Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: SELVITA

 • 28 marca 2019

  Selvita jeszcze w tym roku podzieli się na dwie niezależne spółki

  Selvita zamierza podzielić się na dwie niezależne spółki. Pierwsza skupi się na rozwoju własnych projektów w obszarze małych cząsteczek o potencjale terapeutycznym w onkologii, a druga będzie świadczyć laboratoryjne usługi badawczo-rozwojowe na rzecz klientów zewnętrznych. Obie spółki będą notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Podział ma zostać sfinalizowany w IV kwartale 2019 r.

 • 26 marca 2019

  D jak dywidendy, L jak Lotos i S jak Selvita

  We wtorek GPW odrabia straty z poprzednich dwóch dni. Pomagają nieco lepsze nastroje na rynkach globalnych. W centrum uwagi znalazły się spółki informujące o dywidendzie, a także Lotos, Selvita i Ursus.

 • Selvita dostała zgodę na rozpoczęcie badań klinicznych SEL120 w USA

  Firma biotechnologiczna otrzymała od amerykańskiego regulatora (U.S. Food and Drug Administration, FDA) zgodę na rozpoczęcie fazy I badań klinicznych na terenie amerykańskich ośrodków medycznych. Badanie zostanie przeprowadzone z udziałem pacjentów cierpiących na ostrą białaczkę szpikową (AML) oraz zespół mielodyplastyczny (MDS). Podanie leku pierwszemu pacjentowi planowane jest nie później niż w III kw. br. 

 • 11 marca 2019

  Analiza techniczna 5 gorących spółek z branży biotechnologicznej

  Początek roku na GPW zdecydowanie należy do spółek z szeroko rozumianej branży biotechnologicznej. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku sprawdził, gdzie szukać atrakcyjnych poziomów do zajęcia pozycji na akcjach Brastera, Celon Pharmy, Mabionu, Medicalgorithmics i Selvity.

 • 25 stycznia 2019

  11 faworytów Vestor DM na 2019 r.

  Na liście top picks na ten rok analitycy Vestor DM umieścili 11 spółek. W gronie faworytów biuro widzi banki, producentów gier, deweloperów mieszkaniowych oraz przedstawicieli z szeroko rozumianego sektora przemysłowego.

 • 12 grudnia 2018

  Vestor DM zaktualizował rekomendację dla Selvity

  Pretekstem do aktualizacji raportu jest umowa na przeprowadzenie I fazy badań SEL120. Analitycy w grudniowej rekomendacji uwzględnili wyższe nakłady na Centrum Badawczo-Rozwojowe Innowacyjnych Leków (CBRIL), a z drugiej strony mocne wyniki Usług oraz nowe dane naukowe o projektach innowacyjnych we wczesnej fazie.

 • 22 listopada 2018

  Selvita podczas ASH 2018 zaprezentuje wyniki projektu SEL120

  Selvita zaprezentuje najnowsze wyniki projektu SEL120, małocząsteczkowego inhibitora CDK8 o potencjalnym zastosowaniu w leczeniu ostrej białaczki szpikowej, podczas 60. American Society of Hematology Annual Meeting (ASH 2018), które odbędzie się w dniach 1-4 grudnia 2018 r. w San Diego.

 • 09 października 2018

  Selvita planuje rozpoczęcie badań klinicznych nad projektem SEL120 na początku 2019 r.

  Selvita podpisała z Icon Clinical Research Limited z Irlandii umowę na przeprowadzenie badań klinicznych dla projektu SEL120. Planowany termin rozpoczęcia badania to I kwartał 2019 r.

 • 01 października 2018

  Analiza techniczna 4 ciekawych spółek z mocno wyprzedanego sWIG80

  Tylko we wrześniu indeks sWIG80 stracił ponad 8 proc. i znalazł się o krok od dołka z sierpnia 2014 r. Zdaniem Wojciecha Kręckiego, autora portfela Cztery Fazy Rynku, w najbliższych tygodniach bessa wśród maluchów powinna nieco odpuścić. Wśród kandydatów do wzrostów widzi Apatora, ATM Grupę oraz dwie spółki biotechnologiczne. 

 • 30 sierpnia 2018

  Selvita miała blisko 16 mln zł zysku netto i ponad 2 mln zł straty EBIT w I połowie 2018 r.

  Selvita odnotowała 15,93 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I półr. 2018 r. wobec 8,01 mln zł zysku rok wcześniej.

 • 10 czerwca 2018

  Badanie kliniczne wysokiej wyceny – omówienie sprawozdania finansowego GK Selvita SA po 1 kw. 2018 r.

 • 23 maja 2018

  Krakowskie Centrum B+R Selvity powstanie z półrocznym poślizgiem

  Selvita zakłada, że Centrum Badawczo-Rozwojowe Innowacyjnych Leków, które zlokalizowane zostanie w Krakowie będzie gotowe o maks. 6 miesięcy później wobec pierwotnego planu, tj. pod koniec 2019 roku. Spółka nie zakłada wzrostu nakładów na ten projekt, dlatego ogłosi w tym miesiącu kolejny konkurs ofert na generalnego wykonawcę, poinformował wiceprezes Bogusław Sieczkowski.

 • 12 kwietnia 2018

  Selvita ma pozwolenie na budowę własnego centrum B+R w Krakowie

  Selvita otrzymała pozwolenie na budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego Innowacyjnych Leków, które zlokalizowane zostanie w Krakowie, podała spółka. Całkowity koszt budowy i jego wyposażenia szacowany jest na ok. 77 mln zł.

 • 28 marca 2018

  Selvita wypracowała 6,4 mln zł zysku netto w 2017 r.

  Selvita podtrzymała plan rozpoczęcia w 2018 roku badań klinicznych w projekcie SEL120. Jeszcze w tym roku spółka planuje m.in. podpisać umowę partneringową na projekt z platformy terapii celowanych.

 • 16 lutego 2018

  Selvita z popytem na wszystkie akcje po cenie maksymalnej

  Spółka biotechnologiczna pozyskała od inwestorów deklaracje implikujące objęcie wszystkich oferowanych akcji serii H. Cena emisyjna została ustalona na poziomie ceny maksymalnej - 61 zł - co oznacza, że łączna wartość oferty brutto wyniesie 134,2 mln zł.

 • 12 lutego 2018

  Selvita: Nasze ambicje sięgają znacznie wyżej niż SEL24

  Paweł Przewięźlikowski, współzałożyciel, największy akcjonariusz i prezes zarządu Selvity rozmawia z redakcją Stockwatch.pl o planach rozwoju, inwestycjach i trwającej emisji akcji.

 • 05 lutego 2018

  Giełdowe gepardy 2018 roku – spółki i branże cz. II

  W poprzedniej edycji giełdowych gepardów szukaliśmy sektorów, które będą rosły zdecydowanie szybciej niż cały rynek. Tym razem skupiliśmy się na spółkach z różnych branż, które na fali inwestycji rozwojowych zanotują fundamentalny skok.

 • Selvita: Celem emisji jest rozwój portfela projektów onkologicznych

  Rozwój leku na ostrą białaczkę szpikową i jego sprzedaż w II fazie badań klinicznych, sprzedaż jednego projektu innowacyjnego rocznie oraz zwiększenie kapitalizacji spółki do ponad 2 mld zł – to główne założenia strategii spółki Selvita do 2021 roku. Biotechnologiczna spółka przeprowadzi ofertę publiczną akcji, żeby pozyskać kapitał na rozwój innowacyjnych projektów onkologicznych. W ciągu najbliższych czterech lat przeznaczy na nie 290 mln zł, z czego 140 mln zł chce pozyskać od inwestorów. 

 • 01 lutego 2018

  Korekta przyszła z Zachodu. Mocna przecena na Forte i Kętach

  Miłe złego początki. Tak najkrócej można podsumować czwartkową sesję na GPW. Początkowe wzrosty zostały brutalnie przerwane przez silną przecenę niemieckiego DAX-a, któremu zaszkodziły rosnące rentowności obligacji. W efekcie WIG20 był dziś jednym z najsłabszych indeksów w Europie.

 • Selvita rusza z publiczną ofertą akcji. Zapisy po cenie max. 61 zł/szt.

  Spółka biotechnologiczna ustaliła cenę maksymalną akcji oferowanych w ramach wtórnej oferty publicznej na 61 zł. Zapisy w transzy dedykowanej inwestorom indywidualnym rozpoczną się w piątek, 2 lutego.

 • 31 stycznia 2018

  W czwartek Selvita zaprezentuje inwestorom szczegóły dotyczące oferty akcji

  Selvita planuje opublikować prospekt emisyjny, zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF), w czwartek, 1 lutego, poinformowała spółka.

 • KNF zgodziła się na emisję akcji Selvity i przeprowadzkę Sescomu

  Komisja Nadzoru Finansowego dała zielone światło biotechnologiczne spółce na przeprowadzenie oferty publicznej akcji. Z kolei notowany na NewConnect Sescom będzie mógł się przenieść na rynek główny GPW.

 • 24 stycznia 2018

  Członkowie zarządu Selvity przez rok nie sprzedadzą swoich akcji

  Członkowie zarządu Selvity - Paweł Przewięźlikowski, Bogusław Sieczkowski, Krzysztof Brzózka, Miłosz Gruca, Mirosława Zydroń, Edyta Jaworska - w związku z planowaną ofertą publiczną do 2,2 mln akcji serii H, zawarli z Vestor Domem Maklerskim oraz Bankiem Zachodnim WBK umowy lock-up.

 • 22 stycznia 2018

  Selvita planuje wtórną ofertę akcji na I kw. 2018 r., chce pozyskać 140 mln zł

  Selvita potwierdziła zamiar przeprowadzenia wtórnej oferty publicznej akcji, w której planuje zaoferować do 2,2 mln akcji nowej emisji i oczekuje, że pozyska 140 mln zł netto. Środki z emisji posłużą do realizacji strategii rozwoju na lata 2017-2021, której nadrzędnym celem jest wygenerowanie wzrostu spółki poprzez samodzielne finansowanie wczesnych faz badań nad innowacyjnymi lekami i komercjalizację projektów na późniejszych niż do tej pory etapach rozwoju. Przeprowadzenie oferty planowane jest w I kw. 2018 r. 

 • 18 grudnia 2017

  KGHM pierwszy w zaprzęgu św. Mikołaja, w grze Selvita i GetBack

  Dobre nastroje na światowych giełdach wspierają ceny akcji w Warszawie. Rosną wszystkie indeksy. Rynek w górę prowadzi KGHM i Lotos. Ciekawie dziś jest też na Selvicie i GetBacku.

 • 17 grudnia 2017

  Selvita ma zgodę FDA na wznowienie badania klinicznego I/II fazy leku SEL24

  Spółka biotechnologiczna z warszawskiej GPW dostała zgodę na wznowienie badań z udziałem pacjentów cierpiących na ostrą białaczkę szpikową. Selvita wprowadzi też zmiany w protokole badania SEL24, zgodnie ze wskazówkami amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków

 • 13 grudnia 2017

  Selvita dostała 30 mln zł dotacji na projekt zw. z immunoterapią nowotworów

  Selvita podpisała z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) umowę dot. dofinansowania projektu pt. Nowa generacja immunoterapii nowotworów oparta o aktywację odpowiedzi immunologicznej pacjentów, poinformowała spółka. NCBiR pokryje 30 z 44 mln zł całkowitych kosztów projektu. Okres jego realizacji został określony na lata 2017-2022.

 • 15 listopada 2017

  Selvita podsumowała III kwartał i przedstawiła plany na przyszłość

  Spółka biotechnologiczna po trzech kwartałach jest na mocnym plusie. W czwartek akcje Selvity podrożały o ponad 7 proc. 

 • 02 listopada 2017

  9 najlepszych spółek w portfelach funduszy inwestycyjnych 2017 r.

  Z tegorocznej hossy na GPW tak naprawdę skorzystała zaledwie garstka funduszy inwestycyjnych. Najlepszy na koniec września mógł pochwalić się blisko 40-proc. stopą zwrotu. Sprawdziliśmy, jakie akcje ciągnęły w górę portfele trzech najmocniejszych funduszy.

 • 10 października 2017

  WIG20 wraca powyżej 2.500 pkt., szaleństwo na Ursusie

  We wtorek indeks WIG20 wrócił powyżej 2.500 pkt. Powrót zapewniły banki, które pociągnęły indeks pomimo ciążącej mu energetyki. Znów nie zachwycił segment firm średnich i małych. Gorąco za to było na akcjach Ursusa.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku