Sasin: Chcemy uzyskać więcej niż 7 zł za akcję Energi

Omawiane walory: ,

Ministerstwo Aktywów Państwowych zleciło wycenę Energi w kontekście wezwania ogłoszonego przez PKN Orlen i liczy na uzyskanie ceny wyższej niż 7 zł na akcję, poinformował minister Jacek Sasin.

sasin,pknorlen, energa, przejęcia, cena,

(Fot. Prawo i Sprawiedliwość/fb)

– Mamy zleconą wycenę Energi i mamy ofertę ze strony Orlenu. Przewiduję, że w przeciągu trzech miesięcy będziemy mieć jasność w tej sprawie – powiedział Sasin dziennikarzom.

Wskazał, że wycena będzie między innymi uwzględniała decyzje w sprawie elektrowni Ostrołęka C.

– Chcielibyśmy, że to było więcej niż 7 zł za akcję – podsumował minister.

PKN Orlen ogłosił 5 grudnia br. wezwanie na 414.067.114 akcji Grupy Energa, tj. 100 proc. kapitału, po 7 zł za sztukę. Zapisy w wezwaniu mają potrwać do 9 kwietnia br.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W grudniu 2019 r. prezes PKN Orlen informował, że spółka spodziewa się zamknięcia transakcji przejęcia Grupy Energa w I poł. 2020 r.

Grupa Energa jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii i trzecim największym sprzedawcą energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Całkowita zainstalowana moc wytwórcza w elektrowniach grupy wynosi ok. 1,34 GW.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 111,2 mld zł w 2019 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT energa, PKNOrlen, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR