Trwa przecena na City Interactive po niskiej rekomendacji

Omawiane walory:

Akcje producenta gier mają duży problem z wyhamowaniem przeceny trwającej od połowy marca. Oliwy do ognia dolała rekomendacja DM BZ WBK z wyceną walorów na poziomie 15 zł za sztukę. Walor zaczyna natomiast wyglądać interesująco od strony technicznej.

Temperatura na akcjach City Interactive nie słabnie. Dziś papiery spółki spadły do najniższego poziomu od końca sierpnia 2012 roku. Nie bez znaczenia okazała się najnowsza rekomendacja DM BZ WBK. Analitycy biura w raporcie z 28 maja obniżyli cenę docelową akcji City Interactive do 15 zł z 22 zł i podtrzymali zalecenie sprzedaj. Raport wydano przy cenie 17,6 zł. >> Zestawienie wcześniejszych rekomendacji znajdziesz tutaj.

Jak podaje PAP, w ocenie analityków DM BZ WBK, większość gotówki wygenerowana na sprzedaży gry Sniper 2 zostanie wydana na wykup obligacji, spłatę zadłużenia i rozwój nowych gier, co sprawi, że pod koniec roku spółka będzie zmuszona do emisji obligacji, aby utrzymać płynność. W ich ocenie liczne opóźnienia premier nowych gier oraz koszty produkcji gier powyżej pierwotnych planów stawiają jakość biznesu spółki pod znakiem zapytania. Prognoza biura zakłada, że w tym roku City Interactive wypracuje 34,9 mln zł zysku netto, 54,5 mln zł EBITDA i 123,4 mln zł przychodów. Rok później ma to być odpowiednio 32 mln zł, 60,1 mln zł i 160,6 mln zł.

>> City Interactive to nie jedyna spółka, która doznała przeceny po wynikach. >> Sprawdź kto jeszcze nie wytrzymał presji rynku.

W I kwartale spółka osiągnęła skonsolidowany zysk netto w wysokości 24,2 mln zł wobec straty w wysokości 2 mln zł w I kwartale 2012 r. Przychody wyniosły 79,4 mln zł, a w analogicznym okresie ubiegłego roku było to 9,6 mln zł. Mimo tej progresji raport wywołał negatywne reakcje na rynku. Z informacji przekazanych przez zarząd przy okazji raportu wynikało, że do dystrybucji przekazano 1,1 mln egzemplarzy nowej gry Sniper Ghost Warrior 2, a z tego klienci nabyli prawie 500 tys. sztuk gry. Do końca roku sprzedaż ma wzrosnąć do 1,5 mln sztuk. Wyniki te nie zachwyciły rynku, analityk StockWatch.pl zajmujący się City Interactive zwraca uwagę na kwestię jak spółka prezentuje przychody ze sprzedaży.

– Za przychody uznano wszystko co zostało wstawione do sieci handlowych i dystrybutorów. Wskazuje na to brak zapasów i rozliczeń międzyokresowych kosztów. Innymi słowy, żaden użytkownik nie musiał kupić kopii, żeby wykazano sprzedaż i wynik. Te pudełka mogą się sprzedawać nawet rok nie dwa tygodnie, ale przychód i zysk pokazany jest już w tym kwartale. Oczywiście za towar, który nie zszedł z półek nikt spółce nie zapłaci i albo będzie czekać, albo dostanie zwroty. – zaznacza Paweł Bieniek, analityk StockWatch.pl. >> Pełna treść analizy dostępna jest tutaj.

W piątek City Interactive kontynuują przecenę. Kurs razi spadkami od połowy marca, kiedy pojawiły się pierwsze negatywne opinie na temat nowego tytułu Sniper 2. Od tego czasu akcje przeceniono o ponad 40 proc. Technika wskazuje, że minima z 2011 i 2012 roku to ostatnie rubieże, chroniące kurs przed runięciem znacznie niżej.

– Dalszy rozwój wydarzeń w ogromnej mierze uzależniony jest od postawy popytu. Obrona minimów z ostatnich dwóch lat zostanie odebrana pozytywnie i może dać początek silnemu odreagowaniu. Przełamanie tego poziomu, szczególnie na wysokim wolumenie, będzie równoznaczne z wywieszeniem białej flagi. Zalążki pozytywnych dywergencji na poszczególnych wskaźnikach dają na razie cień szansy na pozytywne rozstrzygnięcie bitwy. – ocenia Serhii Marampolskyi, analityk StockWatch.pl. >> Pełna analiza techniczna wraz z wykresem jest tutaj.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT cityinter, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • CI Games sfinansuje produkcję dwóch tytułów emisją obligacji

  Producent i dystrybutor gier pozyskał z emisji papierów dłużnych 5,7 mln zł. Środki mają być wydane głównie na dokończenie produkcji, promocji i dystrybucji gier Enemy Front oraz Lord of the Fallen.

 • Kursy CD Projekt i CI Games szukają równowagi po wynikach

  Giełdowi producenci gier z głównego parkietu zaprezentowali wyniki lepsze niż oczekiwał rynek. W efekcie zdołowany kurs CI Games próbuje odbijać, a notowania CD Projektu starają okopać się na wysokich poziomach.

 • Konflikt w Syrii szkodzi rynkom, w grze PZU, CI Games i ZM Kania

  We wtorek na giełdach obserwujemy solidne spadki. Jednym z głównych czynników ryzyka jest wzrost napięcia związanego z sytuacją w Syrii, gdzie użyto broni chemicznej przeciwko ludności cywilnej. Na dzisiaj zaplanowano również publikację ważnych danych makro, takich jak indeks IFO w Niemczech oraz Conference Board w USA.

 • Małe spółki utrzymują formę, w grze KGHM, Hawe i City Interactive

  W poniedziałek rano obserwujemy na warszawskiej giełdzie nieznaczne spadki. Osiągnięcie przez indeksy lokalnych szczytów w połączeniu ze znacznym wykupieniem rynku sugeruje, że przyszedł czas na mocniejszą korektę. W kalendarzu makro brakuje publikacji, które mogłyby dać impuls do kontynuacji zwyżki.

 • Raport: Polskie gry jadą na Gamescom 2013

  Już pod koniec sierpnia polscy producenci gier pokażą na targach w Kolonii swoje tytuły, którymi chcą zawojować świat. Rynek już ruszył do gry pod sukcesy niektórych z nich. Sprawdziliśmy co zabiorą do Niemiec polskie spółki z branży elektronicznej rozrywki.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR