcicki, prezes zarządu MZN Property.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o morizon)

 • MZN Property poprawia przychody i uruchamia internetową platformę dystrybucji kredytów hipotecznych

  Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży osiągnięte przez MZN Property we wrześniu br. wyniosły 2,21 mln zł i były wyższe o ponad 25 proc. r/r, podała spółka, przedstawiając wstępne orientacyjne dane. Grupa w najbliższym tygodniu uruchomi platformę internetowej dystrybucji kredytów hipotecznych. W piątek przed południem kurs spółki rośnie o 5 proc.

 • MZN Property rozpoczęło otwarte testy platformy do dystrybucji kredytów hipotecznych

  MZN Property finalizuje prace związane z uruchomieniem platformy internetowej dystrybucji kredytów hipotecznych. W ubiegłym tygodniu platforma weszła w fazę tzw. soft-launch, co oznacza, że jest już gotowym produktem. Przez najbliższe kilka tygodni potrwają otwarte testy, które służą wprowadzeniu ostatnich poprawek.

 • Morizon zmienił nazwę na MZN Property, celem strategia budowy OneStopShop

  Sąd zatwierdził zmianę nazwy MORIZON na MZN Property w Krajowym Rejestrze Sądowym. Zmiana nazwy związana jest z realizacją strategii budowy OneStopShop, w ramach którego użytkownicy znajdą wszystkie usługi niezbędne w procesie transakcji na rynku nieruchomości.

 • Indeksowy marazm na GPW, gorąco na Eurocashu i PZU

  Wtorek jest kolejnym dniem gdy na giełdzie w Warszawie dominują wakacyjne nastroje. Ciekawiej jest tylko na nielicznych spółkach. M.in. Eurocashu, Komputroniku, Enei czy Izolacji Jarocin. Do końca dnia sytuacja raczej się nie zmieni. Ciekawiej na GPW będzie dopiero w drugiej połowie tygodnia.

 • Wakacje na GPW, duże wymiany na KGHM, silne odbicie Sygnity

  W piątek na giełdzie w Warszawie panują typowo wakacyjne nastroje. Inwestorzy czekają na popołudniowe dane z USA. Nieco więcej dzieje się na spółkach z giełdowej drugiej i trzeciej ligi. Jednak i tu ciekawych historii jest jak na lekarstwo.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku