Ronson mimo koronawirusa chce zwiększyć sprzedaż mieszkań w 2020 r.

Omawiane walory:

Celem Ronsona na bieżący rok jest sprzedaż mieszkań na poziomie wyższym niż rok wcześniej (gdy sprzedał 761 lokali), przy założeniu, że sytuacja rynkowa nie pogorszy się, poinformował wiceprezes, dyrektor sprzedaży i marketingu Andrzej Gutowski.

ronson, budownictwo, mieszkania, sprzedaż,

Ronson mimo koronawirusa chce zwiększyć sprzedaż mieszkań w 2020 r.

– Nasz plan – zakładając, że sytuacja związana z pandemią będzie bez zmian, co jest nie ‚super dobre’ ale pozwala prowadzić nasz biznes – to sprzedaż w 2020 r. nieco lepsza niż w 2019. To jest wizja i plan zarządu – powiedział Gutowski podczas konferencji prasowej online.

Wskazał, że sprzedaż mieszkań w II kwartale była najsłabsza w kwietniu i z miesiąca na miesiąc poprawiała się tak, że w czerwcu była na poziomie „prawie jak sprzed pandemii”.

– Z lipca też jesteśmy dość zadowoleni, był porównywalny do czerwca. Choć to są wakacje, sprzedaż jest całkiem niezła – dodał Gutowski.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W II kw. Ronson sprzedał 149 lokali, w całym I półroczu – 426. Rok wcześniej było to odpowiednio 171 i 448.

– Przyszłość nie jest tak optymistyczna, jak ocenialiśmy na początku roku, ale wciąż wygląda dobrze. We wczesnym wrześniu rozpoczynamy kolejne fazy w projektach Miasto Moje i Ursus Centralny, co pomoże sprzedaży w pozostałej części roku – wskazał Gutowski.

W prezentacji spółka podała, że planem na pozostałą część roku jest rozpoczęcie budowy ok. 331 lokali i ukończenie budowy 433. Zarząd zastrzega, że uruchamianie budów będzie uzależnione od sytuacji rynkowej.

Ronson to spółka deweloperska notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2019 r. sprzedała 761 lokali, a przekazała 658. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 232,62 mln zł w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o ronson)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR