S&P zrewidował prognozę PKB Polski na 2020 rok do -3 proc. z -3,4 proc.

S&P Global Ratings zrewidował prognozę PKB Polski na -3 proc. z wcześniejszej prognozy spadku PKB o 3,4 proc. w 2020 r. i spodziewa się odbicia wzrostu o 3,8 proc. w następnym roku, zaś w 2022 r. - wzrostu o 4,2 proc.

pkb, gospodarka, prognozy,

S&P zrewidował prognozę PKB Polski na 2020 rok do -3 proc. z -3,4 proc.

– Prognoza krótkoterminowa dla ’emerging Europe’ została przyćmiona i oczekujemy spadków w Polsce i Turcji w IV kw. W Polsce okres ten jest głównie pod wpływem lockdownu, zaś prognoza dla Turcji odzwierciedla dostosowanie po okresie silnego odbicia w III kw., gdy stopy procentowe zostały podniesione, a stymulacja kredytowa została wycofana. Oczekujemy, że wzrost dla pozostałych krajów EMs w IV kw. będzie wolniejszy niż w III kw. – czytamy w raporcie.

Agencja prognozuje średnioroczną inflację CPI w Polsce na poziomie 3,4 proc. w 2020 r., 1,6 proc. w 2021 r. oraz 2,1 proc. w 2022 r.

S&P Global Ratings oczekuje, że na koniec 2022 roku stopa referencyjna w Polsce wyniesie ok. 1 proc. wobec obecnych 0,1 proc. (oraz 0,1 proc. oczekiwanych do końca 2021 r.).

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR