Sondaż late poll: Andrzej Duda w II turze wyborów zebrał 51 proc. głosów

W drugiej turze wyborów prezydenckich najwięcej głosów uzyskał Andrzej Duda - wynika z zaktualizowanych sondaży tzw. late polls z 90 proc. komisji. Uzyskał on 51 proc. głosów.

andrzej,duda

Andrzej Duda najprawdopodobniej wygra II turę wyborów prezydenckich. (Fot. Andrzej Duda/fb)

Według late polls, przeprowadzonych przez Ipsos – na zlecenie TVP 1, TVN24 oraz Polsat News – Rafał Trzaskowski otrzymał 49 proc. głosów.

Według exit polls, czyli pierwszego odczytu opublikowanego w niedzielę o 21:00, Duda otrzymał 50,4 proc. głosów, a Trzaskowski – 49,6 proc. głosów.

Według danych Państwowej Komisji Wyborczej (PKW) z 99,69 proc. obwodów głosowania, frekwencja wyniosła 67,48 proc.

W pierwszej turze wyborów na prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda uzyskał 43,5 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski 30,46 proc. poparcia. Kolejne miejsce zajął Szymon Hołownia – z 13,87 proc. głosów.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Zgodnie z konstytucją, na prezydenta wybrany zostaje kandydat, który otrzyma więcej niż połowę ważnie oddanych głosów. Prezydent jest wybierany na pięcioletnią kadencję i może być ponownie wybrany tylko raz.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • PragmaGo wchodzi na Allegro. Kurs akcji wystrzelił PragmaGo podpisała umowę z Allegro. Giełdowa spółka dostała wyłączność na wdrożenie i obsługę faktoringu online dla klientów platformy. Po południu kurs akcji PragmaGo rośnie o ponad 20 proc.
 • Brokerzy, spready i szturmujący rynek początkujący inwestorzy. Na co należy uważać?

  Od dłuższego czasu, jeszcze przed pandemią, mówiło się o tym, że Polacy szukają alternatyw dla zbyt drogich inwestycji mieszkaniowych i miernie oprocentowanych lokat. Alternatywą stał się rynek terminowy, gdyż można grać na nim zarówno na wzrosty, jak i na spadki, a w trakcie pandemii miały miejsce incydenty, które bezprecedensowo podniosły zmienność, a tym samym możliwość zarobku. Pojawiły się m.in. problemy z płynnością na rynku złota czy krach na rynku ropy, co zmobilizowało niezdecydowanych do wejścia do świata inwestycji. Wielu z nich nie zdawało sobie sprawy z realiów handlu na rynkach finansowych. Na co należy uważać i co zrobić, by koszty transakcyjne były jak najniższe?

 • Polskie banki zaakceptowały ponad 1 mln wniosków o wakacje kredytowe. Zdecydowana większość to klienci indywidualni

  Do końca lipca polskie banki pozytywnie rozpatrzyły ponad 1 mln wniosków o odroczenie spłaty kredytów. Około 115 tys. z nich złożyli przedsiębiorcy, resztę w większości klienci indywidualni. Ci od 24 czerwca mają też możliwość wnioskowania o wakacje kredytowe także w trybie ustawowym, w ramach tarczy antykryzysowej 4.0. Jak informuje prezes Związku Banków Polskich, Krzysztof Pietraszkiewicz – w skali całej Polski zgłoszono ich dotąd raptem kilkaset.

 • Amerykański DHS-CBP wybrał system DataWalk do poprawy bezpieczeństwa granic

  DataWalk, producent zaawansowanej platformy analityczno-wywiadowczej ogłosił, że stworzone przez spółkę oprogramowanie zostało wybrane przez U.S. Department of Homeland Security Customs and Border Protection (DHS-CBP), podała spółka. Platforma DataWalk zostanie wdrożona u zagranicznego partnera DHS-CBP w celu poprawy bezpieczeństwa granic kraju partnerskiego. Kurs akcji spółki rośnie w poniedziałek rano o 9,30 proc., a za jedna akcję zapłacimy 235 zł.

 • Forever Entertainment szacuje zysk netto na 13,4 mln zł w I połowie 2020 r.

  Forever Entertainment szacuje przychody netto ze sprzedaży na poziomie 15 mln zł, zysk z działalności operacyjnej (EBIT) na 6,7 mln zł, zysk netto w wysokości 13,4 mln zł w I półroczu 2020 roku. Kurs akcji producenta gier spada w poniedziałek rano o 6,42 proc., a za jedną akcję płacono 12,82 zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR