StockWatch.pl

Udany debiut Art Games Studio na NewConnect

Omawiane walory:

Do grona spółek gamingowych z NewConnect dołączyło założone zaledwie 2 lata temu Art Games Studio. W piątek kurs akcji debiutanta rośnie o ponad 50 proc. 

Inwestorzy ciepło powitali nowego producenta gier. Pierwsze transakcje na akcjach zawarto po kursie 3 zł, czyli o 50 proc. wyższym niż kurs odniesienia. W szczytowym momencie za jeden walor Art Games Studio płacono 3,40 zł.

W portfolio warszawskiego studia póki co jest tylko jedna niewielka gra (Bad Dream: Fever na konsoli Nintendo Switch), ale spółka pracuje obecnie nad 6 kolejnymi projektami. Najbliższe premiery zaplanowano na przełomie Q2/Q3– to Spyhack, Unlucky7 i The Worst Day Ever, które zostaną wydane na komputery stacjonarne. W czwartym kwartale spółka planuje pięć kolejnych premier, m.in. kontrowersyjny Faither, czyli symulator egzorcysty, który zostanie wydany na PC i konsolę Nintendo Switch, Toolboy – grę platformową o robocie, przygotowywana na konsolę Nintendo Switch oraz projekt z Rosji, When I Was Young, którego premiera zaplanowana jest na listopad.

Art Games Studio zostało założone w lipcu 2017 r. Prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne. Spółka współpracując z 10 zespołami deweloperskimi, pracuje nad przygotowaniem i wydaniem kolejnych kilku gier, których premiery zaplanowane są na 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ArtGames, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
  • Kryzys na krajowym rynku IPO. Warszawski parkiet zmierza w stronę kolejnych smutnych rekordów

    Wartość IPO przeprowadzonych na europejskich giełdach w II kwartale wyniosła 11,4 mld euro, co oznacza wzrost o 24 proc. w skali roku i stanowi znaczącą poprawę w stosunku do bardzo słabego poprzedniego kwartału (0,7 mld euro). Wzrost wartości europejskich IPO to przede wszystkim efekt pięciu ofert o wielkości przekraczającej 1 mld euro, które miały miejsce na największych rynkach w Europe. Z kolei na rynku głównym GPW odnotowano pierwszy debiut od lipca ubiegłego roku, wynika z najnowszego raportu "IPO Watch Europe" przygotowanego przez firmę doradczą PwC.

  • Art Games Studio chce zadebuitować na NewConnect w drugiej połowie maja br.

    Art Games Studio chce zadebiutować na NewConnect w II połowie maja br. W planach spółki znajduje się znaczące zwiększenie skali działalności, rozwój zespołu i poszerzenie portfolia wydawniczego o kilka nowych tytułów, których wydawcą będzie notowane na NewConnect Ultimate Games. To pierwsza spółka z Grupy Gaming Factory, skupiającej się na inwestowaniu w polską branże gier komputerowych, która zadebiutuje na giełdzie.

  • Art Games Studio chce zadebiutować na NewConnect w maju

    Warszawski producent i wydawca gier wideo czeka na zatwierdzenie dokumentu informacyjnego, który do Giełdy Papierów Wartościowych trafił 8 marca br.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR