Ursus zamierza połączyć się z Ursus Bus

Omawiane walory:

Nadzwyczajne walne zgromadzenie Ursusa zdecyduje 21 stycznia br. o połączeniu spółki z Ursus Bus przez przejęcie, polegające na przeniesieniu całego majątku spółki przejmowanej na Ursus, wynika z projektów uchwał.

Ursus, Ursus Bus, połączenie, przemysł, akcje

(Fot. Ursus)

– Nadzwyczajne walne zgromadzenie Ursus niniejszym postanawia o połączeniu spółki ze spółką Ursus Bus z siedzibą w Dobrym Mieście przez przejęcie polegające na przeniesieniu całego majątku spółki przejmowanej, tj. Ursus Bus z siedzibą w Dobrym Mieście, na spółkę przejmującą, tj. Ursus z siedzibą w Lublinie […] zgodnie z art. 492 § 1 pkt 1 kodeksu spółek handlowych, dokonane w trybie uproszczonym (art. 516 § 1, 5,6 kodeksu spółek handlowych), na warunkach określonych w planie połączenia z dnia 20.12.2019 roku – czytamy w projekcie.

Ursus Bus wchodzi w skład grupy kapitałowej POL-MOT Holding. Firma ze 100-procentowym polskim kapitałem, została utworzona w 2015 roku w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku na nisko i zero-emisyjne środki transportu publicznego. Od początku swojej działalności Ursus Bus produkuje autobusy o napędzie elektrycznym, trolejbusy i niskoemisyjne autobusy z silnikami diesel Euro 6.

Ursus w restrukturyzacji specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r. Jego skonsolidowane przychody wyniosły 214,63 mln zł w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ursus, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR