Ursus sprzeda Trioliet B.V. zakład w Opalenicy za ok. 6,8 mln zł

Omawiane walory:

Cena sprzedaży zakładu Ursusa w Opalenicy na rzecz Trioliet B.V ma wynieść, w zależności od wartości i wyceny stanów magazynowych i produkcji w toku, około 6,8 mln zł i będzie pomniejszona o koszt naprawy elementów kanalizacji, tj. kwotę około 160 tys. zł.  

Ursus, sprzeda, Trioliet, Opalenica

(Fot. fb/Ursus)

Planowana transakcja sprzedaży ma objąć nieruchomości, załogę, uzgodnione stany magazynowe oraz uzgodniony zakres produkcji w toku.

– Płatność ceny ma nastąpić w następujący sposób: 90 proc. ceny zostanie zapłacone w dniu zawarcia transakcji, 5 proc. zostanie zwolnione po upływie 6 miesięcy od dnia zawarcia transakcji i kolejne 5 proc. zostanie zwolnione po upływie 12 miesięcy od dnia zawarcia transakcji (kwota zatrzymana na poczet ewentualnych roszczeń gwarancyjnych) – czytamy w komunikacie.

Warunki transakcji wymagają zatwierdzenia zgodnie z procedurą przewidzianą w ramach prawa restrukturyzacyjnego.

28 sierpnia br. Ursus w restrukturyzacji informował, że podpisał list intencyjny z Trioliet B.V, w którym uzgodniono parametry transakcji dotyczącej sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa prowadzonego w Opalenicy.

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r. W 2018 r. jego skonsolidowane przychody wyniosły 214,63 mln zł. Na poziomie netto spółka zanotowała 140,88 mln zł straty, a operacyjnym – 132,04 mln zł straty.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ursus, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR