Varsav Game Studios ma umowę koprodukcji oraz wydania gry The Path of Calydra

Omawiane walory:

Varsav Game Studios zakończył negocjacje z Acquaclass Sistemas Ltd z siedzibą w Rio de Janeiro i zawarł warunkową umowę koprodukcji oraz wydania gry "The Path Of Calydra". Kurs akcji studia rośnie o 7,65 proc., a za jedną akcję zapłacimy dziś 3,66 zł.

varsav,game,studios, gaming, umowa, gaming, gry,

Fot. materiały prasowe

Zawarta umowa ma charakter warunkowy, a jej wejście w życie jest uzależnione od spełnienia się warunku obejmującego pozyskanie przez partnera zgody Ancine (Agencia Nacional do Cinema), która udzieliła partnerowi preferencyjnej pożyczki na produkcję gry.

– Na podstawie zawartej umowy strony ustaliły zasady i parametry współpracy emitenta z partnerem obejmujące m.in. udział części zespołu emitenta w dokończeniu produkcji gry (m.in. w zakresie oświetlenia poziomów, stworzenia dodatkowych efektów cząsteczkowych i ogólnej poprawy jakości graficznej), a także portowanie gry, kontrolę jakości, tłumaczenie oraz marketing gry na platformach PC i konsolach nowej generacji. Wynagrodzenie ustalone na podstawie umowy należne emitentowi z tytułu realizacji powyższych czynności zostało ustalone jako przedział między 50 a 70 proc. z tytułu osiągniętych przez grę przychodów ze sprzedaży – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Na mocy zawartej umowy Varsav Game Studios obowiązał się do wypłaty na rzecz partnera środków finansowych w wysokości około 114 tys. euro na dokończenie produkcji gry na podstawie ustalonych w umowie kamieni milowych. Spółka jest także zobowiązana do poniesienia kosztów związanych z portowaniem gry na konsole nowej generacji – PlayStation 5, Xbox Series X oraz Nintendo Switch, kosztów marketingu, kontroli jakości, tłumaczeń oraz kosztów części zespołu deweloperskiego Varsav Game Studios, które łącznie szacowane są na około 500 tys. euro.

Harmonogram wydawniczy zakłada wydanie gry początkowo w wersji PC w III kw. 2021 r., wersje na konsole nowej generacji są planowane na II kw. 2022 r., na dzień podpisania umowy nie określono terminu wydania gry na Nintendo Switch.

Zespół Varsav Game Studios składa się z kilkudziesięciu specjalistów, którzy doświadczenie w produkcji gier zdobywali w Vivid Games, CI Games, The Farm51, Bloober Team i Flying Wild Hog. Specjalizacją studia są gry „z innej perspektywy”, ukazujące graczowi unikalną perspektywę głównego bohatera. Spółka jest notowana na rynku NewConnect.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o varsav)

 • Varsav Game Studios: Zbudowaliśmy bardzo ciekawe portfolio spółek na różnym etapie rozwoju

  Gościem czwartkowego czatu inwestorskiego StockWatch.pl był Łukasz Rosiński, prezes VARSAV Game Studios. Tematem spotkania było omówienie bieżącej działalności spółki.

 • Spółka zależna Varsav Games Studio tworzy tytuł w klimacie cyberpunk

  Cyber Rain Games, spółka z portfolio VARSAV Game Studios oraz No Gravity Games, opublikowała szczegóły swojej nadchodzącej produkcji - Tattoo Punk. Gra, w której wcielamy się w rolę menedżera cyberpunkowego salonu tatuażu, pojawi się na PC (Steam, GOG.com) oraz konsoli Nintendo Switch. Dokładna data premiery oraz cena zostaną ogłoszone w niedalekiej przyszłości.

 • Varsav Game Studios prezentuje harmonogram wydawniczy na 2021

  Aż 4 premiery na bieżący rok planuje VARSAV Game Studios.  Najważniejszą z nich jest w pełni autorska produkcja spółki - Giants Uprising, której debiut w formule Early Access, planowany jest na III kwartał 2021. Ponadto, w ramach rozwijanej działalności wydawniczej na rynku pojawią się trzy gry - The Path of Calydra, Everdream Valley oraz gra o roboczym tytule TP Project.

 • January Ciszewski zainwestował w Ovid Works

  VARSAV Game Studios sprzedało 10 proc. akcji Ovid Works. Połowę pakietu kupił January Ciszewski, inwestor znany z takich spółek jak Columbus Energy, JR Holding, One More Level, Setanta czy SYNERGA.fund.

 • WIG20 wraca do 2.200 pkt., gorąco na CI Games i Varsav Game Studio

  Negocjacje handlowe pozostają tematem numer jeden na światowych rynkach akcji. Nadzieje na podpisanie porozumienia poprawiają nastroje dziś na giełdach, prowokując również wzrosty na GPW.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR