Trigon TFI: Rozwiązanie umów z GetBack o zarządzanie portfelami jest skuteczne

Omawiane walory:

Trigon Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych stoi na stanowisku, że rozwiązanie umów o zarządzanie portfelami wierzytelności w ramach 9 funduszy Trigon Profit ze spółką GetBack w restrukturyzacji jest skuteczne, podało TFI w opublikowanym dziś komentarzu.

– Nie mamy wątpliwości, że rozwiązanie tych umów jest skuteczne i tak jak wskazaliśmy nastąpiło z przyczyn leżących wyłącznie po stronie GetBack. Oświadczenia o wypowiedzeniu wskazały GetBack na szereg naruszeń, które nie zostały przez GetBack usunięte mimo żądań ze strony Towarzystwa. W swoim działaniu kierujemy się najlepszym interesem i bezpieczeństwem naszych klientów – czytamy w komentarzu Trigon TFI do stanowiska GetBack.

GetBack: Rozwiązanie umów z Trigonem niemożliwe do zakończenia przeglądu transakcji >>> CZYTAJ WIĘCEJ

Trigon TFI 18 lipca br. rozwiązało umowę z GetBack w restrukturyzacji o zarządzanie portfelami wierzytelności w ramach dziewięciu funduszy Trigon Profit. Towarzystwo poinformowało także, że w najbliższych dniach planuje podpisanie umów z nowymi renomowanymi serwiserami.

Trigon w komentarzu wskazał, że przepisy ustawy o funduszach inwestycyjnych jasno wskazują na możliwość rozwiązania przez TFI ze skutkiem natychmiastowym tego typu umów, jeżeli leży to w interesie uczestników danego funduszu.

– Okoliczność, że GetBack miałby być w trakcie przeglądu transakcji (jak można rozumieć – dokonywanych przez GetBack jako serwisera funduszy) dotyczących sprzedaży/nabycia na rynku wtórnym portfeli wierzytelności, pozostaje całkowicie bez znaczenia dla skuteczności wypowiedzenia umów przez TFI – czytamy dalej.

>> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom GetBack

Wg Trigon TFI, wskazane przez GetBack okoliczności stanowią wyłącznie sprawy wewnętrzne GetBack i w żaden sposób nie mogą ograniczać prawa TFI do rozwiązania umów ze skutkiem natychmiastowym z uwagi na interes uczestników funduszy.

Przeciwne twierdzenia zawarte w raporcie bieżącym GetBack 98/2018 są pozbawione oparcia w przepisach prawa lub w postanowieniach umów.

GetBack w restrukturyzacji podał we wczorajszym raporcie, iż ocenia, że rozwiązanie umów na zarządzanie portfelami wierzytelności przez Trigon TFI nie jest możliwe do chwili, w której zakończony zostanie niezależny przegląd transakcji sprzedaży/nabycia na rynku wtórnym portfeli wierzytelności.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o getback)

 • BFG: Przejęcie Idea Banku nie zamyka drogi do dochodzenia roszczeń od GetBacku

  Przymusowa restrukturyzacja Idea Banku i jego przejęcie przez Bank Pekao to najbezpieczniejsze rozwiązanie z punktu widzenia deponentów Idea Banku i stabilności sektora finansowego w Polsce. Proces ten nie zamyka drogi do dochodzenia roszczeń przez klientów, którzy nabyli obligacje GETBACK za pośrednictwem Idea Banku - roszczenia te nie zostały przeniesione do Banku Pekao.

 • GetBack wypłaca obligatariuszom pierwsze raty układowe Symboliczny moment dla poszkodowanych obligatariuszy. Pod koniec grudnia wrocławska spółka windykacyjna ruszyła z wypłatą pierwszych dwóch rat gotówkowych dla posiadaczy feralnych obligacji.
 • Jest pierwszy akt oskarżenia w sprawie afery GetBack

  Prokuratura Regionalna w Warszawie skierowała dziś do sądu pierwszy akt oskarżenia w sprawie tzw. afery GETBACK. Wśród oskarżonych są prezesi GETBACKu, Idea Banku oraz Leszek Cz.

 • UOKiK wydał 3 decyzje dot. Getin Noble Bank, nałożył m.in. ponad 7 mln zł kary

  Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny wydał trzy decyzje wobec Getin Noble Banku. Dotyczą one uznania klauzul modyfikacyjnych za niedozwolone postanowienia umowne, jednostronnej zmiany umów o kredyt hipoteczny oraz wprowadzania w błąd podczas oferowania obligacji GETBACK, podał UOKiK. Za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów prezes UOKiK nałożył na GNB karę finansową wysokości ponad 7 mln zł. Nakazał także, aby bank wypłacił rekompensatę osobom, które nabyły obligacje GETBACK za jego pośrednictwem.

 • RMF FM: Prokuratura zabezpieczyła majątek Leszka Czarneckiego.

  Według informacji RMF FM, Prokuratura Regionalna w Warszawie zajęła znaczny majątek Leszka Czarneckiego w związku z śledztwem dot. afery GETBACK. W czwartek akcje spółek kontrolowanych przez milionera tracą na wartości.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR