Starward Industries zadebiutował na NewConnect. TKO sygnalizuje wzrost o 550 proc.

Omawiane walory:

Na małej giełdzie zadebiutował krakowski Starward Industries. Podobnie jak w wypadku Pyramid Games, na start handlu trzeba będzie jeszcze poczekać. Teoretyczny kurs otwarcia (TKO) wskazuje na wzrost o ponad 550 proc.

starward,debiut,newConnect

Starward Industries zadebiutował na NewConnect, ale handel akcjami jeszcze nie ruszył. (Fot. GPW)

O 11:30 powinien ruszyć handel akcjami krakowskiego producenta gier. Podobnie jak przy poprzednich debiutach, popyt na akcje Starward Industries okazał się wielokrotnie większy niż podaż, co skutkuje równoważeniem handlu. W południe teoretyczny kurs otwarcia (TKO) sygnalizuje wzrost o ponad 550 proc. Przypomnijmy, że kurs odniesienia ustalono na 41 zł – po tyle spółka sprzedawała akcje w grudniowej emisji. Dziś inwestorzy są gotowi zapłacić blisko 267 zł za walor.

Akcjonariusze Starward Industries muszą uzbroić się w cierpliwość. Jeśli scenariusz z debiutu Pyramid Games ma się powtórzyć (w jego wypadku TKO wynosił +400 proc.), notowania krakowskiego studia powinny ruszyć za 3-4 dni.

Do obrotu na NewConnect trafiło 187.716 akcji, w tym 73.005 akcji serii H sprzedawanych po 41 zł w publicznej emisji pod koniec ubiegłego roku. Z oferty spółka pozyskała 2,99 mln zł, a stopa redukcji zapisów wyniosła 22 proc. Łącznie do obrotu zostało wprowadzone 10,18 proc. kapitału zakładowego, na które składają się akcje z serii H (emisja PRE-IPO) oraz serii G. Warto dodać, że inwestorzy jeszcze w grudniu ub.r. zawarli umowy lock-up. Praktycznie wszystkie akcje wyemitowane przed ofertą publiczną są objęte ograniczeniem zbywalności. Pierwsze akcje (serie E i G) zostaną zwolnione z lock-upu po 6 miesiącach od dopuszczenia do obrotu.

schemat,lockup,starward

Schemat lock-upów. Źródło: Spółka

Obecnie spółka pracuje nad grą opartą na książce Stanisława Lema. Gra w klimacie atompunk powstaje na silniku Unreal Engine 4 i ukaże się zarówno na konsole obecnej i przyszłej generacji, jak i komputery osobiste. W lipcu spółka zakończyła realizację siódmego już kamienia milowego. Premiera planowana jest na 2021 rok, czyli w roku, w którym przypada setna rocznica urodzin Stanisława Lema. Spółka szacuje, że w rok od premiery sprzedanych zostanie 500-700 tys. egzemplarzy gry.

Starward Industries to niezależne studio tworzące gry komputerowe Premium Indie. Pomysłodawcą firmy, prezesem oraz szefem pierwszego projektu jest Marek Markuszewski – w przeszłości m.in. senior producer w CD Projekt Red oraz współzałożyciel krakowskiego oddziału tej firmy. W skład zespołu produkcyjnego wchodzą bardzo doświadczeni twórcy, którzy odegrali istotną rolę przy produkcjach takich firm, jak CD Projekt RED, Reality Pump, Bloober Team czy Techland.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Starward)

 • Starward Industries: Dodatkowy czas pozytywnie wpłynie na minimalizację ryzyka błędów w finalnej wersji gry

  Gośćmi piątkowego czatu inwestorskiego StockWatch.pl byli przedstawiciele STARWARD Industries: Marek Markuszewski i Dawid Sękowski. Głównym tematem spotkania było przesunięcie terminu premiery gry The Invincible na 2022 rok.

 • Starward Industries przełożył premierę gry The Invincible na 2022 r.

  Debiutancki projekt STARWARD Industries nie ukaże się w roku, w którym przypada 100. rocznica urodzin Stanisława Lema. Studio ogłosiło właśnie, że na dokończenie gry The Invincible potrzebuje nieco więcej czasu. W piątek kurs akcji spółki spada o blisko 10 proc. do 89 zł.

 • Fundusz Acion Partners zainwestował w Starward Industries 2,7 mln zł

  Krakowskie studio deweloperskie, pracujące obecnie nad grą wideo będącą adaptacją powieści Stanisława Lema, zakończyło emisję prywatną skierowaną do zagranicznego inwestora instytucjonalnego. Fundusz zarządzany przez Acion Partners objął całą nową emisję o wartości 2,7 mln zł. Strony podpisały już umowę objęcia akcji, a wpłata została zaksięgowana na koncie STARWARD Industries.

 • Plany wydawnicze 5 producentów gier na 2021 r. [GPW Innovation Day]

  Podczas GPW Innovation Day, wydarzenia organizowanego przez przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, cc group oraz Strict Minds, nie zabrakło notowanych na rynku spółek gamingowych. O powstających grach i planach na przyszły rok mówili przedstawiciele 5 znanych firm.

 • Starward Industries: Niezwyciężony zbiera pochlebne opinie na całym świecie

  We wrześniu STARWARD Industries ujawnił szczegóły swojego debiutanckiego projektu. Oprócz tytułu gry, spółka ujawniła wątek przewodni fabuły, pierwsze screenshoty z przebiegu rozgrywki oraz fragmenty oprawy muzycznej. Ogłoszenie odbiło się bardzo szerokim echem w Internecie, a gra została błyskawicznie zauważona przez największe media branżowe i przyjęta z ogromnym entuzjazmem.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR