Ruszyła rekrutacja do III edycji Akademii Liderek Biznesu

Akademia Liderek Biznesu to program edukacyjno-mentoringowy dla młodych kobiet, które chcą rozwinąć swoją karierę zawodową. W ciągu pięciu miesięcy studentki ostatnich lat uczestniczą w warsztatach i spotkaniach z liderkami biznesu. Pogłębiają swoją wiedzę i umiejętności w zakresie przedsiębiorczości, organizacji pracy, zarządzania zespołem, czy budowania marki osobistej. Patronem medialnym wydarzenia jest StockWatch.pl.

akademia,liderek,biznesu

Pierwszy etap rekrutacji trwa do 4 listopada 2019 r.

To już trzecia edycja Akademii

Głównym celem programu jest edukacja młodych kobiet – studentek aspirujących do pełnienia kluczowych ról w organizacjach.

– W ten sposób dążymy do wyrównania proporcji w budowaniu kariery oraz do poszerzania wiedzy, umiejętności i postaw niezbędnych młodym liderkom. 25 dziewczyn, które zostanie zakwalifikowane do udziału w programie będzie miało okazję osobiście spotkać się z prezeskami i dyrektorkami firm ważnych dla polskiej gospodarki – tłumaczy Monika Nowak, koordynatorka projektu w Fundacji im. Lesława A. Pagi.

W poprzedniej edycji, do cyklu leadership zaprosiliśmy m.in. z Joanną Kępczyńską, członkinią zarządu innogy Polska ds. finansowych, Pauliną Kieszkowską-Knapik, adwokat, wspólniczką w Kancelarii Adwokackiej KRK czy Agnieszką Wolską, dyrektor obszaru bankowości biznesowej i korporacyjnej Santander Bank Polska.

Pięć miesięcy inspirujących spotkań

Projekt składa się z warsztatów weekendowych, które odbywają się raz w miesiącu, programu mentoringowego – wieczornych spotkań z liderkami biznesu i życia społeczno-gospodarczego oraz długoterminowych staży w firmach partnerskich. Zajęcia prowadzą m.in. Ewa Czertak – prezeska Akademii Marki z Klasą, Radosław Czekan – Warsaw Chamber Debate, Magdalena Petryniak – prezeska Story Seekers Polska i wielu innych.

Zwieńczeniem projektu jest gala, na której ponownie mogą spotkać się wszystkie uczestniczki wraz z prowadzącymi zajęcia, i podziękować za wspólnie spędzony czas. Jedną z największych zalet programu jest właśnie networking.

– Jestem wdzięczna za udział w Akademii, bo nigdzie indziej nie znalazłabym grona takich wspaniałych, utalentowanych, mądrych dziewczyn, które chcą być coraz lepsze i realizować swoje cele – tłumaczy uczestniczą II edycji ALB, Katarzyna Szwaczko.

Zapraszamy do aplikacji

Do udziału w programie zapraszamy studentki ostatnich lat studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich, a także absolwentki do 27 r. życia, na kierunkach:

 • biotechnologia, badania kliniczne, technologia żywności,
 • IT, robotyka,
 • medycyna, farmacja,
 • elektronika, inżynieria budowlana, automatyka,
 • finanse, ekonomia, księgowość, bankowość, marketing, psychologia
 • prawo i administracja

Pierwszy etap rekrutacji trwa do 4 listopada 2019 r. Zachęcamy do aplikacji poprzez formularz zgłoszeniowy. W kolejnym etapie odbędą się rozmowy z setką wybranych kandydatek. O ostatecznych wynikach poinformujemy w połowie grudnia. Zajęcia rozpoczną się w lutym i potrwają do czerwca 2020 r. Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się na stronie Fundacji.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • ZCh Police dały inwestorom więcej czasu na zapisy w emisji publicznej akcji

  Zarząd Zakładów Chemicznych Police wydłużył zapisy w ofercie publicznej akcji z prawem poboru do 9 grudnia. Spółka planuje uzyskać z oferty publicznej ok. 1,12 mld zł brutto, które przeznaczy na realizację kluczowej inwestycji dla spółek z Grupy Azoty oraz dla polskiego sektora petrochemicznego.

 • Przychody Asbisu wzrosły o 16 proc. r/r do ok. 197 mln USD w październiku

  Asbisc Enterprises Plc wypracował w październiku 2019 roku skonsolidowane przychody na poziomie ok. 197 mln USD, co oznacza wzrost o ok. 16 proc. r/r, podała spółka, prezentując wstępne szacunkowe dane. Kurs akcji spółki rośnie dziś o 6 proc., kontynuując wzrosty zapoczątkowane w połowie października.

 • Kolejne 3 osoby zatrzymane ws. afery GetBack

  Funkcjonariusze CBA zatrzymali trzy osoby, w tym byłego członka zarządu GetBack oraz byłego wiceprezesa i prokurenta jednego z towarzystw funduszy inwestycyjnych.

 • Konflikt handlowy między USA a Chinami potrwa jeszcze kilka lat

  Ostatnie dane z Chin pokazują znaczący wpływ wzajemnej wojny celnej na chińską gospodarkę, ale cierpi na niej także amerykański rynek, bo firmy wstrzymują inwestycje. Stąd prezydent Donald Trump i chińskie władze będą dążyć do wycofania się z części obciążeń importowych, zwłaszcza że za rok kolejne wybory prezydenckie za oceanem. Zdaniem Rafała Beneckiego, głównego ekonomisty ING Banku Śląskiego, porozumienie dotyczące części produktów może nastąpić jeszcze nawet przed końcem roku, ale realne zakończenie konfliktu zajmie wiele lat.

 • Kino Polska podbiło cenę w wezwaniu na akcje Stopklatki

  Kino Polska TV - większościowy akcjonariusz Stopklatki - podwyższył cenę akcji w wezwaniu na walory Stopklatki do 7 zł z 6,20 zł. Kurs akcji Stopklatki rośnie dziś o blisko 10 proc.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR