ebjuuoub
Advertisement
PARTNER SERWISU
vtjxctsb

TTMS z kolejnym kontraktem w sektorze obronnym

Omawiane walory:

Transition Technologies MS (TTMS) w konsorcjum z siostrzaną spółką Transition Technologies Software oraz BREVCO Services będą realizować  projekt na rzecz Agencji NATO Standarization Office (NSO). Wartość kontraktu to 0,9 mln EUR.

ttms, umowa, wojsko, nato, informatyka,

Fot. Pexels

W ramach projektu dla natowskiej agencji NSO, powstanie nowy system, którego zadaniem będzie tworzenie, zarządzanie i rozpowszechnianie terminologii związanej z wojskowością. TTMS wraz ze spółką TT Software będą odpowiedzialne za całościową, aktywną implementację rozwiązania IT. Nowy system ma opracowywać dokładne definicje specjalistycznych pojęć i słownictwa technicznego związanych z wojskowością, odpowiednio zarządzać terminologią tak, by wszystkie jednostki wojskowe w ramach NATO mogły korzystać z takich samych, ujednoliconych pojęć oraz by miały one do nich dostęp. Dzięki temu komunikacja, procedury i operacje będą mogły być prowadzone wg tego samego zestawu standardów i definicji.

– Będzie to kolejna nasza realizacja w sektorze obronnym, gdzie mamy już doświadczenie m.in. we wdrażaniu technologii do szukania anomalii w cyberprzestrzeni, wsparcia w podejmowaniu decyzji w obszarze obrony przeciwlotniczej czy koordynacji działań na polu walki. Celem systemu, który stworzymy jest ułatwienie komunikacji w ramach NATO tak, by wszyscy członkowie paktu, jego agencje i jednostki, posługując się pojęciami związanymi z wojskowością wiedziały, co one dokładnie oznaczają. W przypadku skrótów nasz system zapewni ich standaryzację, która będzie przechowywana i na bieżąco aktualizowana w bazie terminologii NATO – mówi Sebastian Sokołowski, prezes TTMS.

➡ #RacjonalneInwestowanie: jak inwestować, a nie uprawiać hazard? ➡ Sprawdź co radzą eksperci z różnych środowisk związanych z rynkiem!

Nowy projekt jest 11 kontraktem w sektorze obronnym w portfelu zleceń TTMS od początku działalności spółki.

– Przy poprzednich projektach realizowaliśmy głównie systemy C4ISR (wsparcie w obszarach: dowodzenie, kontrola, łączność, komputery, wywiad, obserwacja i rekonesans), m.in. dla firm z polskiego sektora zbrojeniowego, wojsk lądowych oraz obrony przeciwlotniczej. W części z nich w dalszym ciągu świadczymy usługi utrzymania i rozwoju. Najnowszy projekt będziemy realizować przez półtora roku i jest on pierwszym etapem większego przedsięwzięcia, które NATO planuje w najbliższych latach – dodaje prezes TTMS. 

W kolejnych etapach projektu rzewiduje się budowę modeli semantycznych i ontologii nazewnictwa oraz skrótów, które mają posłużyć stworzeniu bazy do nauki algorytmów AI. Celem jest wsparcie budowy, w kolejnych etapach, autonomicznych systemów walki (model rozpoznawania pojęć i znaków będzie używany do ujednolicenia komunikacji nie tylko w relacji człowiek – człowiek, ale też człowiek – maszyna i maszyna-maszyna).

Transition Technologies MS (TTMS) to polski software house, wspierający cyfrową transformację największych światowych firm z wymagających branż. TTMS należy do Grupy Transition Technologies, jednego z największych podmiotów branży IT w Polsce.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

Na podobny temat
  • TTMS zawiesiło ofertę publiczną. Inwestorzy instytucjonalni nie dopisali

    Drugie podejście Transition Technologies MS (TTMS) do IPO spaliło na panewce. Spółka zawiesiła ofertę mimo iż zapisy wśród inwestorów indywidualnych znacząco przekroczyły dedykowaną im część oferty.

  • KNF zatwierdziła prospekt TTMS dot. IPO i debiutu na GPW, publikacja prospektu dzisiaj

    Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny Transition Technologies MS (TTMS), sporządzony w związku z ofertą publiczną akcji i planowanym debiutem na GPW. Transakcja będzie obejmować wyłącznie emisję nowych akcji. Szczegółowe parametry oferty zostaną przedstawione w dniu publikacji prospektu, tj. 21 października.

  • TTMS w blokach startowych do debiutu. IPO w ciągu kilku tygodni

    Transition Technologies MS potwierdza plany przeprowadzenia oferty publicznej i debiutu na GPW. Ostateczna decyzja będzie zależała od warunków rynkowych. Szczegóły na temat oferty zostaną opublikowane w prospekcie po jego zatwierdzeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego. Transakcja będzie obejmować wyłącznie emisję nowych akcji, a jej szczegółowe parametry zostaną przedstawione w momencie publikacji prospektu.

  • Europejski rynek IPO odradza się po ponad dwuletnim zastoju. W Warszawie wciąż marazm

    Według raportu PwC, wartość pierwotnych ofert publicznych (IPO) przeprowadzonych na europejskich giełdach w I poł. 2024 r. wzrosła r/r o blisko 360 proc. do 11,4 mld euro (łącznie 36 debiutów). W tym samym czasie w Warszawie odnotowano zaledwie cztery debiuty na NewConnect, których wartość wyniosła znikome 13 mln zł (ok. 2,9 mln euro).

  • Transition Technologies MS rozpoczyna drugie podejście do IPO

    Spółka IT specjalizująca się w outsourcingu opartym o tzw. usługi zarządzane dla dużych międzynarodowych firm złożyła do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o wznowienie postępowania prospektowego w związku z rozważaną ofertą publiczną akcji i debiutem na GPW.




Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Kampanie reklamowe - emisje akcji, obligacji, crowdfunding udziałowy Forex Kursy walut Akcje Giełda Waluty Kryptowaluty
Trading jest ryzykowny i możesz stracić część lub całość zainwestowanego kapitału. Treści publikowane w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie stanowią żadnego rodzaju porady finansowej ani rekomendacji inwestycyjnej. Portal StockWatch.pl nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie lektury zawartych w nim treści.
peek-a-boo
×

FOSA – nowa usługa analityczna poświęcona zagranicznym spółkom w StockWatch.pl

Sprawdź
cookie-monstah

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania i realizacji niektórych funkcjonalności takich jak automatyczne logowanie powracającego użytkownika czy odbieranie statystycznych o oglądalności. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, lub dostosować ich ustawienia.

Dostosuj   Ukryj komunikat