Rusza Infoshare 2020, czyli największe europejskie spotkanie wiedzy i biznesu

Blisko 200 czołowych prelegentów z Polski i ze świata, inwestorzy z Doliny Krzemowej, wiodące europejskie VC, a także ponad 250 technologicznych startupów i największych globalnych korporacji. To wszystko podczas Infoshare 2020. Największa konferencja technologiczna w Europie Środkowo-Wschodniej startuje 23 września w formacie online, transmitowanym na cały świat z Gdańska. Potrwa aż 6 dni!

Fot. Infoshare

9 scen tematycznych z prelekcjami na żywo, w trakcie których eksperci z całego świata omówią istotne zagadnienia dotyczące innowacji w biznesie i zarządzaniu, sztucznej inteligencji oraz przyspieszenia globalnego rynku technologicznego wywołanego COVID-19. Tegoroczna edycja to także kompendium wiedzy na temat skutecznych sposobów zwiększania sprzedaży, budowania marki oraz studium najciekawszych wdrożeń technologicznych gigantów i innowacyjnych rozwiązań oferowanych przez startupy. Wszystko będzie prezentowane w wirtualnej przestrzeni EXPO.

Inspire Stage

Na jednej z trzech głównych scen konferencji, eksperci z całego świata omawiać będą m.in. zagadnienia z pogranicza świata ludzi i maszyn, oraz zagrożenia i szanse płynące z wykorzystania najnowszych trendów digital w medycynie czy walce z terroryzmem. Zobaczymy mi.n.:

Audrey Tang – minister ds. cyfryzacji Tajwanu, która pokaże słuchaczom, że technologię warto uczłowieczać: Internet rzeczy powinien stać się internetem istot.

Anis Uzzaman (Pegasus Tech Ventures) – inwestor w SpaceX i Airbnb zdradzi tajniki budowania startupów i wskaże typowe błędy, których przedsiębiorcy powinni unikać podczas budowania swoich biznesów.

O umiędzynarodowieniu firm, na przykładzie w Spotify, opowie Axel Bard Bringéus (EQT Ventures/ex Spotify). Podzieli się wnioskami i spostrzeżeniami na temat tego, jak gigant utrzymał tak szybkie tempo rozwoju, likwidując wąskie gardła po drodze.

David Shanks (NZ Classification Office) pokaże granice wolności i ochrony społeczeństwa w mediach społecznościowych. Z kolei James Rogers (SDU/LSE) wyjaśni, w jaki sposób terroryści wykorzystują technologię i drony do zabijania ludzi.

Na scenie pojawi się także pierwsza na świecie psychiatra robotów – Joanne Pransky, która przedstawi widowni swoich robotycznych pacjentów i roztoczy wizję przyszłości, w której roboty są partnerami, towarzyszami i współpracownikami ludzi.

Cybernetyczny świat przybliży również Robert Riener (ETH Zurich), ekspert w dziedzinie interakcji sensoryczno-motorycznych między ludźmi i maszynami, który odpowie na pytanie czy cyborgi są dla nas zagrożeniem, szansą, a może jednym i drugim?

Marketing Stage

Wśród prelegentów sceny marketingowej nie zabraknie największych, światowych marketerów i influencerów: Neil Patel (NP Digital i Ubersuggest) – jeden z TOP 10 światowego marketingu wg Forbes, Mark Schaefer (B Squared Media) czy Mike Russell (Music Radio Creative). Z Polski zobaczymy m.in. Janinę Bąk z janinadaily.com, Pawła Tkaczyka (Midea), Jakuba Biela (x-kom) i Artura Jabłońskiego (Digitalk).

Opowiedzą oni o najnowszych trendach w marketingu, przybliżą techniki optymalizacji lejka sprzedażowego, zwiększania zasięgu i skutecznej sprzedaży.

Devtrends Stage

Na uczestników tegorocznej edycji Infoshare 2020 Online czeka 7 scen poświęconych zagadnieniom technologicznym. Na głównej – Devtrends, prelegenci opowiedzą o przyszłości technologii, gamingu, programowaniu czy cyberbezpieczeństwie. Wystąpią m.in.:

John Romero (Romero Games) – wielokrotnie nagradzany programista, projektant kultowych gier, którego praca obejmuje ponad 130 pozycji. Uznawany za „ojca strzelanek pierwszoosobowych”, jak Wolfenstein 3D, DOOM, Quake, Heretic i Hexen. Podczas wystąpienia opowie o początkach firmy Id Software oraz wydarzeniach, które doprowadziły do jej powstania.

Piotr Konieczny (Niebezpiecznik.pl), zdradzi jak szpiegować szpiegów w internecie. Zaprezentuje techniki pozyskiwania informacji na temat ludzi oraz firm na podstawie ogólnodostępnych źródeł w internecie.

Nie zabraknie też Adama Haertle (Zaufana Trzecia Stona), który w swoim wystąpieniu przedstawi zbierane od lat historie mniejszych i większych katastrof z obszaru security, bo uważa, że przyjemniej uczyć się na cudzych błędach, niż na własnych.

Pełna agenda Infoshare 2020 Online znajduje się pod linkiem: infoshare.pl

Ekskluzywna przestrzeń do wymiany kontaktów

Poza solidną dawką wiedzy, na uczestników konferencji – przedstawicieli firm i inwestorów, czekają niespotykane dotąd możliwości biznesowego networkingu. Nowością będą wirtualne tablice z ofertami pracy, łączące przedstawicieli firm i korporacji z obecnymi na konferencji developerami oraz specjalistami branży IT.

Obecne na wydarzeniu Startupy będą mogły nawiązać kontakt z blisko 100 inwestorami ze świata – aniołami biznesu, funduszami VC i CVC. Wśród nich m.in. Manta Ray, Breega Capital, Pracuj Ventures, Experior Venture Fund, Credo, Sunfish Partners. Rozmowy będą się odbywać podczas indywidualnych spotkań, umawianych w dedykowanym narzędziu matchmakingowym. W 2019 roku odbyło się ponad 1700 takich spotkań.

Ostatniego dnia konferencji odbędzie się finał konkursu Startup Contest, do którego w tym roku napłynęło aż 677 zgłoszeń z 50 krajów z całego świata, w tym ponad 200 projektów z Polski. Finaliści powalczą o nagrody w wysokości 30 tysięcy EURO, ufundowane przez Prezydenta Miasta Gdańska.

Infoshare 2020 Online – wirtualny festiwal społeczności napędzanej technologią!

Wstęp na konferencję zapewniają wejściówki dostępne na stronie organizatora. Udział w wystąpieniach na Marketing Stage oraz scenach technologicznych dostępny jest dla posiadaczy Conference Pass, Executive Pass, Investor i Startup Pass. Scena Inspire Stare dostępna jest również dla posiadaczy wejściówek Basic Pass. Każdego dnia uczestnicy będą mogli oglądać transmisję na żywo na 2 równoległych kanałach. Prelekcje na scenach tematycznych dla deweloperów nie będę pokrywać się czasowo, a uczestnicy nie będę musieli wybierać między interesującymi ich tematami. Poza wystąpieniami uczestnicy konferencji będą mogli także przyjrzeć się najnowszym rozwiązaniom technologicznym prezentowanym przez wystawców w wirtualnej hali Expo.

Więcej informacji na temat konferencji na stronie infoshare.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR