Śnieżka czasowo ograniczyła produkcję w ukraińskiej spółce

Omawiane walory:

Śnieżka-Ukraina, spółka zależna Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka zawiesiła czasowo część produkcji (od 24 marca do 3 kwietnia 2020 r.) i szacuje, że poziom produkcji w tym okresie spadnie do ok. 50 proc. dotychczasowego poziomu.

(Fot. spółka)

– Decyzja ta została podjęta w konsekwencji działań epidemiologicznych władz Ukrainy, podjętych wobec pandemii choroby COVID-19. W wyniku przyjęcia uchwały Gabinetu Ministrów Ukrainy ‚W sprawie zapobiegania rozprzestrzenianiu się na terytorium Ukrainy koronawirusa COVID-19’ – która wprowadziła kwarantannę na terenie całego kraju na okres 3 tygodni, do 3 kwietnia 2020 r. – zostały zamknięte między innymi wszystkie punkty sprzedaży farb i lakierów, w tym produktów Śnieżki-Ukraina – czytamy w komunikacie.

W związku z tym dyrektor generalny Śnieżki-Ukraina podjął ww. decyzję o czasowym ograniczeniu produkcji w tej spółce od 24 marca do 3 kwietnia 2020 r. poprzez czasowe zawieszenie pracy na drugiej zmianie. Aktualnie władze Śnieżka-Ukraina szacują, że w wyniku powyższego ograniczenia poziom produkcji w ww. okresie spadnie do około 50 proc. dotychczasowego poziomu produkcji.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Spółka Śnieżka-Ukraina jest obecnie trzecią największą spółką w grupie kapitałowej Śnieżka (po FFiL Śnieżka SA i węgierskiej Poli-Farbe Vegyipari Kft.).

– Na dzień publikacji niniejszego raportu zarząd Śnieżki nie jest w stanie oszacować skutków, jakie powyższe ograniczenia w produkcji Śnieżka-Ukraina będą miały na wyniki finansowe w trwającym i w przyszłych okresach spółki Śnieżka-Ukraina, i tym samym całej grupy kapitałowej Śnieżka. Zarząd Śnieżki na bieżąco monitoruje sytuację w tym zakresie i w przypadku identyfikacji istotnych informacji będzie je przekazywał w kolejnych raportach bieżących – podsumowano.

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka jest jednym z czołowych producentów farb i lakierów w Polsce. W 2003 r. zadebiutowała na warszawskiej giełdzie. Jej fabryki są zlokalizowane w Polsce, na Ukrainie, Białorusi i Węgrzech. Skonsolidowane przychody sięgnęły 586,8 mln zł w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT SNIEZKA, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR