Unibep wybuduje mieszkania w Norwegii za ok. 72,7 mln zł

Omawiane walory:

Unibep podpisał umowę na realizację budynków mieszkalnych w technologii modułowej w Jessheim w Norwegii. Wartość kontraktu stanowi równowartość ok. 72,7 mln zł.

Fot. Pexels

Przedmiotem umowy jest zaprojektowanie i wykonanie pod klucz czterech budynków modułowych o wysokości sześciu kondygnacji, w których znajdą się łącznie 184 lokale mieszkalne. Zamawiającym jest Bekkefaret Bolig z siedzibą w Oslo w Norwegii.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

– Wynagrodzenie z tytułu realizacji umowy wynosi 166,8 mln NOK netto, co stanowi równowartość ok. 72,7 mln zł netto – czytamy w komunikacie.

Rozpoczęcie prac projektowych zaplanowano w II kwartale 2019 r., produkcję od IV kwartału 2019 r., a zakończenie inwestycji przewidziano na IV kwartał 2020 r., przy czym uruchomienie produkcji uzależnione jest od uzyskania przez zamawiającego odpowiedniego poziomu sprzedaży mieszkań.

Grupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Prowadzi działalność w Polsce, Skandynawii i w Europie Wschodniej. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,66 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 2008 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT unibep, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Unibep wypłaci 0,22 zł dywidendy na akcję

  Akcjonariusze UNIBEPu zdecydowali o wypłacie dywidendy w kwocie 7,28 mln zł, czyli 0,22 zł na akcję. Stopa dywidendy wyniesie 3,34 proc.

 • Waloryzacja kontraktów, czyli światełko w tunelu dla spółek budowlanych

  Proponowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad oraz PKP Polskie Linie Kolejowe waloryzacja kontraktów budowlanych to krok w dobrą stronę. Nowe regulacje podreperują marże firm budowlanych i przyspieszą przetargi. Eksperci zaznaczają jednak, że waloryzacja nie rozwiąże obecnie najpilniejszych problemów spółek z rentownością i płynnością.

 • 9 faworytów DM mBanku z branży budowlanej i deweloperskiej

  W tym roku budowlanka i deweloperka stoją na dwóch biegunach rynkowej koniunktury. DM mBanku w comiesięcznym opracowaniu podsumował wyniki spółek z obu branż i przygotował listę najciekawszych propozycji portfelowych.

 • Brak rąk do pracy i wzrost cen materiałów budowlanych windują ceny mieszkań

  Produkcja budowlano-montażowa rośnie w tempie dwucyfrowym od miesięcy, a firmy z branży budowlanej odczuły poprawę koniunktury. Gwałtowny wzrost popytu na materiały budowlane wywołał jednak skok w ich cenach. Sytuację dodatkowo pogarsza wzrost cen gruntów i brak rąk do pracy. Branża posiłkuje się pracownikami zza wschodniej granicy - szacuje się, że już teraz na polskich budowach pracuje ponad milion Ukraińców i Białorusinów.

 • 9 faworytów DM mBanku z branży budowlanej i deweloperskiej po wynikach za I kwartał

  Budowlanka i deweloperka są obecnie przykłady dwóch biegunów rynkowej koniunktury. DM mBanku w comiesięcznym opracowaniu podsumował wyniki spółek z obu branż i przygotował listę najciekawszych propozycji portfelowych.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR