Stalprofil zaproponuje 0,23 zł dywidendy na akcję za 2018 r.

Omawiane walory:

Stalprofil rekomenduje wypłatę dywidendy w wysokości 0,23 zł na jedną akcję z zysku za 2018 rok. Oznacza to przeznaczenie na dywidendę dla akcjonariuszy spółki kwoty 4.025.000 zł.

– Propozycja dotyczy objęcia dywidendą wszystkich akcji wyemitowanych przez spółkę w ilości 17.500.000 sztuk – czytamy w komunikacie.

Jednocześnie zarząd postanowił złożyć wniosek do zwyczajnego walnego zgromadzenia Stalprofil, aby termin ustalenia prawa do dywidendy określić na 14 sierpnia 2019 roku, natomiast termin wypłaty dywidendy na 6 września 2019 roku.

Stalprofil jest jednym z największych dystrybutorów stali w Polsce, oferującym wyroby hutnicze w sprzedaży krajowej i zagranicznej. Spółka jest notowana na GPW od 2000 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Stalprofi, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 13 najhojniejszych propozycji dywidendowych marca

  Przymiarki do tegorocznego sezonu dywidendowego trwają w najlepsze. Tylko w marcu konkretne propozycje przedstawiło blisko 40 spółek z GPW, a kolejnych kilkanaście zasygnalizowało zamiar ogłoszenia rekomendacji w najbliższych tygodniach. Wśród nich jest aż 13, gdzie stopa dywidendy przekracza 5 proc.

 • 20 najciekawszych raportów przyszłego tygodnia

  Szczyt sezonu jest już za nami, ale wyniki kwartalne jeszcze do końca listopada będą ważnym czynnikiem kształtującym nastroje na warszawskiej giełdzie. W porównaniu do ubiegłego tygodnia, gdy na rynek trafiło ponad pół tysiąca sprawozdań, najbliższe dni zapowiadają się znacznie spokojniej. Wśród ponad 50 zaplanowanych na ten tydzień publikacji jest kilka ze szczególnie ważnych dla warszawskiego rynku firm.

 • Pięciu kowali hossy z giełdowej branży stalowej

  Rosnące ceny stali sprzyjają giełdowym dystrybutorom, ale nie wszyscy przedstawiciele sektora w równym stopniu skorzystają na wzrostach. Sprawdziliśmy, które spółki pochwalą się największą dynamiką wyników za IV kwartał 2016 roku oraz u kogo efekty poprawy koniunktury ujawnią się dopiero w przyszłym roku.

 • 8 spółek do gry pod pozytywne zaskoczenia sezonu

  Przed inwestorami z warszawskiej GPW ciężki szczyt sezonu wynikowego. W ciągu dwóch dni na rynek trafi 250 raportów finansowych. StockWatch.pl sprawdził, które spółki zdaniem maklerów mają szansę nieoczekiwanie pokazać mocną poprawę fundamentów.

 • Polska giełda broni się przed głębszą przeceną, w grze KGHM i Mabion

  Realizacja zysków wzorem zachodnioeuropejskich kolegów to nie jest plan na końcówkę kwietnia inwestorów z polskiej giełdy. We wtorek mocnym punktem warszawskiego rynku są akcje KGHM, którego kurs akcji rozprawia się z ważnym oporem technicznym. 


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR