This War of Mine oficjalnie staje się lekturą szkolną polskiego systemu edukacji

Omawiane walory:
Jest potwierdzenie środowych doniesień. This War of Mine przechodzi do historii jako pierwsza gra wideo oficjalnie uznana za lekturę szkolną. W tle pozostaje kurs akcji 11 bit studios, który rano ustanowił nowy historyczny szczyt.
twom,11bit,studios,gra,lektura,szkolna

(Fot. mat. prasowe)

This War of Mine to pełna dylematów moralnych historia cywili walczących o przetrwanie podczas konfliktu zbrojnego. Gra w sugestywny sposób opowiada o okropnościach wojny, ludzkich mękach i ciężarze, jaki na swych barkach dźwigają stający w obliczu zagrożenia życia. Tytuł chwalony m.in. przez „The New York Times”, „Washington Post”, „Die Welt”, „The Guardian” i inne prestiżowe media na całym świecie, przeciera nowe szlaki, stając się oficjalną lekturą dla uczniów szkół średnich w Polsce.

– Gry komputerowe bez wątpienia są dziełem kultury. Nowoczesnym, naturalnym i atrakcyjnym dla młodego odbiorcy, ponieważ operują językiem natychmiastowo dla niego zrozumiałym. I tym językiem gry mogą opowiadać o wszystkim – emocjach, prawdzie, walce dobra ze złem, cierpieniu i wreszcie samej istocie ludzkości. Pod tym względem gry są podobne do literatury, jednak używają wspomnianego języka interakcji. Oczywiście, wykorzystywano je już w edukacji, do nauczania matematyki, chemii czy rozwijania zdolności poznawczych. Nie sądzę jednak, by jakakolwiek produkcja tego typu została oficjalnie włączona do programu nauczania na poziomie ogólnokrajowym. Jestem dumny z faktu, że to właśnie tytuł 11 bit studios dołoży swoją cegiełkę do rozwoju edukacji i kultury w naszym kraju. To może być przełomowy moment dla wszystkich artystów tworzących gry na całym świecie – komentuje Grzegorz Miechowski, prezes 11 bit studios.

>> Zyski w kieszeni z ostatniej jesieni – omówienie sprawozdania finansowego 11 bit studios po I kw. 2020 r.

This War of Mine ma zostać umieszczone na liście lektur szkolnych dla uczniów szkół średnich w Polsce począwszy od roku szkolnego 2020/2021. Będzie lekturą przeznaczoną dla osób pełnoletnich, ponieważ produkt w większości krajów, w których jest dostępny, ze względu na poruszaną tematykę klasyfikowany jest w kategorii od 18 lat. Gra będzie polecana do nauczania przedmiotów humanistycznych: socjologii, etyki, filozofii, historii i dostępna dla wszystkich polskich szkół średnich bez dodatkowych kosztów.

11 bit studios to producent gier na platformy stacjonarne i mobilne. Spółka przeniosła się z NewConnect na rynek główny GPW w grudniu 2015 r. W czwartek kurs akcji 11 bit studios rośnie o 2,5 proc. do 538 zł. W porannym szczycie za jedną akcję płacono 553 zł, co jest nowym historycznym szczytem.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o 11bit)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR