Stalprodukt miał wstępnie 44 mln zł zysku netto w IV kwartale 2020 r.

Omawiane walory:

Stalprodukt według wstępnych danych odnotował 43,54 mln zł skonsolidowanego zysku netto w IV kw. 2020 r. Kurs akcji producenta wyrobów stalowych spada w piątek po południu o ponad 7 proc.

stalprodukt, akcje,wyniki,

Fot. fb/Stalprodukt

– Istotne zmiany w odniesieniu do średniej wielkości z 2 ostatnich lat nastąpiły w przypadku […] skonsolidowanego zysku netto, który w IV kw. 2020 r. wyniósł 43 536 tys. zł, (w porównaniu do kwoty 34 953 tys. zł, stanowiącej średnią wyników z IV kwartału 2018 i 2019 roku) – czytamy w komunikacie.

Skonsolidowany zysk operacyjny wyniósł 47,56 mln zł w IV kw. (w porównaniu do 31,12 mln zł, stanowiącej średnią wyników z IV kwartału 2018 i 2019 roku).

– Przyczyną poprawy skonsolidowanego zysku operacyjnego w raportowanym okresie była niska baza, spowodowana utworzeniem wysokich rezerw w IV kw. 2019 r., w tym głównie odpisów aktualizujących zapasy oraz rezerw na świadczenia pracownicze w Segmencie Cynku – czytamy dalej.

Stalprodukt to producent i dystrybutor wyrobów stalowych. Akcje spółki notowane są na GPW od 1997 r. jej skonsolidowane przychody sięgnęły 3,82 mld zł w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Stalprod)

 • 26 spółek, które w lutym warto mieć na oku

  BM mBanku w comiesięcznym raporcie podtrzymało scenariusz kontynuacji trendu wzrostowego na rynku akcji i wskazało 26 spółek z GPW, które w najbliższych tygodniach mogą sprawić pozytywną niespodziankę.

 • 18 małych i średnich spółek, które warto mieć w portfelu w 2021 r.

  Jeśli banki centralne nagle nie wycofają się z obecnej polityki rekordowo niskich stóp procentowych i nie zakończą skupu aktywów, rok 2021 będzie stał pod znakiem kontynuacji wzrostów na światowych rynkach akcji. Swoje szanse ma także giełda w Warszawie, którą dodatkowo powinny napędzać środki z PPK.

 • 9 ciekawych spółek przemysłowych wg BM mBanku

  Sektor przemysłowy wciąż wraca do poziomów sprzed wybuchu epidemii COVID-19. Odbiciu sprzyjają m.in. środki w ramach tarcz antykryzysowych. BM mBanku w cyklicznym raporcie wskazało garść spółek, które lepiej niż reszta radzą sobie w trudnych warunkach.

 • Stalprodukt miał wstępnie 78,48 mln zł zysku netto w I połowie 2020 r.

  Skonsolidowany zysk netto STALPRODuktu wyniósł 78,48 mln zł w I półroczu 2020 r. w porównaniu do 137,28 mln zł, stanowiących średnią wyników z I półrocza 2018 i 2019 roku, podała spółka, prezentując dane przygotowane w ramach prowadzonych procedur konsolidacyjnych.

 • Bank Handlowy, Boryszew i Stalprodukt tracą miejsca indeksach MSCI

  Handlowy opuści indeks MSCI Standard, a Boryszew i STALPRODukt wypadną z indeksu MSCI Small Cap. Zmiany wejdą w życie po sesji 29 maja.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR