Selvita z popytem na wszystkie akcje po cenie maksymalnej

Omawiane walory:

Spółka biotechnologiczna pozyskała od inwestorów deklaracje implikujące objęcie wszystkich oferowanych akcji serii H. Cena emisyjna została ustalona na poziomie ceny maksymalnej - 61 zł - co oznacza, że łączna wartość oferty brutto wyniesie 134,2 mln zł.

(Fot. spółka)

Poza określeniem ceny emisyjnej i ostatecznej liczby oferowanych akcji, ustalono również liczbę akcji oferowanych w ramach poszczególnych transz. W transzy inwestorów instytucjonalnych znajdzie się ostatecznie 2.172.565 walorów, a w transzy adresowanej do drobnych 27.435 akcji. Zapisy wśród inwestorów indywidualnych trwały do 14 lutego 2018 r., a budowę księgi popytu zamknięto dzień później. Zapisy w transzy inwestorów instytucjonalnych będą prowadzone w dniach 19-21 lutego 2018 r. Akcje w obu transzach zostaną przydzielone do 26 lutego br.

– Zainteresowanie ofertą jest bardzo duże. Popyt na akcje po cenie maksymalnej jest wyraźnie wyższy niż liczba dostępnych akcji. Cieszy mnie chęć umocnienia swojej pozycji w akcjonariacie dotychczasowych inwestorów, jak również zainteresowanie ze strony zupełnie nowych funduszy. Oczekiwane wpływy z emisji pozwolą nam w całości zrealizować przedstawioną inwestorom strategię rozwoju Selvity na lata 2017-2021 – mówi Paweł Przewięźlikowski, współzałożyciel, największy akcjonariusz i prezes Selvity.

>> Artyści Rynków – bezpłatne szkolenia i konferencje CMC Markets Sprawdź harmonogram w swoim mieście

W ramach wtórnej emisji publicznej akcji (SPO) Selvita oferowała 2,2 mln akcji. Pozyskane środki mają sfinansować realizację zaprezentowanej w sierpniu ub.r. strategii rozwoju na lata 2017-2021.

notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT SELVITA, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR