Sesja z geopolityką w tle. Ten Square Games poprawia rekordy

Omawiane walory: , ,

Na 22 dni przez brexitem Londyn i Bruksela zrywają rozmowy, a na dzień przed 13. rundą negocjacji ze Stanami Chiny deklarują gotowość do zawarcia częściowego porozumienia. Wieczorem uwaga inwestorów skupi się na minutkach z wrześniowego posiedzenia FOMC.

Ten Square Games, JSW, Alior Bank, komentarz, akcje, indeksy

Mapa rynku. Źródło ATTrader.pl

W południe większość europejskich giełd rosła. Strach po wtorkowej wyprzedaży zastąpiła nadzieja. Doniesienia agencji Bloomberg o tym, że Chiny są otwarte na częściowe porozumienie handlowe ze Stanami Zjednoczonymi, wsparło nastroje na europejskich parkietach. Co ciekawe, dobrych nastrojów nie popsuła nawet informacja o zerwaniu rozmów na linii Londyn-Bruksela. Nie jest wykluczone, że na rynku toczy się gra pod wieczorną publikację z USA. O 20:00 polskiego czasu poznamy protokoły z ostatniego posiedzenia FOMC. Inwestorzy po cichu liczą, że w minutkach pojawi się wyraźna sugestia kolejnych obniżek stóp procentowych w USA.

Na tle Europy tym razem słabo wypadała Warszawa, gdzie o godzinie 13:20 indeks WIG20 testował poziom 2.133 pkt. (-0,05 proc.), mWIG40 3.599 pkt. (-0,3 proc.), a zwłaszcza sWIG80, który tracił 1,02 proc. i spadał do 11.368 pkt. Nie można jednak zapominać, że wtorkową sesję indeksy te zakończyły wzrostami, pomimo spadków na innych giełdach, stąd też dzisiejsze nastroje przy ulicy Książęcej należy uznać za relatywnie dobre.

W drugiej części dnia GPW w dalszym ciągu będzie pod wpływem rynków zagranicznych, reagując przede wszystkim na zachowanie Wall Street w pierwszych godzinach handlu, a także na dalsze doniesienia ws. wyżej wspomnianych tematów i oczekiwania na „minutki” FOMC. Zresztą obecnie wojny handlowe, dane makro, banki centralne i brexit to stały zestaw czynników wpływających na zachowanie GPW i wielu innych giełd. To zmieni się dopiero w przyszłym tygodniu, gdy  na pierwszym planie znajdzie się startujący na Wall Street sezon publikacji wyników kwartalnych. Już we wtorek 15 października raporty za III kwartał opublikują duże amerykańskie banki: Citigroup, Goldman Sachs, JP Morgan Chase i Wells Fargo. Dzień później dołączą do nich Bank Of America i BoNY Mellon, a także IBM. Przy czym inwestorzy zwracać będę uwagę nie tylko na wypracowane już wyniki, co na oceny perspektyw i szacunki przyszłych zysków.

Spółki z Wall Street będą absorbować uwagę rynków finansowych, w tym również inwestorów z warszawskiej giełdy również w kolejnym tygodniu. To zmieni się dopiero w końcówce października, gdy raporty za III kwartał zaczną publikować rodzime spółki (Kruk, Orlen, Millennium, Orange Polska, CCC, Lotos, mBank, Santander, GPW, ING Bank Śląski).

Wracając do środowej sesji, to w samym indeksie WIG20 jest stosunkowo spokojnie. Nawet akcje JSW i Alior Banku, które seriami zaliczały nowe dołki, przestały mocno spadać.

Trochę ciekawiej jest na szerokim rynku, gdzie m.in. wzrosty kontynuuje Ten Square Games. Jego akcje drożeją o 4 proc. do 146,60 zł, po tym jak wczoraj ich kurs podskoczył o 6,5 proc. Ten sam też jest powód wzrostów. Mianowicie opublikowane we wtorek szacunkowe dane o wzroście przychodów w III kwartale aż o 92 proc. w skali roku.

W indeksie sWIG80, który dziś najmocniej spada, znosząc wczorajszy skok notowań o 0,7 proc., najwięcej tracą akcje Prairie Mining (-4,6 proc.), Altus TFI (-4,1 proc.) i Monnari (-3 proc.).

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Alior, jsw, TSGAMES, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR