Stałe 5 proc. od PCC Rokita w nowej emisji obligacji korporacyjnych

Omawiane walory:

W grudniowej ofercie obligacji chemiczna spółka proponuje stałe oprocentowanie w wysokości 5 proc. z kwartalną wypłatą odsetek. Zapisy na sześcioletnie papiery dłużne PCC Rokita potrwają do 19 grudnia.

Oferta notowanej na GPW firmy z Brzegu Dolnego jest niemal identyczna do tej z października bieżącego roku. Tym razem PCC Rokita zwiększyła wartość oferty do 30 mln zł (w październiku było to 25 mln zł) oraz liczbę pośredników. Oprócz znanego z poprzednich emisji DM BDM, bezpośrednie zapisy przyjmują BM Alior Banku, DM mBanku, DM Banku Handlowego oraz DM BOŚ.

Obligacje PCC Rokity są niezabezpieczone i mają wbudowaną opcję wcześniejszego wykupu. Spółka może skorzystać z niej tylko w przypadku wykupu całej emisji, a premia przysługująca obligatariuszom w razie przedterminowej spłaty wynosi 0,05 proc. nominału za każde pełne 30 dni pozostające do pierwotnego dnia wykupu. Premia łącznie nie może być wyższa niż 0,6 proc. nominału. Terminem planowanego wykupu jest 20 grudnia 2023 roku.

Zapisy na obligacje potrwają od 11 grudnia do 19 grudnia 2017 roku. Minimalny zapis ustalono na jedną obligację, czyli 100 zł. W przeciwieństwie do poprzednich emisji innych emitentów nie będzie obowiązywać zasada pierwszeństwa zapisu. Oznacza to że, wszystkie zapisy złożone do 19 grudnia będą równoważne, a jeśli popyt na walory przekroczy wielkość oferty, obowiązywać będzie redukcja zapisów. W październikowej emisji dolnobrzeskiej spółki redukcja wyniosła 20,1 proc.

Zgodnie z harmonogramem, przydział obligacji nastąpi 20 grudnia. Planowo papiery mają zadebiutować na Catalyst w styczniu 2018 roku. Obecnie w obrocie na rynku długu jest 10 serii obligacji Rokity z terminami zapadalności od 2019 do 2023 roku. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy przeciętny dochód z obligacji tej spółki wzrósł średnio o 24 punkty bazowe (dla emisji zapadających w latach 2021-2023).

notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT PCCRokita, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR