SoftBank wśród inwestorów zainteresowanych kupnem pakietu e-obuwie. Kurs akcji CCC rośnie

Omawiane walory:

Jak informuje agencja Reuters, japoński SoftBank i kilka funduszy private equity jest zainteresowanych inwestycją w pakiet akcji eobuwie.pl. We wtorek po południu akcje CCC drożeją o 2,5 proc.

ccc,eobuwie,inwestor,softbank, akcje,

SoftBank wśród inwestorów zainteresowanych kupnem pakietu e-obuwie (Fot. CCC)

Agencja Reuters, powołując się na źródła rynkowe poinformowała, że inwestycją w eobuwie.pl zainteresowany jest japoński SoftBank. Oprócz niego spółce przyglądały się fundusze private equity: Cinven, Advent International i Mid Europa Partners. Pandemia koronawirusa sprawiła, że spółki z segmentu e-commerce stały się niezwykle popularne wśród inwestorów.

Na początku stycznia CCC poinformowało, że nie wyklucza sprzedaży niewielkiego pakietu istniejących akcji eobuwie.pl, przy założeniu utrzymania przez grupę pakietu większościowego. Spółka zasygnalizowała, że decyzja i warunki transakcji będą znane jeszcze w I kw. 2021 r. CCC liczy, że nowy inwestor zainwestuje w e-obuwie ok. 0,5 mld zł.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 5 844,7 mln zł w 2019 r. Informacja o zainteresowaniu e-obuwie zelektryzowała kurs akcji CCC. Przed publikacją komunikatu notowania spółki traciły 1,5 proc., a za jeden walor płacono 80,55 zł. Na 30 min przed końcem sesji kurs akcji CCC rośnie o 2 proc. do 83,10 zł za papier.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o ccc)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR