Sesja na pół gwizdka, w centrum uwagi CI Games i Tauron

Omawiane walory: , ,

Poprawa nastrojów na giełdach europejskich wspiera nastroje w Warszawie, gdzie przy wyjątkowo niskich obrotach lekko przebija się kolor zielony. Wśród spółek w centrum uwagi znalazły się akcje CI Games, Taurona i Kernel Holdingu.

Źródło: ATTrader.pl

Zazieleniło się w poniedziałek na giełdach europejskich, co ma pozytywny wpływ na nastroje w Warszawie. Aczkolwiek o silnym optymizmie trudno mówić. Indeksy są tylko na małych plusach. O godzinie 11:31 indeks WIG20 miał wartość 2.191 pkt. rosnąc o 0,17 proc., WIG testował poziom 56.830 pkt. (+0,14 proc.), sWIG80 11.581 pkt. (+0,3 proc.), a mWIG40 3.938 pkt. (-0,2 proc.). Niewielkim wahaniom towarzyszą skromne obroty, które w południe wyniosły nieco ponad 115 mln zł, o 60 proc. niższe niż w piątek o tej samej porze.

Na szerokim rynku pozytywnie wyróżnia się m.in. CI Games. Akcje spółki wystrzeliły o 10 proc. do 1,19 zł, po informacji, że zawarła z Koch Media umowę dystrybucyjną dotyczącą gry „Sniper Ghost Warrior Contracts”, dzięki czemu gra dostępna będzie w Austrii, Niemczech, Szwajcarii, krajach Beneluksu, Włoszech, Hiszpanii i Portugalii.

Bez większych emocji inwestorzy przyjęli wyniki niedzielnych wyborów do Parlamentu Europejskiego. I to zarówno tych krajowych, jak i w innych państwach europejskich. Polskie wybory nie pozostawiają złudzeń, kto wygra jesienne wybory parlamentarne, a to do minimum ogranicza ryzyko polityczne. Jedyną niewiadomą jest tylko to, czy do Sejmu dostaną się 2 czy 3 partie.

Wyniki w całej Europie, jakkolwiek do Parlamentu Europejskiego dostało się dużo sił eurosceptycznych, a główne siły straciły w stosunku do poprzednich wyborów, również nie oznaczają żadnej rewolucji.

Do końca dnia układ sił na giełdach nie powinien się zmienić. Poniedziałek jest bowiem dniem specyficznym. Święto w USA i Wielkiej Brytanii, a także brak jakichkolwiek istotnych publikacji makroekonomicznych sprawia, że w drugiej połowie dnia na wszystkich europejskich parkietach powinien zagościć marazm.

Na giełdzie w Warszawie kontynuowany jest sezon publikacji wyników za I kwartał roku kalendarzowego 2019. Przed rozpoczęciem sesji raporty finansowe opublikował Tauron i Kernel.

W pierwszym kwartale zysk netto koncernu energetycznego Tauron spadł o 17,5 proc. w skali roku do 525 mln zł, podczas gdy jego przychody wzrosły o 15 proc. do 5,3 mld zł. Marża zysku spadła natomiast do 9,9 proc. z poziomu 13,7 proc. w pierwszych trzech miesiącach 2018 roku. Wyniki finansowe, chociaż są dobrze oceniane przez zarząd spółki, zostały neutralnie przyjęte przez inwestorów. Po 2,5 godzinie handlu akcje Tauronu drożały o 0,2 proc. do 1,665 zł, pozostając od tygodnia w wąskiej konsolidacji, która była poprzedzona silnym trzymiesięcznym zjazdem cen akcji, gdy potaniały one o prawie 33 proc. Jako, że jednocześnie kurs wyhamował spadki na poziomie ważnego średnioterminowego dołka z września (1,64 zł), to w zestawieniu z dużym wyprzedaniem, obecnie rosną szanse na wzrostowe odbicie. Pierwszym celem są okolice 1,775 zł, ale docelowo kurs może podskoczyć nawet do 1,885 zł, czyli wrócić do lokalnego szczytu z drugiej połowy kwietnia.

Z rozczarowaniem zostały natomiast przyjęte wyniki kwartalne Kernela, ale również w tym przypadku sytuację ratuje sytuacja techniczna. Kernel w roku III kwartale roku obrotowego 2018/2019 wypracował 25,9 mln dolarów zysku netto wobec 39,1 mln dolarów straty rok wcześniej. Zysk EBITDA spadł o 24 proc. rok do roku do 55,3 mln dolarów. Przychody natomiast wzrosły o 18 proc. w relacji rocznej do 802,5 mln dolarów. Akcje ukraińskiej spółki początkowo spadły do 47 zł z 48,45 zł w piątek na zamknięciu, żeby następnie wrócić do 47,75 zł, tracąc jedynie 1,4 proc. Ten poranny zwrot nastąpił z poziomu lokalnych dołków z lutego (47,12 zł) i marca (47,17 zł), które dodatkowo są wspierane przez minimum z grudnia (46,23 zł). Jest więc spore prawdopodobieństwo zatrzymania spadków, a następnie odbicia w górę.

We wtorek do opisanego wyżej Tauronu i Kernela dołączy m.in. LPP, PGE, Ciech i Rafako. Dzień później inwestorzy poznają raporty m.in. Enei, Bogdanki, Boryszewa i spółki Qumak. W czwartek raporty upubliczni m.in. Energa, Amica, Famur, Helio, Groclin, JW Construction, Monnari, Pamapol, PlayWay, T-Bull, Trakcja, Ursus, debiutujący niedawno BoomBIT i spółki Leszka Czarneckiego (Getin Holding, Getin Noble Bank, Idea Bank). W piątek natomiast nastąpi wysyp wyników spółek z NewConnect. W tej grupie znajdzie się m.in. The Farm 51, czy Bloober Team.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CIgames, kernel, TAURONPE, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR