Wielki przegląd spółek gamingowych [ANALIZA TECHNICZNA]

Dzieje się na akcjach giełdowych producentów gier wideo. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku przygotował przegląd 11 najciekawszych pod kątem technicznym spółek z branży i nakreślił scenariusze bazowe na najbliższe tygodnie.

cdprojekt,11bit,cigames,boombit,thedust,onemore,

Tylko w tym roku WIG-Games urósł o ponad 70 proc.

WIG-Gaming to jeden z najlepszych segmentów na GPW. Od początku roku wartość indeksu skupiającego zaledwie 5 spośród ponad 40 spółek produkujących gry wzrósł o 73 proc. To, co dla całej gospodarki było bolesnym ciosem, dla producentów gier okazało się przysłowiową wodą na młyn. Pandemia koronawirusa zatrzymała ludzi w domu i skłoniła m.in. do sięgnięcia po cyfrową rozrywkę. Efekty widać było w raportach za I i II kwartał, gdzie sprzedaż gier u większości deweloperów była dużo większa niż przed rokiem. Jednak lockdown już dawno minął, a WIG-Games stracił impet. Od końcówki czerwca indeks pozostaje w konsolidacji w przedziale 34.246-31.300 pkt.

– Zwężający się zakres wahań jest zapowiedzią zbliżającego się wybicia z konsolidacji. Z racji, iż średnia 30-tygodniowa rośnie, a trend wzrostowy nadal jest dominującą tendencją na spółkach z polskiego gamedevu, to kierunek północny wydaje się znacznie bardziej prawdopodobny dla przyszłego wybicia. Gdyby jednak zostało wybite wsparcie na 31.300 pkt., stronie popytowej pozostaje w odwodzie jeszcze kolejne na 27.888 pkt. Zejście niżej groziłoby już natomiast zmianą trendu na spadkowy i powrotem nawet w okolice lutowego szczytu notowań z br. Warto również pamiętać, że na WIG-Games składa się tylko z 5 spółek z tej branży notowanych na GPW, co więcej ogromny wpływ na jego zachowanie ma CD Projekt, mający w nim największy udział – mówi Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku.

WIG. Games – wykres tygodniowy

>> PROMOCJA! Do końca września kup abonament półroczny do Strefy Premium StockWatch.pl, a drugie pół roku otrzymasz gratis!

W tym roku na akcjach 11 bit studios sporo się działo. Jeszcze na początku roku za jedną akcję płacono ok. 400 zł, a 6 miesięcy później kurs akcji bił rekordy docierając do poziomu 619 zł. Okres wakacyjny przyniósł korektę notowań, ale nawet po niej akcjonariusze nie powinni mieć powodów do narzekań. Stopa zwrotu liczona od początku stycznia jest na 25-proc. plusie.

– Po nieudanym wybiciu w czerwcu br. kurs giełdowej „jedenastki” powrócił do okolic dawnego szczytu z 2018 roku, czyli 495 zł i zaczął je traktować jako wsparcie. Niestety i ten poziom został utracony i obecnie byki muszą z uwagą spoglądać na okolice 452 zł. Zejście poniżej tego wsparcia będzie oznaczało uformowanie się nowego niższego dołka i przejście do trendu spadkowego w długim terminie. Nadzieje na wzrosty wzbudzić może natomiast wybicie oporu na 546 zł, który w przeszłości był historycznym szczytem, a w sierpniu tego roku zakończył odbicie długim, górnym, podażowym cieniem – analizuje Wojciech Kręcki

11bit studios – wykres tygodniowy

O śrubowanie rekordów pokusił się także CD Projekt, czyli największa pod względem kapitalizacji spółka na polskim rynku. Tu także pandemia nie tylko nie zaszkodziła, a wręcz wzmocniła trend wzrostowy. Na wykresie można wyznaczyć nową, dość stromą linię trendu na wykresie tygodniowym. Letnią sielankę przerwała poniedziałkowa sesja, podczas której kurs akcji zaliczył 3-proc. przecenę i przełamał wsparcie na 430 zł. Obecnie od wsparcia na 416 zł notowania CD Projektu dzieli już tylko 1 zł.

– W średnim terminie większym problemem dla obozu kupujących może stać się dopiero psychologiczna bariera na poziomie 500 zł za akcję. Rolę kluczowego wsparcia obecnie natomiast pełni poziom 416 zł, po jej przełamaniu otrzymamy sygnał, iż trend wzrostowy na walorze złapał zadyszkę i może przechodzić w konsolidację – komentuje autor portfela Cztery Fazy Rynku.

CD Projekt – wykres tygodniowy

W arcyciekawej sytuacji technicznej są notowania CI Games. Po lipcowym wybiciu, które zainicjowało przełamanie oporu na poziomie 1,20 zł, notowania przechodzą retest tego poziomu świeczką tygodniową w kształcie młota. Jak zaznacza Wojciech Kręcki, jest to wyborna okazja dla strony popytowej do zainicjowania zwrotu, łącznie z trwałym wejściem w trend wzrostowy.

– Jeśli tak się stanie, kupujący będą musieli w przyszłości pokonać strefę oporu pomiędzy 1,61-1,73 zł. W wypadku sukcesu popytu na tych poziomach teoretyczny zasięg ruchu w górę może sięgnąć nawet szczytu z 2017 roku, czyli 3,11 zł. Na uwagę zasługują bardzo wysokie wolumeny, jakie towarzyszyły wybiciu z lipca br. Najczęściej jest to sygnał zaangażowania się poważniejszego kapitału w kształtujący się trend. Dlatego tym bardziej okolice 1,20 zł nie mogą już być przełamane, bo grozi to załamaniem całej prowzrostowej struktury – twierdzi Wojciech Kręcki.

CI Games – wykres tygodniowy

>> Promocja na abonament do strefy Premium StockWatch.pl

Tytuł branżowej „grzanki” na ten moment należy do One More Level, którego akcje jeszcze na początku roku kosztowały 1,24 zł, a obecnie handlowane są po kilkanaście złotych. W poniedziałek kurs spółki pokonał opór na 10,76 zł i wspiął się na nowy lokalny szczyt. Notowania spółki windują nadzieje na sukces szykowanego na ten rok Ghostrunnera, czyli gry osadzonej w modnym ostatnio uniwersum cyberpunkowym. Od początku roku kapitalizacja spółki urosła już przeszło siedmiokrotnie i przekracza obecnie 600 mln zł. Tak mocny wzrost w tak krótkim czasie (i przed premierą) każe mieć się na baczności. Obecna wycena One More Level już zakłada sukces tytułu. Najmniejsze potknięcie lub rozczarowanie graczy/inwestorów może wywołać gwałtowną korektę.

– W obecnym układzie istnieje duża szansa na ruch nawet w kierunku historycznych szczytów waloru, czyli okolic 17 zł. Warto zwrócić uwagę na wzrost wolumenu w minionym tygodniu, co wskazuje na zwiększone zainteresowanie inwestorów akcjami spółki. Problemem dla kupujących może być natomiast ew. poziom zlecenia obronnego, gdyż wypada on pod 7,50 zł, czyli bardzo daleko od obecnego kursu akcji, co oznacza spore ryzyko na wejściu w pozycję – zauważa autor portfela Cztery Fazy Rynku.

One More Level – wykres tygodniowy

Na fali wznoszącej jest także The Dust. Od początku roku notowania producenta gier mobilnych urosły o blisko 88 proc. Od strony technicznej, trend wzrostowy na akcjach The Dust przyspieszył w połowie sierpnia br. Wybicie oporu na 19,50 zł okazało się przysłowiową kropką nad „i”.

– W minionym tygodniu kurs powrócił w te okolice, mamy więc do czynienia z klasycznym retestem dawnego oporu obecnie już w charakterze wsparcia. Świeca z długim dolnym cieniem świadczy o sile popytu i zakładając, że w/w poziom nie zostanie już utracony – zapowiada kontynuację wzrostów. Kolejnym istotnym oporem, z którym będzie musiał się zmierzyć popyt jest historyczny szczyt na 25,71 zł. Zakładając, że wybicie jego się uda, trend wzrostowy na walorze może być jeszcze długo kontynuowany – mówi Wojciech Kręcki, ekspert analizy technicznej.

The Dust – wykres tygodniowy

6 kolejnych spółek wybranych przez Wojciech Kręckiego znajdziesz w dziale „Portfel cztery fazy rynku” na forum StockWatch.pl. Aby uzyskać do niego dostęp wykup SUBSKRYPCJĘ>>>

Wojciech Kręcki to wieloletni forumowicz StockWatch.pl (nick Wojetek), autor licznych publikacji na temat inwestycji kapitałowych oraz twórca portfela StockWatch.pl „Cztery Fazy Rynku”. Jego portfel na StockWatch.pl wystartował w styczniu 2017 roku z realną pulą 20 tys. zł. Tak, inwestujemy żywą gotówkę na realnym rynku. Aktualny wynik portfela to +26.654,47 zł (+133,27 proc.).

portfel

Stan portfela na 14 września 2020 r.

Celem projektu jest edukacja inwestorów w zakresie budowy i praktycznego wykorzystania strategii inwestycyjnych. Każda transakcja jest szczegółowo omawiana pod kątem zysku, ryzyka jak i możliwych scenariuszy rynkowych. Wyznaczane są też limity dopuszczalnych strat (stop loss) oraz poziomy oczekiwanych zysków (take profit). Dwa razy w tygodniu publikowany jest biuletyn omawiający zachowanie rynku i zajętych pozycji. To właśnie dzięki obserwacji realnych transakcji i analiz subskrybenci mogą poznać specyfikę inwestycji na polskiej giełdzie i wykorzystać praktyczną wiedzę w swoich inwestycjach. Poza regularnymi omówieniami sytuacji w portfelu, Wojetek odpowiada na pytania subskrybentów dotyczące innych walorów, a także tłumaczy tajniki analizy technicznej i mechanizmy rynkowe.

Subskrypcja portfela to rozwiązanie dedykowane dla inwestorów szukających merytorycznego wsparcia w handlu oraz wiecznie zadających sobie pytanie: czy to dobry moment na kupno lub sprzedaż akcji lub szukających wiedzy w temacie analizy technicznej i zarządzania portfelem akcyjnym.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o 11bit, ArtGames, BLOOBER, BoomBit, CARBONSTU, CDPROJEKT, CIgames, DDISTANCE, ONEMORE, THEDUST, ULTGAMES)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR