VIII edycja Akademii Energii zakończona!

W poniedziałek, 8 kwietnia 2019 roku, odbyło się Uroczyste Podsumowanie VIII edycji Akademii Energii. StockWatch.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Zgromadzonych w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych gości powitała prowadząca galę Marta Płowiec – dyrektor ds. operacyjnych Fundacji im. Lesława A. Pagi. Przemówienie otwierające wygłosiła Ewa Paga – prezes zarządu Fundacji im. Lesława A. Pagi. Położyła nacisk na znaczenie kształcenia młodych liderów w branży energetycznej, którzy będą stanowić o przyszłych rozwiązaniach w tym sektorze.

Następnie głos zabrała Aneta Korda-Burza – dyrektor Pionu Badań i Rozwoju Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM, która podkreśliła znaczenie współpracy firm sektora energetycznego z takimi inicjatywami, jak Akademia Energii. Joanna Podgórska – dyrektor Departamentu Innowacji i Rozwoju Biznesu PGNiG podczas swojego wystąpienia zwróciła uwagę na ogromną potrzebę realizowania inicjatyw mających na celu zaangażowanie młodych ludzi w kształtowanie przyszłości sektora energetycznego. Adam Dobrowolski – dyrektor Departamentu Rynków Energii Elektrycznej i Ciepła Urzędu Regulacji Energetyki podkreślił z kolei potrzebę znalezienia przestrzeni na nowy głos i nowe pomysły w dynamicznie zmieniającym się sektorze energetycznym.

W drugiej części uroczystości przedstawiciele firm partnerskich zasiedli w panelu eksperckim, którego moderatorem był Bartłomiej Sawicki – zastępca redaktora naczelnego portalu BiznesAlert.pl. Pośród panelistów znaleźli się Michał Baranowski – prezes zarządu elocity, Maciej Chmieliński – manager ds. rozwoju elektromobilności w innogy Polska, Adam Dobrowolski – dyrektor Departamentu Rynków Energii Elektrycznej i Ciepła Urzędu Regulacji Energetyki, Tomasz Krupa – manager Pionu Techniczno-Iwestycyjnego w firmie JMP Flowers Power, Jacek Libucha – partner w The Boston Consulting Group, Joanna Podgórska – dyrektor Departamentu Badań i Rozwoju Biznesu PGNiG, Andrzej Rubczyński – dyrektor ds. strategii ciepłownictwa Forum Energii oraz Kacper Sędek – specjalista ds. Rejestrów Towarowej Giełdy Energii.  Tematem przewodnim panelu było inteligentne miasto. Eksperci mieli okazję komentować i odpowiadać na pytania dotyczące projektów przygotowanych przez Alumnów VIII edycji Akademii Energii.

Pierwsza z grup zajęła się tematem transformacji energetycznej w Polsce. Druga otrzymała zadanie związane z transportem i zaprojektowała platformę mającą na celu optymalizację wykorzystania infrastruktury komunikacyjnej w miastach. Trzecim tematem byli prosumenci – grupa zajmująca się tym zagadnieniem przedstawiła projekty wykorzystania dachów bloków mieszkalnych pod instalacje fotowoltaiczne. Czwarty temat to zastosowanie IT w energetyce – tutaj zwrócono uwagę na możliwości wynikające z zastosowania takich technologii jak blockchain czy IoT. Na koniec została przedstawiona prezentacja dotycząca stanu polskiego ciepłownictwa.

VIII edycja Akademii Energii została objęta patronatem honorowym przez Ministerstwo Energii, Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki oraz Polskie Stowarzyszenie Elektromobilności.

Partnerem Strategicznym po raz ósmy został Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM. W tym roku po raz drugi Partnerem Strategicznym Akademii zostało również Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

W gronie firm będących Partnerami są: Axpo Polska, Enea, Energia Polska, EWE Polska., Forum Energii, innogy Polska, JMP Flowers Power, Polskie Sieci Elektroenergetyczne, PwC  Advisory i The Boston Consulting Group.

Partnerami Wspierającymi są: elocity, JedenŚlad, Google Polska, Kancelaria Magnusson Tokaj i Partnerzy, Urban Impact

Patronat medialny nad projektem objęli: biznesalert.pl, globenergia.pl, menadżerfloty.pl, wysokienapiecie.pl, StockWatch.pl, GramwZielone.pl oraz elektroenergetyka.pl.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • Movie Games ma umowę z Robertem Lewandowskim ws. powołania spółki produkującej gry

  Movie Games zawarł umowę inwestycyjną z Filipem Szklarzewskim oraz Robertem Lewandowskim, której celem jest powołanie wspólnej spółki zajmującej się produkcją gier o tematyce sportowej. Kurs akcji gamingowej spółki wystrzelił o prawie 15 proc., a za jedną akcję zapłacimy 137,50 zł.

 • MR: Skala spadku polskiego eksportu może być niższa niż w innych krajach

  Ministerstwo Rozwoju spodziewa się, że skala spadku polskiego eksportu może być niższa niż początkowo zakładano. Wpływ na to może mieć dobry stan koniunktury na początku roku i duża dywersyfikacja, wynika z projekcji obrotów towarowych na 2020 r. po I półroczu, przygotowanej przez Departament Analiz Ekonomicznych Ministerstwa Rozwoju.

 • PwC: Na GPW odnotowano 5 IPO, w Europie – 28 w I połowie 2020 r.

  Na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odnotowano 5 IPO w I połowie 2020 r. wobec 9 w analogicznym okresie ubiegłego roku. Łączna wartość przeprowadzonych ofert na GPW w pierwszych dwóch kwartałach (łącznie na rynku regulowanym oraz NewConnect) wyniosła 27 mln zł (6,1 mln euro), co oznacza spadek o blisko 50 proc. w porównaniu do I poł. 2019 roku, wynika z raportu "IPO Watch Europe" przygotowanego przez firmę doradczą PwC.

 • GPW: Udział inwestorów indywidualnych na głównym rynku wyniósł 22 proc. w I połowie 2020

  Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wyniósł 22 proc. w I poł. 2020 r. (o 9 pkt proc. więcej r/r). Na rynku NewConnect inwestorzy indywidualni nadal odgrywali dominującą rolę, odpowiadając za 93 proc. obrotów (wzrost o 9 pkt proc. r/r).

 • Moonlit pokaże Model Buildera na G-Fusion Live Show w Azji

  Moonlit pojawi się na największych azjatyckich targach gier komputerowych – G-Fusion Live Show. Wydarzenie online, które odbędzie się w dniach 6 - 8 sierpnia 2020 pozwoli producentowi symulatorów na dotarcie z prezentacją Model Buildera potencjalnie do kilkudziesięciu milionów osób w Chinach – największym światowym rynku gamingowym.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR