X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

W grudniu rozpocznie się szósta edycja British-Polish Investment Alliance

Opublikowano: 2017-12-05 11:46:55

Już w grudniu 2017 r. rozpocznie się szósta edycja British-Polish Investment Alliance. Kilkumiesięczny projekt jest zorganizowany przez członków Klubu Inwestora przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. StockWatch.pl objął projekt patronatem medialnym.

B-PIA jest pomyślany jako platforma nawiązywania i zacieśniania więzów pomiędzy czołowymi polskimi i angielskimi przedstawicielami sektora finansów i bankowości inwestycyjnej a najzdolniejszymi studentami polskich uczelni. Do partnerów korporacyjnych projektu wliczają się takie instytucje, jak Barclays, Goldman Sachs, JP Morgan czy – po stronie polskiej – Polski Fundusz Rozwoju, Bankowy Fundusz Gwarancyjny i Fundacja GPW.

Do najważniejszych punktów w agendzie B-PIA należy konferencja współorganizowana wraz z Korporacją Handlu Zagranicznego SGH, która odbędzie się 8 grudnia 2017 r. w Ambasadzie Brytyjskiej w Warszawie, podczas której uczestnicy projektu będą dyskutować o nowych szansach i wyzwaniach stojących przed sektorami edukacji, finansów i innowacji w Polsce. Do wygłoszenia mowy powitalnej został zaproszony Wicepremier Mateusz Morawiecki oraz JE Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce Jonathan Knott. Celem konferencji jest promocja atrakcyjności Polski w obszarach bankowości, innowacji oraz edukacji. Natomiast na początku marca 2018 r. grupa 30 studentów wybranych w szczegółowym programie rekrutacyjnym uda się na 10-dniowy wyjazd naukowy do Anglii. W programie wizyty znajdują się wizyty studyjne w największych bankach londyńskiego City, spotkania na uniwersytetach, a także uczestnictwo w dwóch konferencjach: Oxford Inspires oraz LSE Polish Economic Forum. Zwieńczeniem projektu będzie natomiast cykl wizyt studyjnych w warszawskich oddziałach partnerów korporacyjnych.

B-PIA tworzy wyjątkową przestrzeń dla najbardziej obiecujących polskich studentów przygotowujących się do kariery w finansach, którzy mają możliwość nawiązać cenne relacje zawodowe z wiodącymi instytucjami sektora bankowego, jak również z przedstawicielami środowiska akademickiego. Liczni alumni poprzednich edycji projektu pracują obecnie w firmach będących wieloletnimi partnerami Aliansu.

Sebastian A. Roy, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku