Starward Industries przełożył premierę gry The Invincible na 2022 r.

Omawiane walory:

Debiutancki projekt Starward Industries nie ukaże się w roku, w którym przypada 100. rocznica urodzin Stanisława Lema. Studio ogłosiło właśnie, że na dokończenie gry The Invincible potrzebuje nieco więcej czasu. W piątek kurs akcji spółki spada o blisko 10 proc. do 89 zł.

Starward,Industries,Niezwyciężony,TheInvincible

Starward Industries tworzy grę opartą o powieść „Niezwyciężony”Stanisława Lema. (Fot. mat. prasowe)

– Zarząd Starward Industries z siedzibą w Krakowie niniejszym informuje, że w dniu dzisiejszym podjął decyzję o zmianie harmonogramu produkcji gry The Invincible ( Niezwyciężony ). Pierwotnie planowana premiera gry miała odbyć się w 2021 r. Obecny harmonogram przewiduje premierę The Invincible w 2022 r. – czytamy w komunikacie.

>> W piątek o 12:00 zapraszamy na czat inwestorski z przedstawicielami Starward Industries SA: Markiem Markuszewskim, prezesem zarządu i Dawidem Sękowskim, dyrektorem operacyjnym

Przyczyną przesunięcia jest decyzja o zwiększeniu budżetu produkcyjnego w celu rozszerzenia zawartości gry, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiej jakości produktu oraz zwiększeniu budżetu marketingowego w celu dotarcia do szerszej grupy odbiorców. Według zarządu Starward Industries dodatkowe środki umożliwią rozszerzenie zespołu kreatywnego, zlecenie dodatkowych prac wykonawcom zewnętrznym (outsourcing), przeprowadzenie większej liczby testów jakościowych, zwiększenie liczby języków w jakich gra będzie dostępna oraz zwiększenie nakładów na działania marketingowe. To wszystko znacząco jednak wpłynie na wydłużenie okresu produkcyjnego. Studio sfinansuje powyższe działania z części środków finansowych z emisji akcji serii I, w ramach której spółka pozyskała 2,7 mln zł.

Pierwotnie gra The Invincible miała ukazać się w 2021 roku, co było związane z obchodami setnej rocznicy urodzin Stnisława Lema, na którego powieści oparta jest gra. Niezwyciężony, będący w produkcji od 2018 roku, jest retro-futurystycznym thrillerem rozgrywanym z perspektywy pierwszej osoby, którego akcja dzieje się na odległej planecie. Gra ma ukazać się na platformach PC, PlayStation5 and Xbox Series X w 2021 roku.

Starward Industries to niezależne studio tworzące gry komputerowe Premium Indie. Pomysłodawcą firmy, prezesem oraz szefem pierwszego projektu jest Marek Markuszewski – w przeszłości m.in. senior producer w CD Projekt Red oraz współzałożyciel krakowskiego oddziału tej firmy. W skład zespołu produkcyjnego wchodzą bardzo doświadczeni twórcy, którzy odegrali istotną rolę przy produkcjach takich firm, jak CD Projekt RED, Reality Pump, Bloober Team czy Techland.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Starward)

 • Starward Industries: Dodatkowy czas pozytywnie wpłynie na minimalizację ryzyka błędów w finalnej wersji gry

  Gośćmi piątkowego czatu inwestorskiego StockWatch.pl byli przedstawiciele STARWARD Industries: Marek Markuszewski i Dawid Sękowski. Głównym tematem spotkania było przesunięcie terminu premiery gry The Invincible na 2022 rok.

 • Fundusz Acion Partners zainwestował w Starward Industries 2,7 mln zł

  Krakowskie studio deweloperskie, pracujące obecnie nad grą wideo będącą adaptacją powieści Stanisława Lema, zakończyło emisję prywatną skierowaną do zagranicznego inwestora instytucjonalnego. Fundusz zarządzany przez Acion Partners objął całą nową emisję o wartości 2,7 mln zł. Strony podpisały już umowę objęcia akcji, a wpłata została zaksięgowana na koncie STARWARD Industries.

 • Plany wydawnicze 5 producentów gier na 2021 r. [GPW Innovation Day]

  Podczas GPW Innovation Day, wydarzenia organizowanego przez przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, cc group oraz Strict Minds, nie zabrakło notowanych na rynku spółek gamingowych. O powstających grach i planach na przyszły rok mówili przedstawiciele 5 znanych firm.

 • Starward Industries: Niezwyciężony zbiera pochlebne opinie na całym świecie

  We wrześniu STARWARD Industries ujawnił szczegóły swojego debiutanckiego projektu. Oprócz tytułu gry, spółka ujawniła wątek przewodni fabuły, pierwsze screenshoty z przebiegu rozgrywki oraz fragmenty oprawy muzycznej. Ogłoszenie odbiło się bardzo szerokim echem w Internecie, a gra została błyskawicznie zauważona przez największe media branżowe i przyjęta z ogromnym entuzjazmem.

 • Starward Industries wyda pierwszą grę pt. Niezwyciężony w 2021 r.

  Potwierdziły się pierwotne przypuszczenia dotyczące powieści, na której oparta będzie gra krakowskiego studia. Debiutancki projekt nosi nazwę Niezwyciężony. Zapowiedź ujrzała światło dzienne przy okazji obchodów 99. urodzin światowej sławy pisarza Stanisława Lema.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR