TFI BDM będzie zarządzać 6 FIZ-ami GetBacku

Omawiane walory:

GetBack podpisał z Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych BDM umowy zlecenia na zarządzanie sześcioma funduszami inwestycyjnymi zamkniętymi.

getback,bdm,fiz

(Fot. Pexels)

– Zarząd GetBack w restrukturyzacji zawarł z TFI BDM S.A., z siedzibą w Bielsku-Białej umowy zlecenia zarządzania: całością portfela inwestycyjnego obejmującego sekurytyzowane wierzytelności Centauris 3 Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, całością portfela inwestycyjnego obejmującego sekurytyzowane wierzytelności Debito Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny FIZ, całością portfela inwestycyjnego obejmującego sekurytyzowane wierzytelności Universe 3 Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny FIZ, całością portfela inwestycyjnego obejmującego sekurytyzowane wierzytelności GetPro Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny FIZ, całością portfela inwestycyjnego obejmującego sekurytyzowane wierzytelności GetBack Windykacji Platinum Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny FIZ, częścią portfela inwestycyjnego obejmującego sekurytyzowane wierzytelności Centauris 2 Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny FIZ – czytamy w komunikacie.

Na mocy wskazanych wyżej umów spółka będzie odpłatnie zarządzała całością portfela inwestycyjnego funduszy lub, w przypadku Centauris 2 Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny FIZ, częścią stanowiącą ok. 90 proc. portfela inwestycyjnego funduszu, w zakresie obejmującym sekurytyzowane wierzytelności.

– Emitentowi przysługuje miesięczne wynagrodzenie za świadczenie usług określonych wskazanymi wyżej umowami, w kwocie stanowiącej określony procent wartości środków pieniężnych uzyskanych z generowanych odzysków. Umowy zostały zawarte na warunkach rynkowych na czas nieokreślony – czytamy także.

Powyższe umowy zlecenia zarządzania obejmują fundusze, o których przejęciu zarządzania przez Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych BDM spółka informowała 19 listopada 2019 r.

– Przejęcie zarządzania przez TFI BDM, związane było z cofnięciem wcześniejszemu zarządzającemu funduszami tj. Saturn Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych zezwolenia na wykonywanie działalności przez towarzystwo funduszy inwestycyjnych, na skutek decyzji Komisji Nadzoru Finansowego – przypomniała spółka.

Zawarcie powyższych umów kończy proces wyboru nowego TFI oraz akceptacji spółki jako zarządzającego i umożliwia powrót do pełnej obsługi operacyjnej portfeli wierzytelności znajdujących się w funduszach, podsumowano w materiale.

GetBack w restrukturyzacji jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. W lipcu 2017 r. spółka zadebiutowała na GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT getback, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • KNF chce odsunąć Leszka Czarneckiego od Idea Banku i Getin Noble Banku W ubiegłym tygodniu warszawska prokuratura postawiła zarzuty właścicielowi Idea Banku i Getin Noble Banku. Były miliarder póki co pozostaje nieuchwytny. W piątek do gry włączyła się Komisja Nadzoru Finansowego, która wystąpiła z wnioskiem o odwołanie Leszka Czarneckiego z funkcji przewodniczącego obu banków.
 • Prokuratura szykuje list gończy za właścicielem Idea Banku

  Śledztwo dotyczące afery GETBACK i sprzedaży feralnych obligacji nabrało w ostatnim czasie nowego rozmachu. W ubiegłym tygodniu śledczy złożyli w sądzie wniosek o tymczasowe aresztowanie Leszka Cz., a teraz zapowiadają wystawienie za nim listu gończego.

 • Prokuratura chce aresztowania Leszka Czarneckiego w związku z aferą GetBack

  RMF FM informuje o przełomie w śledztwie ws. afery GETBACK. Według ustaleń, w sądzie jest już wniosek o areszt dla Leszka Czarneckiego, właściciela banków, które oferowały na szeroką skalę feralne obligacje. Notowania Getinu, Getin Noble Banku i Idea Banku zareagowały gwałtownym spadkiem.

 • GetBack wniósł pozew przeciwko Altus TFI, spółka kwestionuje roszczenia

  GETBACK wniósł do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew przeciwko Altus Towarzystwu Funduszy Inwestycyjnych oraz dwunastu funduszom w przeszłości przez nie zarządzanym, o zapłatę solidarnie kwoty 134,64 mln zł wraz z odsetkami ustawowymi tytułem odszkodowania w związku z rzekomym zawyżeniem wartości akcji EGB Investments. Altus TFI kwestionuje wszelkie roszczenia wskazane w pozwie.

 • Komornik zajął prawie 135 mln zł z kont Altus TFI na poczet zabezpieczenia roszczeń GetBacku

  Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy Mokotowa zajął gotówkę w kwocie 135,72 mln zł i przekazał ją na rachunek depozytowy Ministra Finansów na poczet zabezpieczenia roszczeń GETBACK wobec Altus TFI oraz 12 funduszy inwestycyjnych.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR