Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Szykuje się głośne IPO na GPW. BoomBit dostał zielone światło na debiut

Opublikowano: 2019-04-07 22:21:15

Omawiane walory:

Warszawska giełda doczekała się pierwszego po dłuższej przerwie dużego IPO. Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny producenta gier mobilnych. Dokument ujrzy światło dzienne w poniedziałek, 8 kwietnia. 

O tym, że BoomBit szykuje się do upublicznienia pisaliśmy jeszcze we wrześniu ub.r. Na ten moment wiadomo jedynie, że KNF zatwierdziła prospekt, ale z wcześniejszych doniesień wiemy też, że wartość oferty może przekroczyć 100 mln zł. Jeśli to się potwierdzi, będzie to największe IPO spółki gamingowej w historii polskiego rynku. Obecny rekord w branży należy do Ten Square Games, które dokładnie rok temu uplasowało ofertę wartą 94 mln zł.

Szczegóły oferty BoomBit poznamy w poniedziałek – tego dnia spółka opublikuje dokument emisyjny. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, studio zadebiutuje na warszawskim parkiecie w maju br.

BoomBit tworzy gry mobilne na platformy iOS, Android oraz Nintendo Switch. Swoją siedzibę ma Gdańsku, ale poszczególne zespoły zlokalizowane są m.in. w Londynie, Las Vegas oraz Pekinie. Warto dodać, że jeszcze niedawno spółka nazywała się Aidem Media. Zmiana nazwy nastąpiła po tym, jak w marcu 2018 r. Aidem Media przejął BoomBit Games. Od 2010 roku studio wydało ponad 800 gier, które zostały ściągnięte łącznie ponad 550 mln razy. Do najpopularniejszych tytułów należą Dancing Line, Build a Bridge!, Tanks A Lot!, Darts Club oraz Car Driving School Simulator.

– Jesteśmy przekonani, że to dobry moment by wejść na giełdę. Pozwoli nam to uzyskać rynkową wycenę naszej grupy, a także pozyskać środki na dalszy dynamiczny rozwój. Choć bez wątpienia czujemy się spółką globalną, o czym świadczy nasz międzynarodowy zespół i miejsca, w których nasi pracownicy są obecni – nasze korzenie są polskie, dlatego nie mieliśmy wątpliwości, że chcemy zadebiutować właśnie na warszawskim parkiecie – mówi Marcin Olejarz, prezes BoomBit.

>> Szczegóły oferty i prospekt emisyjny BoomBit znajdziesz tutaj

Gry mobilne BoomBita wydawane są w formule free-to-play (F2P), przy czym spółka koncentruje się na tytułach o dużym potencjalne monetyzacyjnym w modelu Game as a Service (GaaS).

– Poza ogromnym doświadczeniem i międzynarodowym zespołem, tym, co wyróżnia nas od innych notowanych na GPW wydawców i deweloperów jest fakt, iż jesteśmy spółką w 100 proc. „data driven”. Oznacza to, że nasze działania opieramy na dogłębnej analizie danych od samego początku procesu produkcji gier, co znacząco zwiększa prawdopodobieństwo sukcesu naszych projektów – mówi Hannibal Soares, wiceprezes BoomBit.

Oferującym, współprowadzącym księgę popytu i doradcą finansowym w procesie jest Vestor Dom Maklerski. Współoferującym jest BM Alior Banku, natomiast funkcję współprowadzącego księgę popytu pełnić będzie Trigon DM. Doradcą prawnym spółki w tym projekcie jest kancelaria SSW Spaczyński, Szczepaniak i Wspólnicy.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o BoomBit)

 • Pofedowowe wzrosty na GPW, WIG20 najwyżej od 1,5-miesiąca

  Piątek na GPW upływa pod znakiem wzrostów, które są opóźnioną reakcją na środowe posiedzenie Fed. Obecnie WIG20 ma otwartą drogę w kierunku 2400 pkt., a KGHM może być tą spółką, która go tam zaprowadzi.

 • Spokojna sesja na GPW, w centrum uwagi spółki telekomunikacyjne

  Inwestorzy ponownie mocniej zainteresowali się spółkami telekomunikacyjnymi, które pozytywnie wyróżniają się na tle pozostających w miejscu warszawskich indeksów. Kontynuowana jest też realizacja zysków na akcjach CD Projekt.

 • Fala spadków na europejskich giełdach, czerwono na CD Projekcie i JSW

  W środę radość z oczekiwanych przyszłych obniżek stóp procentowych przez banki centralne ustąpiła miejsca obawom o eskalację wojny handlowej na linii USA-Chiny. Wyprzedażowa fala dotarła także do Warszawy, a WIG20 stracił dziś 0,6 proc.

 • BoomBit w lipcu wyda dwie gry

  Tegoroczny debiutant w przyszłym miesiącu wyda dwa tytuły: karciankę Mighty Heroes oraz tzw. clickera Idle Microchip Factory, poinformował ISBnews prezes spółki Marcin Olejarz.

 • Energetyczny rollercoaster, WIG20 powyżej 2.200 pkt.

  Czwartkowa sesja jest dokładnym przeciwieństwem sesji wczorajszej. Sektor energetyczny i wzrosty w Europie ciągną warszawskie indeksy w górę. W WIG20 pierwsze skrzypce gra PGE, PKO BP i PZU. Na szerokim rynku gorąco jest na akcjach PlayWay i BOOMBIT.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku