Sąd podtrzymał postępowanie sanacyjne Grupy Piotr i Paweł

Poznański sąd zmienił postanowienie o umorzeniu postępowania sanacyjnego Grupy Piotr i Paweł i oddalił wszystkie wnioski o umorzenie. Tym samym restrukturyzacja będzie kontynuowana zgodnie z harmonogramem.

Piotr i Paweł, Spar group, postepowanie sanacyjne,

Fot. piotripawel.pl

– Odkąd spłaciliśmy wszystkie bieżące zaległości, takie orzeczenie sądu było w zasadzie formalnością. Tym niemniej ta słuszna decyzja pozwala na sprawne kontynuowanie zaawansowanych działań sanacyjnych. To ważny element dla uzdrowienia sieci przy wsparciu inwestora Spar Group. Prowadzimy intensywne rozmowy z partnerami detalicznymi, a dzięki inwestorowi regulujemy bieżące zobowiązania i oferujemy sklepom szybko poprawiający się poziom zatowarowania. Jestem przekonany, że restrukturyzacja Grupy Piotr i Paweł stanie się modelowym przykładem prowadzenia działań naprawczych – bez konieczności likwidacji sieci i z utrzymaniem handlu w placówkach – powiedział zarządca sanacyjny w Grupie Piotr i Paweł i prezes Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja Patryk Filipiak.

Spółki z Grupy Piotr i Paweł uregulowały zaległości wobec wierzycieli w ramach postępowania sanacyjnego. Tym samym wypełniły przesłanki do realizacji kolejnych etapów restrukturyzacji. Spółki czekają na zatwierdzenie złożonych spisów wierzytelności, co umożliwi złożenie propozycji układowych. Ponadto Grupa Piotr i Paweł zawarła porozumienia z bankami, które są największymi wierzycielami.

Spar Group w październiku 2019 roku sfinalizował umowę przeniesienia własności udziałów spółki Grupa Piotr i Paweł sp. z o.o. Sklepy Piotr i Paweł będą systematycznie zmieniać logo na „Spar” i dostosowywać się do standardów międzynarodowego holdingu z wieloletnim doświadczeniem w sektorze detalicznym na świecie i w Europie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR