Tchórzewski: Propozycje dot. płacy minimalnej oparte na dogłębnych analizach

Propozycje dotyczące podniesienia płacy minimalnej przedstawione podczas sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości były oparte na dogłębnie przygotowanych analizach, z których wynika, że można je zrealizować, wynika ze słów ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego.

(Fot. PiS/fb)

– Nowe przepisy, które będą wprowadzane będą konsultowane, tak jak nasze prawo tego wymaga. My pokazujemy to, co wynika z analiz. Jeżeli przedstawia się program partii, to jest on oparty na dogłębnie przygotowanych analizach, że tak można zrobić – powiedział Tchórzewski podczas konferencji prasowej w odpowiedzi na pytanie czy propozycje podniesienia płacy minimalnej były konsultowane. – Jestem przekonany, że tak będzie, bo my mamy dogonić Europę – dodał minister.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Według niego, obecnie Polacy są bardziej przedsiębiorczy i w dziedzinie zaradności jesteśmy jednymi z najlepszych.

– Wzrosła znacząco rentowność przedsiębiorstw, a to widać po budżecie ministra finansów. Chodzi o to, żeby przedsiębiorcom było dobrze i żeby im odpowiednio dużo pieniędzy zostawało w kieszeni, ale żeby także odpowiednio słusznie dzielili się z pracownikami, a nad tym musi czuwać państwo, jeśli chodzi o proporcje – dodał Tchórzewski.

Podczas sobotniej konwencji PiS prezes tej partii Jarosław Kaczyński zapowiedział, że płaca minimalna wzrośnie w Polsce do 3 tys. zł na koniec 2020 roku i do 4 tys. zł na koniec 2023 r. Z kolei premier Mateusz Morawiecki poinformował, że płaca minimalna wzrośnie do 2.600 zł już od 1 stycznia 2020 r.

Na dzisiejszym posiedzeniu Rada Ministrów zajmie się m.in. projektem rozporządzenia w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2020 r.

W czerwca rząd zaproponował, aby minimalne wynagrodzenie za pracę wzrosło w 2020 roku do 2.450 zł z 2.250 zł obecnie obowiązujących, co oznacza to wzrost o 200 zł (8,9 proc.) w stosunku do br. Rząd proponuje również podniesienie minimalnej stawki godzinowej do 16 zł w 2020 r. z 14,70 zł w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR