Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Unimot uruchomił pierwszą stację paliw Avia na Ukrainie

Opublikowano: 2019-06-11 10:56:35

Unimot uruchomił w Kijowie pierwszą stację paliw pod marką Avia na Ukrainie, poinformował prezes spółki Adam Sikorski na Twitterze. Kurs akcji spółki rośnie o blisko 3 proc.

Fot. twitter/Adam Sikorski

W połowie maja wiceprezes Robert Brzozowski informował w trakcie czatu inwestorskiego, że Unimot planuje otwarcie pierwszej stacji na Ukrainie na koniec maja. Z kolei na początku marca br. prezes Unimotu spodziewał się w rozmowie z ISBnews uruchomienia na ukraińskim rynku pierwszych 5-7 stacji Avia jeszcze w I półroczu 2019 r.

>> Księgowe Sudoku – omówienie sprawozdania finansowego Unimotu po I kw. 2019 r.

O planach uruchomienia franczyzowej sieci stacji Avia na Ukrainie Unimot po raz pierwszy poinformował w listopadzie 2017 roku. W Polsce spółka planuje rozbudować sieć Avia do 100 placówek do końca 2020 roku, obecnie jest ich 46. Na Ukrainie docelowo również miałoby funkcjonować około 100 stacji Avia.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Jako członek międzynarodowego stowarzyszenia Avia International, od 2017 roku rozwija w Polsce sieć stacji paliw pod marką Avia. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect. Spółka miała 3,4 mld zł skonsolidowanych przychodów w 2018 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

 • Nawet 300 firm może liczyć na rekompensaty za koszty uprawnień do emisji CO2 Rząd przyjął projekt ustawy

  Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT) poinformowało, że projekt ustawy o systemie rekompensat dla sektorów i podsektorów energochłonnych został przyjęty przez rząd. Około 300 przedsiębiorstw z branż energochłonnych, takich jak chemiczna, hutnicza czy papiernicza, będzie uprawnionych do uzyskania rekompensat za koszty uprawnień do emisji CO2, zawarte w cenie energii.

 • Draghi dał impuls do wzrostów na GPW, CD Projekt zawraca z okolic 200 zł

  Jedna sugestia cięcia stóp procentowych przez ECB, jaka popłynęła z ust Mario Draghiego wystarczyła, żeby poranne spadki na giełdach zamieniły się we wzrosty. Niepewność co do wyników posiedzenia Fed jednak stanowi poważną przeszkodę w drodze do silnych zwyżek. Na GPW w centrum uwagi m.in. CD Projekt i Elektrobudowa.

 • Bogdanka wypłaci 0,75 zł dywidendy na akcję za 2018 r.

  Akcjonariusze Lubelskiego Węgla Bogdanka zdecydowali o przeznaczeniu 25,51 mln zł z zysku netto na dywidendę, tj. o wypłacie 0,75 zł na akcję.

 • Bloober Team chwali się wzrostem zainteresowania po targach E3

  Zdaniem prezesa Bloober Team Piotra Babieno, po prezentacji gry Blair Witch na targach E3 zainteresowanie tytułem jest nawet kilkunastokrotnie większe niż to, które deweloper uzyskał przy premierze Layers of Fear 2. Ponadto zapowiedź Blair Witch pobudziła zainteresowanie partnerów biznesowych dla projektu Medium. Prezes odniósł się również do prowadzonego w spółce przeglądu opcji strategicznych.

 • Cyberpunk 2077 podbił serca dziennikarzy na E3

  CD Projekt pod względem marketingowym zmiótł konkurencję na targach E3. Keanu Reeves, wcielający się w jedną z postaci, nowy trailer fabularny oraz zamknięty pokaz gry dla dziennikarzy przyczyniły się do sukcesu spółki w Los Angeles. Postanowiliśmy przyjrzeć się jakie wrażenia wynieśli dziennikarze z pokazu Cyberpunka 2077.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku