Unseen Silence: Realna data debiutu na NewConnect to luty 2022 r.

Omawiane walory:

Gościem wtorkowego czatu inwestorskiego StockWatch.pl był Ignacy Kurkowski. Prezes Unseen Silence omówił plany spółki i szczegóły dotyczące tworzonych obecnie gier.

Unseen Silence koncentruje się na tworzeniu ambitnych gier na wszystkie dostępne platformy gamingowe. Celem długofalowym spółki jest kreowanie marek o długim okresie monetyzacji, a największą nadchodzącą produkcją spółki jest Ultra Mega Cats, na promocję której Unseen Silence przeznaczy milion złotych. Gra jest wieloosobowym kooperacyjnym shooterem z gatunku roguelike, charakteryzujący się wartką akcją i niecodziennymi bohaterami – kotami zakutymi w pancerze bojowe.

– Mogę powiedzieć, iż prace idą pełną parą jesteśmy na etapie kilku grywalnych buildów, a na koniec czerwca będziemy mieli ukończony pełny prototyp gry. EA jest planowany na końcówkę Q1 2022. Vertical Slice do Ultra Mega Cats będzie zaprezentowany na wewnętrznym spotkaniu z akcjonariuszami które przewidujemy w sierpniu/wrześniu – powiedział Ignacy Kurkowski, prezes Unseen Silence.

>> Gaming na Giełdzie VI: seria czatów inwestorskich i konferencja finałowa

Ultra Mega Cats zostanie zaprezentowane w tym roku. Prezes zapowiedział pokazanie trailera z dużą ilością właściwej rozgrywki. Spółka podpisała umowę na marketing gry z agencją Kool Things. Budżet projektu reklamowego wynosi milion złotych, co ma zapewnić marketing na światowym poziomie. Gra zadebiutuje w tzw. wczesnym dostępie.

– Ultra Mega Cats są budowane pod early access, gdyż tytuły referencyjne zostawały w ten sposób wydawane i umożliwia to stworzenie lepszej gry. Jednak EA oznacza dla nas wypuszczenie maksymalnie dopracowanej gry – powiedział Kurkowski.

Oprócz Ultra Mega Cats zespół developerski Unseen Silence tworzy grę Terror: Endless Night, która stanowi połączenie horroru psychologicznego i strategii turowej, nawiązująca do tytułów, które odniosły globalny sukces – Darkest Dungeon i Frostpunk.

– Terror jest w w tej chwili w 60 proc. ukończony. Mamy skończoną fabułę i dialogi (ponad 200 stron scenariusza), prace programistyczne idą zgodnie z harmonogramem, podobnie jak prace graficzne. W czerwcu przychodzi do projektu kolejny programista, który zajmie się głównie UI – powiedział prezes Unseen Silence.

Oprócz tego spółka ma w produkcji projekt roboczo zatytułowany P3, który ma zostać zaprezentowany w tym roku. Dodatkowo studio razem z Glob Games tworzy dwie gry w oparciu o uniwersum, które stworzyło. Ponad to trwają jeszcze prace w kooperacji nad kolejnym projektem. Wszystkie z nich będą zapowiedziane w najbliższych miesiącach.

Unseen Silence to jedna ze spółek, która otwarcie sygnalizuje plany wejścia na warszawski rynek. Zarząd na czacie z inwestorami potwierdził, że studio chce pojawić się na NewConnect na początku przyszłego roku.

– Planujemy przeprowadzić jeszcze jedną emisję akcji i zaraz po jej zarejestrowaniu skupić się na dokumencie informacyjnym. Zakładamy, że realna data debiutu na rynku NC to luty 2022 r. – powiedział Ignacy Kurkowski.

>> Zapis całego spotkania z Ignacym Kurkowskim, prezesem Unseen Silence znajdziesz tutaj

Unseen Silence to młode i niezależne studio produkujące gry wideo. Spółka postała w 2020 roku, ale zanim to nastąpiło jeszcze w 2019 r. założyciele rozpoczęli prace nad pierwszymi grami. Firma korzysta z doświadczenia dużych polskich zespołów takich jak MATABOO, Movie Games oraz Pixel Crow. Strategia firmy opiera się na tworzeniu gier wysokiej jakości – silnych marek, które będą odznaczały się długim okresem monetyzacji.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o unseensilence)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR