Spółka Kruka wygrała w Polsce przetarg na duży portfel wierzytelności

Omawiane walory:

Prokura NSFIZ - spółka zależna Kruka - wygrała przetarg na zakup portfeli wierzytelności od jednego z banków w Polsce o wartości nominalnej ok. 839 mln zł.

kruk,wyniki,covid,2020,krupa

Spółka Kruka wygrała w Polsce przetarg na duży portfel wierzytelności

Wartość nominalna portfeli wierzytelności wynosi ok. 839 mln zł. Spółka w osobnym raporcie poinformuje o zawarciu umowy związanej z wygranym przetargiem.

To pierwsza od dawna tak duża transakcja z udziałem Kruka na polskim rynku wierzytelności. Piotr Krupa, prezes spółki jeszcze podczas listopadowego czatu inwestorskiego w StockWatch.pl sygnalizował, że już teraz Kruk obserwuje wzrost podaży.

– Jesteśmy zdecydowanie gotowi na wzmożoną aktywność inwestycyjną, szczególnie w sytuacji, gdy niepewność pandemiczna będzie maleć, a ilość nieregularnych wierzytelności w bankach rosnąć. Mamy bardzo dobrą sytuację płynnościową i myślę, że to daje nam duże możliwości inwestycyjne. Już teraz obserwujemy wzrost podaży. W Polsce obserwujemy również większą aktywność konkurencji na rynku. Patrząc na mocny bilans Kruka w obecnej sytuacji nie musimy i nie chcemy na siebie brać ryzyk, bez wpływu na ceny aktywów – powiedział Piotr Krupa, prezes zarządu Kruka.

>> Strachy na lachy – omówienie sprawozdania finansowego GK Kruk po III kw. 2020 r.

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r. W czwartek na starcie sesji notowania Kruka rosły o 0,35 proc. do 144,40 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Kruk)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR