Vivid Games zanotował 0,4 mln zł zysku netto w dwóch pierwszych miesiącach 2020 roku

Omawiane walory:

Blisko 2.7 mln skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży i niespełna 0.4 mln zł zysku netto wypracował Vivid Games w dwóch pierwszych miesiącach 2020 roku. Zauważalny, 50 proc. wzrost przychodów r-d-r, to efekt m.in. wyraźnego wzrostu gry Real Boxing 2 w lutym oraz zwiększenia pobrań wszystkich produktów spółki.

vivid games, wyniki, gry, akcje

Remigiusz Kościelny, CEO Vivid Games

Prognozy Vivid Games na 2020 r. zakładają wypracowanie niespełna 19,0 mln przychodów ze sprzedaży i 3.0 mln zł zysku netto.

– Jesteśmy zadowoleni z wyników pierwszych dwóch miesięcy roku. Osiągnięte w lutym rezultaty są wyższe niż zakładaliśmy dzięki skokowemu wzrostowi pobrań i przychodów z gry Real Boxing 2. Obserwujemy również około 25 proc. wzrost pobrań wszystkich produktów w porównaniu do stycznia, przy czym największy wzrost, o około 200 proc. odnotowaliśmy w Chinach, w kraju wówczas najbardziej dotkniętym pandemią. Na wyniki marca dodatkowo wpłynie osłabiający się złoty, dzięki czemu, podobnie jak cała branża, notujemy wyższe przychody – podkreśla Remigiusz Kościelny, CEO Vivid Games.

W ocenie spółki w związku z wprowadzanymi przez władze publiczne różnych krajów ograniczeniami przemieszczania i gromadzenia się osób może nastąpić wzrost nakładów gospodarstw domowych na konsumpcję rozrywki dostępnej cyfrowo, w tym gier mobilnych, co może pozytywnie wpłynąć na wyniki finansowe.

– Mimo globalnych zawirowań, na dzień dzisiejszy prognoza nie jest zagrożona – podkreśla Remigiusz Kościelny.

W 2020 roku Vivid Games planuje wydać 15 premier gier mobilnych w tym mid-corowych gier Amusing Heroes, SMOOTS: Summer Games oraz podpisanej niedawno Knights Fights 2. Większa część portfolio trafi na Nintendo Switch we współpracy z QubicGames: będą to m.in. gry Real Boxing 2, Mayhem Combat, Godfire jak również gry segmentu casual.

Vivid Games działa na rynku gier od 2006 r. Spółka zajmuje się produkcją gier na smartfony i konsole przenośne. Dotychczas najważniejszym tytułem w dorobku firmy jest światowy hit „Real Boxing”. Vivid Games zadebiutował w 2016 r. na rynku głównym GPW, przenosząc notowania z NewConnect.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT vivid, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR