Unseen Silence: Naszym planem jest tworzenie coraz większych produkcji

Omawiane walory:

Gościem środowego czatu inwestorskiego StockWatch.pl był Ignacy Kurkowski, prezes zarządu Unseen Silence. Tematem spotkania było omówienie planów giełdowych, przedstawienie spółki i jej projektów.

Unseen Silence to młode i niezależne studio produkujące gry wideo. Spółka postała w 2020 roku, ale zanim to nastąpiło jeszcze w 2019 r. założyciele rozpoczęli prace nad pierwszymi grami. W tym momencie spółka zatrudnia 8 osób.

– Chcieliśmy, aby nazwa spółki nawiązywała do Polski. Silent Unseen to angielskojęzyczne określenie polskich komandosów z czasów II WŚ czyli cichociemnych. Nawiązując do tego postanowiliśmy, że nazwa Unseen Silence będzie dla nas odpowiednia – powiedział Ignacy Kurkowski, prezes Unseen Silence.

Firma korzysta z doświadczenia dużych polskich zespołów takich jak MATABOO, Movie Games oraz Pixel Crow. Strategia firmy opiera się na tworzeniu gier wysokiej jakości – silnych marek, które będą odznaczały się długim okresem monetyzacji.

– Piotr Kurkowski, nasz współzałożyciel i Game Designer, ma olbrzymie doświadczenie w gamingu, zarówno jako gracz, jak też game developer. Pomagał m.in. przy tworzeniu gier bitewnych. Krzysztof Szymański, odpowiedzialny w spółce za fabuły gier, ma ponad 10 lat doświadczenia jako dziennikarz i pisarz. Mamy też doświadczenie od strony prawnej i biznesowej. Wiemy, jak prowadzić spółkę, przekształcić ją w spółkę akcyjną – powiedział Ignacy Kurkowski, prezes Unseen Silence.

>> Zapis całego spotkania online z Ignacym Kurkowskim, prezesem Unseen Silence znajdziesz tutaj

Obecnie Unseen Silence pracuje nad Terror: Endless Night oraz Ultra Mega Cats. Oba tytuły stawiają na rozbudzenie emocji graczy, mimo skrajnie różnych mechanizmów rozgrywki – pierwsza to strategia turowa dla jednego gracza, natomiast druga to wieloosobowy shooter. Dodatkowo studio pracuje nad projektem o roboczym tytule P3.

– Terror: Endless Night powstaje w kooperacji z Pixel Crow. Jest to gra, którą stworzyliśmy i przedstawiliśmy spółkom Pixel Crow i Movie Games, podjęliśmy decyzję o wspólnym dalszym rozwoju tytułu. Grę tworzymy wspólnie, Unseen Silence posiada jednak pełne prawo do IP, które stworzyliśmy – powiedział prezes Kurkowski.

Władze spółki oczekują, że ich pierwszy tytuł osiągnie sprzedaż ok. 80-100 tys. kopii gry przy cenie: 17-24 USD w ciągu 3 miesięcy od premiery. Z kolei potencjał sprzedażowy Ultra Mega Cats jest według prezesa dużo wyższy. Kurkowski liczy na ten moment na sprzedaż 150 tys. kopii w cenie 15-18 USD. Obie gry w przyszłości zostaną przeniesione na konsole.

– Terror jest tak programowany, aby był od razu grywalny za pomocą pada, więc kwestia przeniesienia go na konsole PC, Xbox i Switch nie jest najmniejszym problem. UMC wyjdą na konsole po zakończeniu early accessu, który planujemy, aby trwał maksymalnie 12 miesięcy – powiedział prezes Unseen Silence.

Oprócz tego spółka podpisała list intencyjny na port dwóch tytułów na platformy planszowe. Kolejnym źródłem pozyskiwania kapitału do spółki jest udostępnianie powstających w Unseen Silence IP. Jedno z IP zostało udostępnione spółce Glob Games i Unseen Silence będzie posiadało udział w zyskach ze sprzedaży tytułu zachowując pełne prawo do IP.

Emisja akcji i debiut na NewConnect

Jeszcze w tym roku Unseen Silence chce wejść na NewConnect. Debiut ma nastąpić przed premierą pełnej wersji gry Terror: Endless Night. Obecnie studio jest w trakcie publicznej emisji akcji. W puli jest blisko 33,9 tys. nowych walorów serii B po cenie 29,50 zł za sztukę. Łączna wartość oferty to nieco ponad 1 mln zł. Kapitalizacja spółki po emisji wyniesie nieco ponad 30 mln zł. Zapisy trwają do 29 stycznia.

– Jesteśmy w tej chwili w trakcie emisji publicznej, która potrwa do 29 stycznia. Można składać zapisy poprzez dedykowaną skrzynkę e-mail: emisja@unseensilence.pl. Wartość emisji to 1 mln zł – powiedział prezes.

Aż 85 proc. finansowania pozyskanego z emisji akcji będzie przeznaczone na stworzenie i rozwój Ultra Mega Cats. Pozostałe 15 proc. sfinansuje prace nad P3.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o unseensilence)

  • Unseen Silence uplasował emisję akcji serii B

    Warszawski developer i wydawca gier na komputery osobiste, przydzielił akcje oferowane w publicznej ofercie akcji serii B. Spółka pozyskała łącznie 1 mln zł, który zostanie przeznaczony na realizację nowych projektów.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR