StockWatch.pl

Szykuje się głośne IPO na GPW. BoomBit dostał zielone światło na debiut

Omawiane walory:

Warszawska giełda doczekała się pierwszego po dłuższej przerwie dużego IPO. Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny producenta gier mobilnych. Dokument ujrzy światło dzienne w poniedziałek, 8 kwietnia. 

O tym, że BoomBit szykuje się do upublicznienia pisaliśmy jeszcze we wrześniu ub.r. Na ten moment wiadomo jedynie, że KNF zatwierdziła prospekt, ale z wcześniejszych doniesień wiemy też, że wartość oferty może przekroczyć 100 mln zł. Jeśli to się potwierdzi, będzie to największe IPO spółki gamingowej w historii polskiego rynku. Obecny rekord w branży należy do Ten Square Games, które dokładnie rok temu uplasowało ofertę wartą 94 mln zł.

Szczegóły oferty BoomBit poznamy w poniedziałek – tego dnia spółka opublikuje dokument emisyjny. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, studio zadebiutuje na warszawskim parkiecie w maju br.

BoomBit tworzy gry mobilne na platformy iOS, Android oraz Nintendo Switch. Swoją siedzibę ma Gdańsku, ale poszczególne zespoły zlokalizowane są m.in. w Londynie, Las Vegas oraz Pekinie. Warto dodać, że jeszcze niedawno spółka nazywała się Aidem Media. Zmiana nazwy nastąpiła po tym, jak w marcu 2018 r. Aidem Media przejął BoomBit Games. Od 2010 roku studio wydało ponad 800 gier, które zostały ściągnięte łącznie ponad 550 mln razy. Do najpopularniejszych tytułów należą Dancing Line, Build a Bridge!, Tanks A Lot!, Darts Club oraz Car Driving School Simulator.

– Jesteśmy przekonani, że to dobry moment by wejść na giełdę. Pozwoli nam to uzyskać rynkową wycenę naszej grupy, a także pozyskać środki na dalszy dynamiczny rozwój. Choć bez wątpienia czujemy się spółką globalną, o czym świadczy nasz międzynarodowy zespół i miejsca, w których nasi pracownicy są obecni – nasze korzenie są polskie, dlatego nie mieliśmy wątpliwości, że chcemy zadebiutować właśnie na warszawskim parkiecie – mówi Marcin Olejarz, prezes BoomBit.

>> Szczegóły oferty i prospekt emisyjny BoomBit znajdziesz tutaj

Gry mobilne BoomBita wydawane są w formule free-to-play (F2P), przy czym spółka koncentruje się na tytułach o dużym potencjalne monetyzacyjnym w modelu Game as a Service (GaaS).

– Poza ogromnym doświadczeniem i międzynarodowym zespołem, tym, co wyróżnia nas od innych notowanych na GPW wydawców i deweloperów jest fakt, iż jesteśmy spółką w 100 proc. „data driven”. Oznacza to, że nasze działania opieramy na dogłębnej analizie danych od samego początku procesu produkcji gier, co znacząco zwiększa prawdopodobieństwo sukcesu naszych projektów – mówi Hannibal Soares, wiceprezes BoomBit.

Oferującym, współprowadzącym księgę popytu i doradcą finansowym w procesie jest Vestor Dom Maklerski. Współoferującym jest BM Alior Banku, natomiast funkcję współprowadzącego księgę popytu pełnić będzie Trigon DM. Doradcą prawnym spółki w tym projekcie jest kancelaria SSW Spaczyński, Szczepaniak i Wspólnicy.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT BoomBit, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • BoomBit odnotował 5,5 mln zł przychodów w sierpniu

  BOOMBIT osiągnął w sierpniu przychody w wysokości 5,5 mln zł, co oznacza wzrost o 17,2 proc. względem lipca. 

 • BoomBit ruszył z promocją Mighty Heroes w AppStore

  19 sierpnia do sklepów Apple i Google trafiła gra Mighty Heroes. Od 22 sierpnia w AppStore trwa promocja najnowszej produkcji BOOMBIT.

 • 14 najciekawszych polskich akcentów na targach gamescom

  Na największych targach gier w Europie zobaczymy ponad 40 oficjalnych stoisk z polskimi grami. Dziesiątki kolejnych firm do Kolonii jedzie na zakulisowe spotkania biznesowe. Wśród nich spora grupa spółek związanych z GPW. StockWatch.pl przygotował zestawienie 14 najciekawszych polskich akcentów na tegorocznym gamescomie.

 • BoomBit zwiększył w lipcu przychody

  BOOMBIT zwiększył przychody m/m o blisko 20 proc. do 4,65 mln zł w lipcu. Grupa przygotowuje się do premier nowych gier GaaS oraz zwiększa wydatki na User Acquisition, co ma umożliwić osiąganie coraz wyższych przychodów w kolejnych miesiącach. Kurs akcji producenta gier rośnie o blisko 4 proc.

 • Kryzys na krajowym rynku IPO. Warszawski parkiet zmierza w stronę kolejnych smutnych rekordów

  Wartość IPO przeprowadzonych na europejskich giełdach w II kwartale wyniosła 11,4 mld euro, co oznacza wzrost o 24 proc. w skali roku i stanowi znaczącą poprawę w stosunku do bardzo słabego poprzedniego kwartału (0,7 mld euro). Wzrost wartości europejskich IPO to przede wszystkim efekt pięciu ofert o wielkości przekraczającej 1 mld euro, które miały miejsce na największych rynkach w Europe. Z kolei na rynku głównym GPW odnotowano pierwszy debiut od lipca ubiegłego roku, wynika z najnowszego raportu "IPO Watch Europe" przygotowanego przez firmę doradczą PwC.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR