Walne KGHM odrzuciło propozycję akcjonariusza mniejszościowego ws. wypłaty dywidendy za 2019 rok

Omawiane walory:

Piątkowe walne KGHM Polska Miedź - zgodnie z rekomendacją zarządu - zdecydowało o niewypłacaniu dywidendy z zysku za 2019 rok. Podczas obrad pojawiła się jednak propozycja, aby spółka przeznaczyła na ten cel 200 mln zł.

kghm, dywidenda, akcje,

Akcjonariusze KGHM zdecydowali o niewypłacaniu dywidendy za 2019 rok

Zwyczajne walne zgromadzenie postanowiło przekazać zysk w kwocie 1,26 mld zł, w całości na kapitał zapasowy spółki, w tym w kwocie 6.666.666,67 zł na kapitał zapasowy utworzony na podstawie art. 396 par. 1 Kodeksu spółek handlowych.

W trakcie obrad jeden z prywatnych akcjonariuszy mniejszościowych zgłosił projekt uchwały, zgodnie z którym spółka miałby wypłacić 200 mln zł dywidendy z zysku za 2019 r., czyli 1 zł na akcję. Ostatecznie walne odrzuciło tę propozycję.

W ubiegłym roku KGHM Polska Miedź również zatrzymało zysk w formie kapitału zapasowego. Ostatnia dywidenda jaką lubińska spółka wypłaciła miała miejsce w 2017 r. Akcjonariusze otrzymali wówczas po 1 zł na akcję.

>> Ukryta kopalnia strat – omówienie sprawozdania finansowego KGHM po I kw. 2020 r.

KGHM Polska Miedź odnotował 1.421 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2019 r. wobec 1.657 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2019 r. wyniósł 1.264 mln zł wobec 2.025 mln zł zysku rok wcześniej.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na GPW od 1997 r. W 2019 r. miała 22,72 mld zł skonsolidowanych przychodów.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT kghm, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR