StockWatch.pl

Trigon TFI: Rozwiązanie umów z GetBack o zarządzanie portfelami jest skuteczne

Omawiane walory:

Trigon Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych stoi na stanowisku, że rozwiązanie umów o zarządzanie portfelami wierzytelności w ramach 9 funduszy Trigon Profit ze spółką GetBack w restrukturyzacji jest skuteczne, podało TFI w opublikowanym dziś komentarzu.

– Nie mamy wątpliwości, że rozwiązanie tych umów jest skuteczne i tak jak wskazaliśmy nastąpiło z przyczyn leżących wyłącznie po stronie GetBack. Oświadczenia o wypowiedzeniu wskazały GetBack na szereg naruszeń, które nie zostały przez GetBack usunięte mimo żądań ze strony Towarzystwa. W swoim działaniu kierujemy się najlepszym interesem i bezpieczeństwem naszych klientów – czytamy w komentarzu Trigon TFI do stanowiska GetBack.

GetBack: Rozwiązanie umów z Trigonem niemożliwe do zakończenia przeglądu transakcji >>> CZYTAJ WIĘCEJ

Trigon TFI 18 lipca br. rozwiązało umowę z GetBack w restrukturyzacji o zarządzanie portfelami wierzytelności w ramach dziewięciu funduszy Trigon Profit. Towarzystwo poinformowało także, że w najbliższych dniach planuje podpisanie umów z nowymi renomowanymi serwiserami.

Trigon w komentarzu wskazał, że przepisy ustawy o funduszach inwestycyjnych jasno wskazują na możliwość rozwiązania przez TFI ze skutkiem natychmiastowym tego typu umów, jeżeli leży to w interesie uczestników danego funduszu.

– Okoliczność, że GetBack miałby być w trakcie przeglądu transakcji (jak można rozumieć – dokonywanych przez GetBack jako serwisera funduszy) dotyczących sprzedaży/nabycia na rynku wtórnym portfeli wierzytelności, pozostaje całkowicie bez znaczenia dla skuteczności wypowiedzenia umów przez TFI – czytamy dalej.

>> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom GetBack

Wg Trigon TFI, wskazane przez GetBack okoliczności stanowią wyłącznie sprawy wewnętrzne GetBack i w żaden sposób nie mogą ograniczać prawa TFI do rozwiązania umów ze skutkiem natychmiastowym z uwagi na interes uczestników funduszy.

Przeciwne twierdzenia zawarte w raporcie bieżącym GetBack 98/2018 są pozbawione oparcia w przepisach prawa lub w postanowieniach umów.

GetBack w restrukturyzacji podał we wczorajszym raporcie, iż ocenia, że rozwiązanie umów na zarządzanie portfelami wierzytelności przez Trigon TFI nie jest możliwe do chwili, w której zakończony zostanie niezależny przegląd transakcji sprzedaży/nabycia na rynku wtórnym portfeli wierzytelności.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT getback, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR