Starward Industries liczy na bliski debiut na NewConnect

Omawiane walory:

Starward Industries liczy, że już niebawem zadebiutuje na NewConnect i że będzie to już w formie offline w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, poinformował prezes Marek Markuszewski.

Lem,Starward,Industries,czat,inwestorski

Starward Industries jest w trakcie produkcji gry fabularnej opartej na jednej z najbardziej znanych powieści Stanisława Lema.

– Spodziewamy się, że debiut odbędzie się niebawem. Pod koniec kwietnia złożyliśmy dokument informacyjny i odbyliśmy dwie serie pytań i teraz decyzja jest po stronie GPW czy to już jest wystarczające. Myślę, że będziemy debiutować już nie online, tylko fizycznie w siedzibie GPW – powiedział prezes Markuszewski podczas wideokonferencji.

Prezes dodał, że dzięki niedawnym emisjom pre-IPO spółka zgromadziła na rozwój kapitał w wysokości ok. 9 mln zł.

– Po naszych pre-IPO osiągnęliśmy też 74 mln zł kapitalizacji – dodał.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Obecnie studio jest w trakcie produkcji gry fabularnej opartej na jednej z najbardziej znanych powieści Stanisława Lema. Opowiada ona o losach astronautów, którzy podczas misji badawczej natrafiają na nieoczekiwane zagrożenie. Gra należy do gatunku Atompunk. Oferuje rozgrywkę dla jednego gracza. Jej świat przedstawiony jest w perspektywie pierwszoosobowej (FPP). Technologia oparta jest o Unreal Engine 4, a gra skierowana jest na komputery osobiste oraz konsole obecnej i nowej generacji. Planowana jest jednoczesna premiera na wiodących platformach sprzętowych w 2021 r.

– Będzie to gra jak najbardziej realistyczna – powiedział także prezes.

Starward Industries to niezależne studio tworzące gry komputerowe Premium Indie. Pomysłodawcą firmy, prezesem oraz szefem pierwszego projektu jest Marek Markuszewski – w przeszłości m.in. Senior Producer w CD Projekt Red oraz współzałożyciel krakowskiego oddziału tej firmy. W skład zespołu produkcyjnego wchodzą bardzo doświadczeni twórcy, którzy odegrali istotną rolę przy produkcjach takich firm, jak CD Projekt RED, Reality Pump, Bloober Team czy Techland.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Starward, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Allegro, Canal+ i Huuuge Games wśród kandydatów do debiutu na GPW GPW liczy na znaczące ożywienie na rynku IPO w najbliższych kwartałach. Podczas piątkowej konferencji prasowej padły dobrze znane przykłady Allegro czy Canal+, ale także Huuuge Games. Kolejnych kilkadziesiąt spółek gamingowych wybiera się na NewConnect.
 • Starward Industries złożył dokument informacyjny, debiut na NC w połowie roku

  Gościem czwartkowego czatu inwestorskiego w StockWatch.pl był Marek Markuszewski, prezes studia tworzącego pierwszą grę na podstawie jednej z powieści Stanisława Lema. Przedstawiciel STARWARD Industries omówił m.in. postępy prac nad produkcją oraz plany spółki obejmujące debiut na NewConnect.

 • Gamingowy kwiecień w StockWatch.pl. Zapraszamy na czaty inwestorskie

  Zostań w domu i weź udział czatach inwestorskich. W kwietniu StockWatch.pl zorganizuje kilkanaście spotkań online z przedstawicielami spółek gamingowych, startupami i nie tylko. Już teraz zapraszamy na czaty z takimi spółkami jak CD Projekt, PlayWay, BoomBit czy STARWARD Industries. Kolejne terminy i spółki już wkrótce!

 • Starward Industries pozyskał z emisji akcji 2,99 mln zł, redukcja wyniosła ponad 22 proc.

  STARWARD Industries, krakowskie studio, które postanowiło przenieść w świat gier wideo jedną z powieści Stanisława Lema, z sukcesem zakończyło pierwszą publiczną emisję akcji. Spółka uplasowała wszystkie oferowane papiery pozyskując blisko 3 mln zł, a stopa redukcji zapisów wyniosła 22,19 proc. Premiera debiutanckiej gry planowana jest na 2021 rok i zbiegnie się z obchodami stulecia urodzin twórcy.

 • Starward Industries wydłużył termin składania zapisów na akcje do 18 grudnia

  STARWARD Industries zaktualizował harmonogram publicznej oferty akcji i przesunął termin składania zapisów z 12 na 18 grudnia. Spółka tym samym przychyliła się do sugestii inwestorów, którzy w okresie świątecznym potrzebowali więcej czasu na zaplanowanie wizyty w Warszawie, gdzie znajduje się punkt przyjęć zapisów, a także uwzględniła rygorystyczne zasady MIFID, wymagające czasu na analizę profilu inwestycyjnego każdego z chętnych na akcje.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR