Vivid Games zamknął III kwartał na plusie

Omawiane walory:

Bydgoski producent gier zmienił ubiegłoroczne straty w zyski, ale wśród inwestorów nie wywołało to większego poruszenia. Paląca kwestią pozostaje stan gotówki, który względem poprzedniego kwartału skurczył się o 10 proc. do 2,3 mln zł. Zarząd zamierza poruszyć kwestię spłaty obligacji na listopadowym walnym. 

Vivid,Games, gaming, wyniki

(Fot. Vivid Games)

Vivid Games odnotował 0,57 mln zł skonsolidowanego zysku netto w III kw. 2019 r. wobec 1,56 mln zł straty rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 0,78 mln zł wobec 1,22 mln zł straty rok wcześniej. Wynik EBITDA wyniósł odpowiednio: 1,98 mln zł wobec 0,55 mln zł. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 5,02 mln zł w III kw. 2019 r. wobec 4,92 mln zł w roku poprzednim.

W I-III kw. 2019 r. spółka miała 0,41 mln zł skonsolidowanej straty netto w porównaniu z 4,55 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 13,36 mln zł w porównaniu z 12,72 mln zł w roku poprzednim.

– Naszym priorytetem pozostaje wzrost zysku oraz zapewnienie odpowiedniego poziomu finansowania spółki. Pierwsze wyniki działań są już widoczne – narastająco w 2019 r. osiągnęliśmy o 13 proc. wyższe przychody, przy jednoczesnej redukcji kosztów o 20 proc. Równolegle do ilościowego i jakościowego rozwoju portfolio produktów pracujemy nad pozyskaniem zewnętrznego finansowania, w związku z czym m.in. zwołaliśmy walne zgromadzenie obligatariuszy, które odbędzie się 15 listopada. Już teraz zachęcamy obligatariuszy do bezpośredniego kontaktu ze spółką – powiedział prezes Vivid Games Remigiusz Kościelny.

Na koniec III kwartału Vivid Games miał 2,34 mln zł gotówki, czyli o 10 proc. mniej niż jeszcze na koniec czerwca. To istotna kwestia, bo w maju 2020 roku bydgoskie studio ma wykupić obligacje VVD0520 za 10,5 mln zł. Zarząd już szykuje się na różne warianty. Jedna z opcji to emisja nowych akcji, na co akcjonariusze zgodzili się w ubiegłym tygodniu.

Vivid Games działa na rynku gier od 2006 r. Spółka zajmuje się produkcją gier na smartfony i konsole przenośne. Dotychczas najważniejszym tytułem w dorobku firmy jest światowy hit „Real Boxing”. Vivid Games zadebiutował w 2016 r. na rynku głównym GPW, przenosząc notowania z NewConnect.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT vivid, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Vivid Games szacuje skonsolidowany zysk netto na 0,02 mln zł w sierpniu

  Skonsolidowany zysk netto VIVID Games w restrukturyzacji za sierpień 2020 spodziewany jest na poziomie 0,02 mln zł (narastająco 1,82 mln zł zysku od stycznia 2020), podała spółka, prezentując szacunkowe wstępne dane. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży za sierpień 2020 spodziewane są na poziomie 2,15 mln zł (18,4 mln zł narastająco od stycznia 2020).

 • Vivid Games odłożył już 7 mln zł na spłatę zobowiązań związanych z postępowaniem układowym

  Do ponad 16,2 mln zł wzrosły narastająco przychody VIVID Games po siedmiu miesiącach bieżącego roku. Bydgoska spółka jest bliska realizacji prognoz sprzedaży zakładających w 2020 r. przychody na poziomie 19 mln zł. Systematycznie poprawia się również sytuacja finansowa developera. Na koniec lipca stan gotówki w kasie przekroczył 7 mln zł.

 • Koronahossa w środku lata, w grze XTB, Biomed-Lublin i Cormay

  Akcje spółek potocznie określanych jako "covidowe" niezmiennie pozostają w centrum uwagi inwestorów, szczególnie że liczba nowych przypadków koronawirusa w Europie wyraźnie rośnie. W środę tematem numer jeden jest XTB, którego kurs akcji spada po publikacji wyników.

 • Vivid Games miał 1 mln zł zysku netto w I kwartale

  VIVID Games odnotował 1,01 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kw. 2020 r. wobec 0,66 mln zł straty rok wcześniej. Kurs akcji studia rośnie w środę rano o 11,06 proc, a za jedną akcję płacono 2,46 zł.

 • Powrót strachu przed koronawirusem, mocna przecena Mabionu

  Rosnąca po odmrożeniu gospodarek liczba nowych zarażeń koronawirusem i powrót strachu przed nową odsłoną wojny handlowej między USA a Chinami, psują nastroje na globalnych rynkach akcji. Spadki nie omijają Warszawy. Pod kreską znalazły się wszystkie indeksy.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR