StockWatch.pl

Vestor DM mocno ściął cenę docelową akcji 11 bit studios

Omawiane walory:

Biuro w raporcie z 19 listopada utrzymało rekomendację neutralnie i obniżyło wycenę z 386 zł do 270 zł. Analitycy skorygowali w dół prognozy zysków na lata 2019-2020 odpowiednio o 48 proc. i 29 proc., ze względu na słabszą sprzedaż Frostpunka i wyższe koszty operacyjne.

Vestor DM przypomina, że 11 bit studios podjęło decyzję o istotnym podwyższeniu nakładów na prowadzone projekty, zarówno własne (Projekt 8 ma kosztować 20 mln zł, 2x vs wcześniejsze zapowiedzi) jak i z wydawnictwa (wzrost budżetu do 5 mln zł z 2 mln zł).

– Decyzje te oceniamy pozytywnie, biorąc pod uwagę solidną sytuację finansową spółki (60 mln zł w gotówce) i wysoki zwrot z realizowanych inwestycji. Zwracamy jednak uwagę na wczesny etap prowadzonych projektów, których efektów spodziewamy się dopiero w latach 2020-21. Jednocześnie sprzedaż Frostpunka w 4Q18 będzie prawdopodobnie poniżej naszych wcześniejszych oczekiwań, w związku z czym obniżamy nasze szacunki przychodów z gry także w kolejnych latach (2019/20p) o odpowiednio 18 proc. i 15 proc. Na naszych prognozach 2018-20p, 11 bit studios jest wyceniane na średniocyklicznym P/E 21.4x, (16 proc. premii do zagranicznych producentów gier premium). – czytamy w raporcie z 19 listopada.

>> Promocja: do końca listopada roczny abonament premium StockWatch.pl w cenie 6 miesięcy! Sprawdź!

Według szacunków Vestor DM, sprzedaż Frostpunka w III kwartale 2018 r. wyniosła ok. 140 tys. kopii, a w IV kw. może być zbliżona do poziomu 220 tys. Łącznie w całym bieżącym roku biuro oczekuje ponad 1 mln sprzedanych kopii i wygenerowania 56,5 mln zł przychodów z gry.

– Frostpunk był obecnie przeceniany maksymalnie o 27 proc., na 7 miesięcy od premiery, co uważamy za konserwatywne podejście do polityki cenowej. Dostrzegamy jednak słabnący efekt sprzedażowy przecen oraz istotny spadek gry w rankingach bestsellerów Steam. W związku z tym aktualizujemy naszą prognozę wolumenu sprzedaży gry w całym cyklu życia do poziomu 3,4 mln kopii, z 4,2 mln wcześniej. Zakładamy, iż ok. 15 proc. wolumenu będzie stanowić sprzedaż na konsole (premiera I kwartał 2019 r.). – czytamy w raporcie.

Spółka pracuje nad kolejnym dużym projektem pod roboczym tytułem Projekt 8. Obecnie nad tytułem pracuje 20-osobowy zespół, a rozpoczęcie intensywnych prac jest planowane na początek przyszłego roku. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom 11 bit studios

– W naszej opinii dotychczasowe prace nad grą (rozpoczęte w 2017 r.) nie osiągnęły odpowiedniego tempa ze względu na koncentrację na Frostpunku. W związku z tym, a także ze względu na 20 mln zł budżet (dwa razy więcej niż poprzednie zapowiedzi 11 bit) zakładamy, że właściwa produkcja gry będzie wymagała ok. 2 lat. Uwzględniamy także niezbędne działania marketingowe oraz fakt, iż gra po raz pierwszy w historii spółki ma zostać wydana na wszystkie platformy. Za najbardziej prawdopodobny termin premiery uważamy początek 2021 r. Potencjał sprzedażowy Projektu 8 szacujemy na 3,5 mln kopii vs. 4 mln wcześniej. – uważają eksperci Vestor DM.

W środę przed południem kurs akcji 11 bit rośnie o blisko 3 proc. do 242 zł.

Raport na temat 11 bit studios powstał 19 listopada 2018 r. Autorem opracowania jest Michał Wojciechowski, młodszy analityk akcji. Skrót raportu, w tym informacje o ewentualnym konflikcie interesów, jest do pobrania TUTAJ

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT 11bit, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR