Sąd odrzucił wniosek o kolejne postępowanie restrukturyzacyjne Ursusa

Omawiane walory:

Sąd odrzucił wniosek Ursusa o kolejne postępowanie restrukturyzacyjne. Spółka złożyła wniosek wraz z zażaleniem na postanowienie sądu o umorzeniu przyspieszonego postępowania układowego.

Ursus, postępowanie, restrukturyzacja

– Jako podstawę odrzucenia wniosku sąd wskazał, iż wszczęcie kolejnego postępowania restrukturyzacyjnego jest niedopuszczalne, jeżeli wcześniejsze postępowanie restrukturyzacyjne nie zostało zakończone lub prawomocnie umorzone – czytamy w komunikacie.

Spółka podkreśliła, że rozstrzygnięcie sądu ma jedynie charakter proceduralny i powodowane jest jedynie faktem, iż wobec emitenta cały czas toczy się przyspieszone postępowanie układowe.

– Spółka, w ramach trwającego procesu restrukturyzacji, podejmuje nadal wszelkie możliwe działania w celu zabezpieczenia słusznych interesów emitenta, wierzycieli oraz akcjonariuszy – stwierdzono także.

Ursus w restrukturyzacji specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r. Jego skonsolidowane przychody wyniosły 214,63 mln zł w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ursus, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR