Sasin: Rozmowy ws. rozwiązań dla sektora energetycznego rozpoczną się jutro

Rozmowy w sprawie rozwiązań dla pracowników sektora energetycznego rozpoczną się jutro, poinformował wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

sasin,węgiel,import

(Fot. Prawo i Sprawiedliwość/fb)

– Chcemy zapewnić bezpieczeństwo energetyczne Polakom i ekonomiczne pracownikom sektora. Wyrazem tego jest podpisana umowa społeczna z górnikami. Na tej samej zasadzie wypracujemy rozwiązania dla sektora energetycznego. Jutro rozpoczynamy rozmowy w tej sprawie – czytamy na profilu Sasina na Twitterze.

NSZZ Solidarność zorganizował dziś w Warszawie manifestację motywowaną brakiem dialogu w sektorze paliwo-energetycznym, szczególnie w branży energetycznej i branży węgla brunatnego.

Pod koniec maja Ministerstwo Aktywów Państwowych (MAP) rozpoczęło konsultacje projektu dokumentu „Transformacja sektora elektroenergetycznego w Polsce. Wydzielenie wytwórczych aktywów węglowych ze spółek z udziałem Skarbu Państwa”, które potrwają do 28 czerwca 2021 r. Projekt przewiduje utworzenie przez spółki energetyczne podmiotów skupiających aktywa wytwórcze oparte na węglu, nabycie ich przez Skarb Państwa i wniesienie do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, które zostanie przekształcone w Narodową Agencję Bezpieczeństwa Energetycznego (NABE). Nabycie udziałów przez Skarb Państwa zaplanowano na II lub III kw. 2022 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR