Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: SELVITA

 • 17 czerwca 2019

  SELVITA – analiza techniczna na życzenie

 • 22 maja 2019

  Selvita miała 7,6 mln zł straty netto, 7,6 mln zł straty EBIT w I kw. 2019 r.

  Selvita odnotowała 7,55 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2019 r. wobec 19,96 mln zł zysku rok wcześniej. Kurs akcji biotechnologicznej spółki spada o ponad 2 proc.

 • 28 marca 2019

  Selvita jeszcze w tym roku podzieli się na dwie niezależne spółki

  Selvita zamierza podzielić się na dwie niezależne spółki. Pierwsza skupi się na rozwoju własnych projektów w obszarze małych cząsteczek o potencjale terapeutycznym w onkologii, a druga będzie świadczyć laboratoryjne usługi badawczo-rozwojowe na rzecz klientów zewnętrznych. Obie spółki będą notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Podział ma zostać sfinalizowany w IV kwartale 2019 r.

 • 26 marca 2019

  D jak dywidendy, L jak Lotos i S jak Selvita

  We wtorek GPW odrabia straty z poprzednich dwóch dni. Pomagają nieco lepsze nastroje na rynkach globalnych. W centrum uwagi znalazły się spółki informujące o dywidendzie, a także Lotos, Selvita i Ursus.

 • Selvita dostała zgodę na rozpoczęcie badań klinicznych SEL120 w USA

  Firma biotechnologiczna otrzymała od amerykańskiego regulatora (U.S. Food and Drug Administration, FDA) zgodę na rozpoczęcie fazy I badań klinicznych na terenie amerykańskich ośrodków medycznych. Badanie zostanie przeprowadzone z udziałem pacjentów cierpiących na ostrą białaczkę szpikową (AML) oraz zespół mielodyplastyczny (MDS). Podanie leku pierwszemu pacjentowi planowane jest nie później niż w III kw. br. 

 • 11 marca 2019

  Analiza techniczna 5 gorących spółek z branży biotechnologicznej

  Początek roku na GPW zdecydowanie należy do spółek z szeroko rozumianej branży biotechnologicznej. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku sprawdził, gdzie szukać atrakcyjnych poziomów do zajęcia pozycji na akcjach Brastera, Celon Pharmy, Mabionu, Medicalgorithmics i Selvity.

 • 25 stycznia 2019

  11 faworytów Vestor DM na 2019 r.

  Na liście top picks na ten rok analitycy Vestor DM umieścili 11 spółek. W gronie faworytów biuro widzi banki, producentów gier, deweloperów mieszkaniowych oraz przedstawicieli z szeroko rozumianego sektora przemysłowego.

 • 12 grudnia 2018

  Vestor DM zaktualizował rekomendację dla Selvity

  Pretekstem do aktualizacji raportu jest umowa na przeprowadzenie I fazy badań SEL120. Analitycy w grudniowej rekomendacji uwzględnili wyższe nakłady na Centrum Badawczo-Rozwojowe Innowacyjnych Leków (CBRIL), a z drugiej strony mocne wyniki Usług oraz nowe dane naukowe o projektach innowacyjnych we wczesnej fazie.

 • 22 listopada 2018

  Selvita podczas ASH 2018 zaprezentuje wyniki projektu SEL120

  Selvita zaprezentuje najnowsze wyniki projektu SEL120, małocząsteczkowego inhibitora CDK8 o potencjalnym zastosowaniu w leczeniu ostrej białaczki szpikowej, podczas 60. American Society of Hematology Annual Meeting (ASH 2018), które odbędzie się w dniach 1-4 grudnia 2018 r. w San Diego.

 • 09 października 2018

  Selvita planuje rozpoczęcie badań klinicznych nad projektem SEL120 na początku 2019 r.

  Selvita podpisała z Icon Clinical Research Limited z Irlandii umowę na przeprowadzenie badań klinicznych dla projektu SEL120. Planowany termin rozpoczęcia badania to I kwartał 2019 r.

 • 01 października 2018

  Analiza techniczna 4 ciekawych spółek z mocno wyprzedanego sWIG80

  Tylko we wrześniu indeks sWIG80 stracił ponad 8 proc. i znalazł się o krok od dołka z sierpnia 2014 r. Zdaniem Wojciecha Kręckiego, autora portfela Cztery Fazy Rynku, w najbliższych tygodniach bessa wśród maluchów powinna nieco odpuścić. Wśród kandydatów do wzrostów widzi Apatora, ATM Grupę oraz dwie spółki biotechnologiczne. 

 • 30 sierpnia 2018

  Selvita miała blisko 16 mln zł zysku netto i ponad 2 mln zł straty EBIT w I połowie 2018 r.

  Selvita odnotowała 15,93 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I półr. 2018 r. wobec 8,01 mln zł zysku rok wcześniej.

 • 10 czerwca 2018

  Badanie kliniczne wysokiej wyceny – omówienie sprawozdania finansowego GK Selvita SA po 1 kw. 2018 r.

 • 23 maja 2018

  Krakowskie Centrum B+R Selvity powstanie z półrocznym poślizgiem

  Selvita zakłada, że Centrum Badawczo-Rozwojowe Innowacyjnych Leków, które zlokalizowane zostanie w Krakowie będzie gotowe o maks. 6 miesięcy później wobec pierwotnego planu, tj. pod koniec 2019 roku. Spółka nie zakłada wzrostu nakładów na ten projekt, dlatego ogłosi w tym miesiącu kolejny konkurs ofert na generalnego wykonawcę, poinformował wiceprezes Bogusław Sieczkowski.

 • 12 kwietnia 2018

  Selvita ma pozwolenie na budowę własnego centrum B+R w Krakowie

  Selvita otrzymała pozwolenie na budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego Innowacyjnych Leków, które zlokalizowane zostanie w Krakowie, podała spółka. Całkowity koszt budowy i jego wyposażenia szacowany jest na ok. 77 mln zł.

 • 28 marca 2018

  Selvita wypracowała 6,4 mln zł zysku netto w 2017 r.

  Selvita podtrzymała plan rozpoczęcia w 2018 roku badań klinicznych w projekcie SEL120. Jeszcze w tym roku spółka planuje m.in. podpisać umowę partneringową na projekt z platformy terapii celowanych.

 • 16 lutego 2018

  Selvita z popytem na wszystkie akcje po cenie maksymalnej

  Spółka biotechnologiczna pozyskała od inwestorów deklaracje implikujące objęcie wszystkich oferowanych akcji serii H. Cena emisyjna została ustalona na poziomie ceny maksymalnej - 61 zł - co oznacza, że łączna wartość oferty brutto wyniesie 134,2 mln zł.

 • 12 lutego 2018

  Selvita: Nasze ambicje sięgają znacznie wyżej niż SEL24

  Paweł Przewięźlikowski, współzałożyciel, największy akcjonariusz i prezes zarządu Selvity rozmawia z redakcją Stockwatch.pl o planach rozwoju, inwestycjach i trwającej emisji akcji.

 • 05 lutego 2018

  Giełdowe gepardy 2018 roku – spółki i branże cz. II

  W poprzedniej edycji giełdowych gepardów szukaliśmy sektorów, które będą rosły zdecydowanie szybciej niż cały rynek. Tym razem skupiliśmy się na spółkach z różnych branż, które na fali inwestycji rozwojowych zanotują fundamentalny skok.

 • Selvita: Celem emisji jest rozwój portfela projektów onkologicznych

  Rozwój leku na ostrą białaczkę szpikową i jego sprzedaż w II fazie badań klinicznych, sprzedaż jednego projektu innowacyjnego rocznie oraz zwiększenie kapitalizacji spółki do ponad 2 mld zł – to główne założenia strategii spółki Selvita do 2021 roku. Biotechnologiczna spółka przeprowadzi ofertę publiczną akcji, żeby pozyskać kapitał na rozwój innowacyjnych projektów onkologicznych. W ciągu najbliższych czterech lat przeznaczy na nie 290 mln zł, z czego 140 mln zł chce pozyskać od inwestorów. 

 • 01 lutego 2018

  Korekta przyszła z Zachodu. Mocna przecena na Forte i Kętach

  Miłe złego początki. Tak najkrócej można podsumować czwartkową sesję na GPW. Początkowe wzrosty zostały brutalnie przerwane przez silną przecenę niemieckiego DAX-a, któremu zaszkodziły rosnące rentowności obligacji. W efekcie WIG20 był dziś jednym z najsłabszych indeksów w Europie.

 • Selvita rusza z publiczną ofertą akcji. Zapisy po cenie max. 61 zł/szt.

  Spółka biotechnologiczna ustaliła cenę maksymalną akcji oferowanych w ramach wtórnej oferty publicznej na 61 zł. Zapisy w transzy dedykowanej inwestorom indywidualnym rozpoczną się w piątek, 2 lutego.

 • 31 stycznia 2018

  W czwartek Selvita zaprezentuje inwestorom szczegóły dotyczące oferty akcji

  Selvita planuje opublikować prospekt emisyjny, zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF), w czwartek, 1 lutego, poinformowała spółka.

 • KNF zgodziła się na emisję akcji Selvity i przeprowadzkę Sescomu

  Komisja Nadzoru Finansowego dała zielone światło biotechnologiczne spółce na przeprowadzenie oferty publicznej akcji. Z kolei notowany na NewConnect Sescom będzie mógł się przenieść na rynek główny GPW.

 • 24 stycznia 2018

  Członkowie zarządu Selvity przez rok nie sprzedadzą swoich akcji

  Członkowie zarządu Selvity - Paweł Przewięźlikowski, Bogusław Sieczkowski, Krzysztof Brzózka, Miłosz Gruca, Mirosława Zydroń, Edyta Jaworska - w związku z planowaną ofertą publiczną do 2,2 mln akcji serii H, zawarli z Vestor Domem Maklerskim oraz Bankiem Zachodnim WBK umowy lock-up.

 • 22 stycznia 2018

  Selvita planuje wtórną ofertę akcji na I kw. 2018 r., chce pozyskać 140 mln zł

  Selvita potwierdziła zamiar przeprowadzenia wtórnej oferty publicznej akcji, w której planuje zaoferować do 2,2 mln akcji nowej emisji i oczekuje, że pozyska 140 mln zł netto. Środki z emisji posłużą do realizacji strategii rozwoju na lata 2017-2021, której nadrzędnym celem jest wygenerowanie wzrostu spółki poprzez samodzielne finansowanie wczesnych faz badań nad innowacyjnymi lekami i komercjalizację projektów na późniejszych niż do tej pory etapach rozwoju. Przeprowadzenie oferty planowane jest w I kw. 2018 r. 

 • wczoraj

  KGHM pierwszy w zaprzęgu św. Mikołaja, w grze Selvita i GetBack

  Dobre nastroje na światowych giełdach wspierają ceny akcji w Warszawie. Rosną wszystkie indeksy. Rynek w górę prowadzi KGHM i Lotos. Ciekawie dziś jest też na Selvicie i GetBacku.

 • 17 grudnia 2017

  Selvita ma zgodę FDA na wznowienie badania klinicznego I/II fazy leku SEL24

  Spółka biotechnologiczna z warszawskiej GPW dostała zgodę na wznowienie badań z udziałem pacjentów cierpiących na ostrą białaczkę szpikową. Selvita wprowadzi też zmiany w protokole badania SEL24, zgodnie ze wskazówkami amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków

 • 13 grudnia 2017

  Selvita dostała 30 mln zł dotacji na projekt zw. z immunoterapią nowotworów

  Selvita podpisała z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) umowę dot. dofinansowania projektu pt. Nowa generacja immunoterapii nowotworów oparta o aktywację odpowiedzi immunologicznej pacjentów, poinformowała spółka. NCBiR pokryje 30 z 44 mln zł całkowitych kosztów projektu. Okres jego realizacji został określony na lata 2017-2022.

 • 15 listopada 2017

  Selvita podsumowała III kwartał i przedstawiła plany na przyszłość

  Spółka biotechnologiczna po trzech kwartałach jest na mocnym plusie. W czwartek akcje Selvity podrożały o ponad 7 proc. 


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku