Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Szósta edycja Warsaw-Beijing Forum rozpocznie się 20 maja

Opublikowano: 2019-05-14 10:48:58

W Chinach cyfra „6” jest uważana za przynoszącą szczęście, bogactwo i sukcesy w biznesie. „VI” jest też numerem tegorocznej edycji projektu Warsaw-Beijing Forum, organizowanym przez studentów z Koła Naukowego Prawa i Gospodarki Chin przy Uniwersytecie Warszawskim, którego najważniejszym celem jest pogłębienie stosunków polsko-chińskich. StockWatch.pl jest patronem medialnym szóstej edycji, która rozpocznie się już 20 maja.

Komunikat prasowy

Idea Warsaw-Beijing Forum zrodziła się w głowach warszawskich studentów w 2013 roku. Ich celem było zapełnienie luki, która pojawiła się wraz z rosnącym znaczeniem Chin w naszym regionie. Po ogłoszeniu w tym samym roku przez Xi Jinpinga strategicznego projektu ekonomicznego Pas i Szlak, polskie przedsiębiorstwa zaczęły kierować swoją uwagę na Chiny. Brak im było jednak wiedzy i doświadczenia w nawiązywaniu kontaktów handlowych z chińskimi firmami. Na tym tle studenci dostrzegli potrzebę pogłębiania wiedzy o stosunkach polsko-chińskich i promowania współpracy środowiska akademickiego z przedsiębiorstwami. Aby stworzyć platformę wymiany wiedzy i praktyki pomiędzy Polską i Chinami, nawiązali oni kontakt z China University of Political Science and Law w Pekinie. Dzięki swoim umiejętnościom i kreatywności członkowie projektu zdołali przygotować konferencję w Warszawie z udziałem chińskich studentów i wykładowców. Następnie własnymi siłami zebrali fundusze, aby wyjechać do Chin i wziąć udział w pekińskiej części konferencji. Choć zaczynali od zera, w zaledwie kilka miesięcy zdołali przygotować mocny grunt pod rozwój kolejnych edycji projektu.

Warsaw-Beijing Forum z każdym rokiem stawało się coraz większą i bardziej rozpoznawalną marką. Kolejne edycje zaczęły przyciągać coraz więcej prestiżowych partnerów i sponsorów. Projekt zyskał wsparcie takich globalnych firm, jak KGHM, ICBC czy PWC. Na przestrzeni lat gośćmi warszawskiej konferencji byli Prezydent RP Andrzej Duda, Premier Mateusz Morawiecki czy Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Dzięki wsparciu tych osób i podmiotów Warsaw-Beijing Forum uzyskało ogromny rozmach i stało się flagową inicjatywą na Uniwersytecie Warszawskim. Współpraca polskich i chińskich studentów stworzyła podwaliny pod kontakty biznesowe i akademickie, które zaowocowały rozwojem stosunków bilateralnych.

Tegoroczna edycja zbliża się wielkimi krokami, a będzie trwać od 20 do 24 maja. W związku z tym trzydziestoosobowy zespół polskich studentów każdego dnia ciężko pracuje nad szczegółową organizacją i przeprowadzeniem tego wydarzenia. W świetle hasła VI edycji Warsaw-Beijing Forum – „Intelligence Approaching Business” – część spotkań skupi się na wykorzystaniu najnowszych technologii i sztucznej inteligencji w biznesie, jak również ich aspektów prawnych. Podczas warszawskiej części projektu, studenci z Polski i delegacja 16 studentów z China University of Political Science and Law będą uczestniczyć w warsztatach i wykładach z ekspertami w dziedzinie prawa, biznesu i polityki, jak również spotkają się z przedstawicielami największych firm. Członkowie projektu wezmą udział w spotkaniu o wpływie sztucznej inteligencji i zmian klimatu na zdrowie organizowanym przez PIKMED oraz warsztatach na temat przestępstw białych kołnierzyków, które poprowadzi kancelaria Clifford Chance. Do tej pory swój udział w Forum zapowiedzieli między innymi Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Krajowa Izba Gospodarcza, Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego, China Construction Bank, czy Polsko-Chińska Izba Gospodarcza.

Warsaw-Beijing Forum to projekt, który angażuje studentów zainteresowanych Chinami i łączących swoją karierę zawodową z tym państwem. Jednakże działalność członków Forum to nie tylko poszukiwanie partnerów i sponsorów, czy nawiązywanie kontaktów. Dzięki wielomiesięcznej pracy mają okazję nawiązać nowe przyjaźnie, pogłębić swoją wiedzę na temat Państwa Środka i zdobyć cenne umiejętności, które przydadzą im się w przyszłej pracy.

Zachęcamy do śledzenia konferencji, gdyż część wydarzeń będzie miała charakter spotkań otwartych, na które serdecznie zapraszamy.  

Emilia Szostak

Michał Nita

 

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

 • Comarch otworzy spółkę w Australii

  Comarch prowadzi działalność biznesową w Australii od 2017 roku, gdzie realizuje m.in. projekt dla operatora zakładów wzajemnych i gier. Producent oprogramowania zamierza wzmocnić swoją obecność na tamtejszym rynku i otwiera biuro w Sydney.

 • GPW uruchamia program GPW Growth

  Rusza program GPW Growth wspierający rozwój i transformację spółek z sektora MŚP i będący jedną z inicjatyw strategicznych #GPW2022. Udział w programie wzmocni kompetencje liderów i pomoże wyznaczyć nowy kurs w rozwoju firm. W ramach GPW Growth będzie od września tego roku prowadzona Akademia GPW Growth.

 • Ponad 500 firm ogłosiło niewypłacalność w I półroczu

  Liczba niewypłacalności polskich firm spadła o 2 proc. r/r do 503 w I półroczu 2019 r., podał Euler Hermes na podstawie oficjalnych danych z Monitora Sądowego i Gospodarczego. Nieznaczny spadek liczby niewypłacalnych firm to głównie efekt skokowego zwiększenia się liczby niewypłacalności w poprzednich miesiącach i w związku z tym dużej bazy.

 • Ultimate Games dostał zielone światło na przejście z NewConnect na rynek główny GPW

  Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Ultimate Games sporządzony w związku z ubieganiem się o dopuszczenie i wprowadzenie do obrotu na podstawowym GPW wszystkich akcji spółki.

 • Wojas wypłaci 0,20 zł dywidendy na akcję

  Akcjonariusze Wojasa zdecydowali o przeznaczeniu 2,54 mln zł z zysku netto za 2018 r. na dywidendę, tj. o wypłacie 0,20 zł na akcję.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku