Stalprofil rekomenduje niewypłacanie dywidendy za 2019 r.

Omawiane walory:

Zarząd Stalprofilu wnosi do zwyczajnego walnego zgromadzenia o przeznaczenie zysku netto za 2019 r. w kwocie 11.120.698,25 zł w całości na kapitał zapasowy.

stalprofil,dywidenda,akcje

Stalprofil rekomenduje niewypłacanie dywidendy za 2019 r.

– W ocenie zarządu, przeznaczenie na kapitał zapasowy 100% ogólnej sumy zysku bilansowego za rok 2019 powiększy wartość kapitałów własnych spółki, a tym samym zwiększy bezpieczeństwo finansowe spółki w obliczu prognozowanego trwałego spowolnienia gospodarki polskiej i światowej, spowodowanego przedłużającą się epidemią COVID-19 (koronawirusa) – czytamy w komunikacie.

– Pomimo, iż oba rynki, na których funkcjonuje spółka, tj. rynek dystrybucji stali oraz rynek infrastruktury sieci przesyłowych gazu, funkcjonują dotychczas bez poważnych zakłóceń, istnieje znaczące ryzyko, iż wydłużający się czas trwania epidemii zdestabilizuje oba te rynki. Epidemia COVID-19 może spowodować między innymi: spadek sprzedaży, pogorszenie spływu należności, braki w zaopatrzeniu, wysoką absencję pracowników, znaczne osłabienie kursu waluty polskiej, fluktuację cen wyrobów hutniczych, co w konsekwencji może mieć negatywny wpływ na wyniki – czytamy dalej.

Potrzeby kapitałowe spółki wynikają również z faktu, iż Stalprofil jest w trakcie realizacji znaczących kontraktów pozyskanych w segmencie infrastruktury sieci przesyłowych gazu, a także finalizacji inwestycji: „Budowa magazynu wysokiego składowania na terenie Składu Handlowego w Katowicach”. Proces inwestycyjny rozpoczęty w 2018 r. będzie trwał do ok. połowy 2020 r., a przewidywana, łączna wartość nakładów wyniesie 22 mln zł.

Stalprofil jest jednym z największych dystrybutorów stali w Polsce, oferującym wyroby hutnicze w sprzedaży krajowej i zagranicznej. Spółka jest notowana na GPW od 2000 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Stalprofi, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Stalprofil czasowo zawiesił pracę składu handlowego w Katowicach

  STALPROFIl podjął decyzję o czasowym zawieszeniu pracy składu handlowego w Katowicach, ze względu na dwa potwierdzone przypadki zakażenia COVID-19 wśród pracowników składu. Jednocześnie przekierowano zamówienia od odbiorców do realizacji przez drugi skład handlowy spółki, zlokalizowany w Dąbrowie Górniczej.

 • 13 najhojniejszych propozycji dywidendowych marca

  Przymiarki do tegorocznego sezonu dywidendowego trwają w najlepsze. Tylko w marcu konkretne propozycje przedstawiło blisko 40 spółek z GPW, a kolejnych kilkanaście zasygnalizowało zamiar ogłoszenia rekomendacji w najbliższych tygodniach. Wśród nich jest aż 13, gdzie stopa dywidendy przekracza 5 proc.

 • Stalprofil zaproponuje 0,23 zł dywidendy na akcję za 2018 r.

  STALPROFIl rekomenduje wypłatę dywidendy w wysokości 0,23 zł na jedną akcję z zysku za 2018 rok. Oznacza to przeznaczenie na dywidendę dla akcjonariuszy spółki kwoty 4.025.000 zł.

 • 20 najciekawszych raportów przyszłego tygodnia

  Szczyt sezonu jest już za nami, ale wyniki kwartalne jeszcze do końca listopada będą ważnym czynnikiem kształtującym nastroje na warszawskiej giełdzie. W porównaniu do ubiegłego tygodnia, gdy na rynek trafiło ponad pół tysiąca sprawozdań, najbliższe dni zapowiadają się znacznie spokojniej. Wśród ponad 50 zaplanowanych na ten tydzień publikacji jest kilka ze szczególnie ważnych dla warszawskiego rynku firm.

 • Pięciu kowali hossy z giełdowej branży stalowej

  Rosnące ceny stali sprzyjają giełdowym dystrybutorom, ale nie wszyscy przedstawiciele sektora w równym stopniu skorzystają na wzrostach. Sprawdziliśmy, które spółki pochwalą się największą dynamiką wyników za IV kwartał 2016 roku oraz u kogo efekty poprawy koniunktury ujawnią się dopiero w przyszłym roku.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR